nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Zážitky z cestování


Stránkování: « 9 / 21 »nejnovější 1 ··· 4 ··· 7 8 [9] 10 11 ··· 15 ··· 21 nejstarší


Kamnicko-Savinjské Alpy

Nakonec jsem to nevydržel a dal jsem se do běhu, dokud jsem ho nenašel. Nechal jsem tam batoh a běžel jsem zpátky a pomohl našemu poslednímu. Běžel jsem pak s jeho batohem zase dopředu. Není nic lepšího, než když běžíte ve dvou tisících metrech, vedle vás zuří blesky, ovčí hovínka vám kloužou pod nohama a každou chvíli můžete spadnout do údolí, protože si sotva vidíte pod nohy.

21.7.2009

Reklama:


Šumavský trojboj

Pokud čas od času organizujete s kamarády výjezdy do přírody, tak pro vás máme skvělé doporučení na to, jak vyplnit čas mezi večerní nevázanou zábavou. Druhý prodloužený víkend v květnu jsem se s partou dalších 16 lidí jela oddávat aktivnímu odpočinku na Šumavu.

2.6.2009

Nejlepší boty pro cestovatele

V jednom cestopise (nebo spíše v jednom z mála, který jsem kdy dočetl do konce) jsem se, kromě teorie krvavého bifteku, seznámil s nejlepší obuví pro cestovatele. Později, četbou mírně ovlivněn, jsem se i já sám stal velkým zastáncem pantoflí, sandálů, vietnamek, žáb – čehokoliv, co dává mým prstům u nohou osobní svobodu a čerstvý vzduch. Není nic lepšího než tropické větry prohánějící se okolo prstů a praní cestovatelských ponožek navždy přenecháno geneticky jinak orientovaným jedincům.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 20.9.2009 10:32)
1.6.2009

Vídeň v nedbalkách

Těším se na rakouskou metropoli se všemi jejími pamětihodnostmi. Těším se na procházky romantickými uličkami, katedrálu sv. Štefana, na vídeňské kavárničky s neodmyslitelným sachr dortem, na v předčasném létě rozkvetlé, a proto tak nádherně barevné zahrady a parky. Trochu mě zaráží fakt, že na nádraží mě vítá hluk a lomoz stavebních strojů. Všudypřítomný prach trochu nabourává mou představu o elegantní a čistotou svítící rakouské metropoli.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 2 (poslední 5.8.2009 13:32)
15.5.2009

Hop sem, hop tam po Americe

Odstátnicovala jsem a rozhodla jsem se odjet na 5 měsíců do Ameriky. Můj záměr byl jasný. Prací si vydělat nějaké peníze a ty utratit za slasti, krásy a další vymoženosti, které skýtá poznávání neznámé země. Řídím se totiž heslem, že peníze byly, jsou a budou a vzpomínky a zážitky vám nikdo nikdy nevezme a obohatí vás na celý život.

30.3.2009

Australský kaleidoskop

Nevím jak vy, ale já si často své sny ukládám do pomyslné krabičky, ve které se pak ráda přehrabuji. Jeden jsem tam měla už několik roků a aby mi náhodou nezplesnivěl, tak jsem se pevně rozhodla tohle nedopustit a tento svůj dlouholetý cestovatelský sen si splnit.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 20.3.2009 22:09)
20.3.2009

Hledáme nové kolegy!

Tonga – dobrodružství na moři

Asi po půl hodině, co se opět změnilo proudění a nikdo již nic nechytil, jsme se rozhodli zajet na otevřené moře, kde by šance na úlovek měla být vyšší. Na otevřeném moři jsme kromě dvou menším „Snapperů“ nechytli nic. Zato jsme však zažili další neobyčejný zážitek. V dálce asi 30 metrů od lodi jsme zahlédli pověstnou žraločí hřbetní ploutev…

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 2 (poslední 12.5.2009 17:27)
19.3.2009

Bukittinggi aneb Život na rovníku

Než jsme se stačili rozkoukat a vybalit si, zaklepal nám na dveře jakýsi mladík s tím, že je „průvodce“ a nabízí nám své průvodcovské služby v podobě výletů po okolních zajímavostech. Nejvíce nás lákala možnost na vlastní oči spatřit kvetoucí Rafflesii, největší květinu na světě – v okolí Bukittinggi totiž existuje jedna rezervace, kde údajně roste.

6.3.2009

Liparské tlapky

Návštěva Liparských ostrovů neznamená jen setkání se sopkami a s projevy jejich činnosti, ale i poznání zdejší přírody. Při toulkách po ostrovech člověk může pozorovat návrat rostlinstva a zvířectva do míst, kde po dlouhá staletí a tisíciletí vládl jen oheň a vulkanická činnost.

5.3.2009

Portugalsko: Smlouvání s Marokáncem

Monte Gordo je nejvýchodněji položené portugalské letovisko na břehu Atlantického oceánu. Jsou zde jednak moderní hotely a penziony, které lemují pláž s jemným pískem, ale v centru nalezneme také bezvadně udržované staré kamenné domy.

3.3.2009

Stránkování: « 9 / 21 »nejnovější 1 ··· 4 ··· 7 8 [9] 10 11 ··· 15 ··· 21 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist