nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Zážitky z cestování


Stránkování: « 18 / 21 »nejnovější 1 ··· 9 ··· 16 17 [18] 19 20 21 nejstarší


Arménská svatba

V radostné a veselé atmosféře vystupuje skupina po schodech ke kostelu. Zvědavě si mě prohlížejí, zvlášť když vidí jak fotím. Dalšího svatebního hosta už asi nečekali. Před vstupem do kostela téměř všichni, včetně ministranta odhazují cigaretové nedopalky a mlhou nikotinového oblaku vchází slavnostně k oltáři. Tam, oděn do fialově zbarveného ornátu se zvednutým límcem a krásnou mitrou na hlavě již čeká na snoubence kněz.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 2 (poslední 5.5.2007 08:35)
23.10.2006

Reklama:


Turecko - závěr

Malebné skalní útvary prazvláštních tvarů, v nichž jsou vytesané tisíce obydlí, někdy nad zemí, někdy hluboko pod zemí. Můžete tam strávit týden a pořád byste objevovali něco nového, nikdy se nenabažíte.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Turecko 2005
Názory k článku: celkem 1 (poslední 25.11.2006 17:01)
23.10.2006

Mongolsko pohledem skrz hledáček

Na přelomu srpna a září 2006 jsme měli během dvou týdnů, po které trvala expedice uskutečněná v rámci programu Edie, příležitost maličko nakouknout do centrální části Mongolska. Kromě mnoha zážitků jsme si z této krásné země odváželi také plné karty fotografií. Jak už to tak bývá, některé se povedly, jiné ne. Práce na úpravě vlastních fotek a prohlížení úlovků dalších účastníků naší expedice mě přiměly k zamyšlení nad tím, co a jak se dá fotit v nejvnitrozemštější zemi světa.

Rubriky: Rady a zkušenosti, Zážitky z cestování
Seriál: Mongolsko
Názory k článku: celkem 1 (poslední 13.6.2007 22:05)
27.9.2006

Mongolsko, co mi táhne hlavou cestou domů

Mongolsko je země velká a vzdálená a přes to, že tam jezdí poměrně hodně Čechů, nejsou na českém Internetu dostupné skoro žádné rozumné informace. Pokusíme se to napravit, rozhodně to ale nebude v prvním článku.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Mongolsko
Názory k článku: celkem 2 (poslední 11.3.2007 20:04)
14.9.2006

Rumunsko - přechod pohoří Rodna a Caliman

"Prázdniny v Rumunsku? Zapomeň! Radši jeď k babičce na vesnici — O tom se spolu vůbec nebudeme bavit!"
:-)

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 6.11.2006 23:56)
4.9.2006

Tulák se vrací z hvězd i nekonečna... Český kras

Ja, Český kras – toť malé, hezké, naše, i když zkrátit si život jde kdekoliv, i před vlastním domem... No nic, to nám nehrozí, začínáme. Jsme v Srbsku ně v Jugo na „májové dny“.. např. Místo 1. májového průvodu... he, taková naša súkromá prvomájová manifestacia... a to většinou na levém (po proudu, že) břehu Berounky, kousek výše je „Barrandova“ jeskyně svým portálem i lidi čumějící z vlaku lákajíce: „Pojď turisto, pojď, čeká tě velké dobrodružství!“ A také že jo.. Kdo přehlédne, že tam kde končí osvětlení z „vlakového“ portálu je „slaňák kruh“ tak má smůlu a končí.

Rubriky: Tipy na cesty, Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 11.5.2016 21:54)
30.7.2006

Hledáme nové kolegy!

Westernové městečko Šiklův mlýn - rýžování, nebo trošku nevyužité možnosti?

Divoký západ na Českomoravské vysočině. Město bílého muže i indiánská vesnice. Co vlastně nabízí největší westernový areál v Česku? Je to na jednu návštěvu, nebo má cenu se sem vracet?
Rubriky: Tipy na cesty, Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 28 (poslední 14.8.2014 23:44)
10.7.2006

Banda Aceh 5/5

Večer pak přišlo to, co se muselo jednoho dne stát. Opouštíme Banda Aceh. Rozloučíme se s Fitri, u které nás ubytoval „Strýček“, muž, který si tak sám říká a je snad největším dealerem marihuany a piva v Banda Acehu, kde vládne prohibice, a slibujeme jí, že pokud se do Banda Acehu opět někdy vrátíme, tak ji budeme kontaktovat. Ujdeme s batohy asi dvě stě metrů na křižovatku, kde máme v plánu mávnout na labi labi, ale aniž bychom nějak mávali či dávali najevo, že potřebujeme rychle někam jet, zastaví nám Rahmat a ptá se, kam potřebujme. Když mu povíme o směru naší jízdy, tedy autobusovém nádraží a důvodu, proč tam jedeme, nabídne nám, že nás odveze. Někdy mám z takových nabídek nepříjemný pocit, protože stále čekám, co za to onen dobrodinec bude chtít, ale v tomto případě mám opravdový pocit, že nám chce pouze pomoci. Na nádraží jsme ani ne za pět minut. Má intuice nezklamala. Rahmat nám chtěl opravdu jen pomoci a jako by říci: „Vzpomínejte na Banda Aceh jen v dobrém.“ A to my budeme.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Banda Aceh
Názory k článku: zatím žádné
1.5.2006

Banda Aceh 4/5

Druhý den jsme navštívili centrum Spojených národů a pozeptali se na let zdarma do Medanu. Ale ještě před tím padlo naše rozhodnutí, že se před odletem do Medanu podíváme na ostrov Weh, kde bude možná naší pomoci také potřeba. Nic moc jsme o tom ostrovu nevěděli, koneckonců ani lidé z UN. V jejich středisku se dalo na nástěnce pouze dočíst, že ostrov s nádhernými plážemi doporučují všem, co v Banda Acehu pracují a chtějí z něj na pár dnů vypadnout někam relaxovat. Také tam bylo napsáno, že s jídlem tam může být problém a s bydlením jakbysmet. Jenže tam nenapsali, že za to může vyhlášení stanného práva v provincii Ach, nikoliv tsunami. To jsme se měli dozvědět až o pár dnů později, když jsme na ostrov dopluli.

24.4.2006

Banda Aceh 3/5

„Co uděláš, až se vrátíš domů?“ zeptal se mě Raffy, už když jsem za sebou zavíral dveře od domu. Šel jsem si postavit na terasu vnitřek stanu s moskytiérou, abych se v klidu vyspal. Ostatně tak, jako jsem to dělával po několik posledních nocí, kdy nešla v této čtvrti elektřina. „Budu psát o naší cestě. Hlavně o Acehu, aby se na něj nezapomnělo. A taky o tobě, Raffy. Dobrou noc.“ „Selamat tidur,“ popřál mi dobrou noc Raffy indonésky, ač je sám z Filipín a za nějaký měsíc, až tu skončí svoji práci, se tam opět vrátí. „Selamat tidur juga,“ odpověděl jsem také indonésky, přestože jsme spolu běžně komunikovali v angličtině.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Banda Aceh
Názory k článku: zatím žádné
17.4.2006

Stránkování: « 18 / 21 »nejnovější 1 ··· 9 ··· 16 17 [18] 19 20 21 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist