nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Zážitky z cestování


Stránkování: « 12 / 21 »nejnovější 1 ··· 6 ··· 10 11 [12] 13 14 ··· 16 ··· 21 nejstarší


Berberská whisky

První doušek Vám málem utrhne pusu. V létě osvěží, v zimně zahřeje. Sdružuje lidi. Příjemně naladí. Krásná zlatá barva dozdobená čerstvou bylinnou snítkou. Podává se nejlépe v ulepené skleničce, pokud možno ještě zabalené v papíře, abyste se nespálili.

25.3.2008

Reklama:


Paríž je pestrý

Paríž má veľa prívlastkov. Medziiným metropolu volajú aj „Mesto svetiel“. Veď Paríž bol odpradávna centrom vzdelania a nových myšlienok, parížsku Sorbonnu ako jednu z najstarších európskych univerzít, založil v meste na Seine v roku 1257 spovedník kráľa Ľudovíta IX, jediného svätého francúzskeho kráľa, Robert de Sorbonne. Ako druhý dôvod pre spomínaný prívlastok môže byť skutočnosť, že mesto malo ako jedno z prvých európskych miest pouličné osvetlenie.

24.3.2008

Dachstein bez pláštěnky

Před brněnským Tescem jsme se sešli večer o půl šesté. Bylo nás celkem 14 (Volkswagen Transporter a jedno „obyčejné auto“). Cestou do Rakouska jsem se prokecla, že nemám pláštěnku. Kosmáč s Daliborem na mě koukali dost vyjeveně a odpověď na otázku, zda mám alespoň pořádnou bundu je zjevně moc neuspokojila.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 2 (poslední 5.9.2008 09:37)
17.3.2008

Voňavé vzpomínky aneb něco ry(i)ze o čaji

Čaj Rize – medová barva, hořkosladká chuť i vůně, široký úsměv. Kolik podob v sobě asi tento nápoj skrývá? Podařilo se nám poznat alespoň některé?

Když se řekne Turecko, snad každému vytane na mysli turecký med a turecká káva. Historie čaje je o mnoho mladší. Ve velkém se začal pěstovat vlastně až po druhé světové válce, a přesto pití čaje oblibu kávy téměř vytlačilo. Snídaně se sice turecky řekne kahvalti, název tudíž dost pravděpodobně vychází z tradice pití kávy, ale Turka usrkávajícího voňavý hnědočerný nápoj, aby pohledal. Zato prý dnes průměrný turecký občan vyprázdní denně 20 sklenek čaje.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 12.3.2008 08:39)
11.3.2008

Návštěva benátského karnevalu

První dochovaný písemný záznam konkrétně se týkající masek pochází z roku 1268. Jedná se o dekret zakazující házení vejci na lidi v maskách, ale proč se tak dělo a musel být vydán, to nevím. Je možné, že to souvisí s jistými nemravnostmi, jimiž byl v minulosti benátský rej masek opředen až do jeho zákazu na konci Benátské republiky, ale kdo ví…

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 2 (poslední 21.10.2008 06:53)
28.2.2008

CZ znamená Cozumel

Cozumel je známý svým různorodým podmořským terénem a velkými podvodními korálovými útesy s průlezy a jeskyněmi. Najdete tu velké ryby i zdravý různorodý korál. Nejzajímavější jsou ponory na jihozápadní straně ostrova. Nacházejí se v klidné vodě, takže i tak choulostivé povahy, jako je pisatel, nepotřebují medikamenty proti mořské nemoci. Na druhé straně musíte počítat se silným a nevypočitatelným proudem.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 4 (poslední 22.7.2008 11:26)
26.2.2008

Hledáme nové kolegy!

Řím

Řím je cílem mnoha turistů i poutníků. Stejně jako mnoho jiných i já jsem se do něj doslova zamilovala. Stal se pro mě něco jako vášní a ačkoliv jsem měla možnost navštívit ho zatím pouze jednou, zanechal ve mně naprosto nepopsatelné dojmy. Uchvacuje mě jeho minulost, architektura i život v něm. Je toho zkrátka tolik, ale slovy naprosto nepopsatelné.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 16.3.2008 09:46)
25.2.2008

Teotihuacán, místo, kde se zrodilo Páté Slunce - kapitola 3. - praktické informace

Teotihuacán je zřejmě nejznámější archeologické naleziště, když ne v celé Americe, tak v celém Mexiku určitě. Nachází se přibližně 50 km severo-východně po dálnici od hlavního města (Ciudad de México) ve státě Estado de México. Zmíněná dálnice vede sice mezi kopci obsypanými jedněmi z těch nejchudších a nejubožejších obydlí hlavního města, ale je poměrně velmi dobře značená a celkem bezpečná. Bohužel se jedná o placenou dálnici.

19.2.2008

Dopravné múzeum v Norimbergu – výlet do sveta ľudských možností

Norimberg dnešných dní je moderné veľkomesto, v ktorom žije asi pol milióna obyvateľov. V posledných mesiacoch 2. svetovej vojny bolo mesto bombardovaním spojeneckých síl silno poškodené, včítane historických častí. Ale ako je to v Nemecku pomerne bežné, aj v Norimbergu sa historické objekty jednoducho postavili nanovo.
Pozornosť chcem venovať Dopravnému múzeu v Norimbergu.

14.2.2008

Teotihuacán, místo, kde se zrodilo Páté Slunce - kapitola 2. – Procházka po areálu

Teotihuacán je opravdu úctyhodně veliký a tak má hned několik hlavních vchodů. Řekla bych, že většina turistů vstupuje tím, jenž je označen jako číslo 5, ale nejsem si jistá, zda-li vás autobusové společnosti zajištující dopravu na Teotihuacán nevyloží spíše u brány číslo 1. V podstatě v tom, ale není moc velký rozdíl. V každém případě doporučuji pro lepší orientaci zakoupit si, nebo si předem stáhnout z Internetu malou mapku.

12.2.2008

Stránkování: « 12 / 21 »nejnovější 1 ··· 6 ··· 10 11 [12] 13 14 ··· 16 ··· 21 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist