nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 10 / 48 »nejnovější 1 ··· 5 ··· 8 9 [10] 11 12 ··· 29 ··· 48 nejstarší


Přenocuj a jdi dál - nouzové nocoviště na Šumavě

Láká vás přespat v divočině? Nebojíte se divoké zvěře, temných vřesovišť ani močálů? Je na čase vyrazit mimo civilizaci. Díky síti nouzových nocovišť můžete legálně přespat přímo v srdci šumavských lesů.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
11.10.2011

Reklama:


Pálava a Pohansko - fascinující krajiny jihu Moravy

Vápencová skaliska Pálavy s nekonečnými řádky vinic na úbočích. Osamělé staré duby tyčící se ze zaplavovaných luk, mračna komárů zahalených mlhou a šerem lužního lesa na soutoku Moravy a Dyje. To jsou dvě esence nejhezčích krajin jižní Moravy, ležící nedaleko Břeclavi.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 18.10.2011 18:42)
6.10.2011

Povydří - podél nejkrásnější řeky Šumavy

Pokud se někdy budete chtít odreagovat od starostí všedních dní, projít krásnou přírodou, nadýchat se čerstvého vzduchu a načerpat energii, určitě navštivte přírodní rezervaci Povydří. Tato oblast Vás nadchne ještě dříve, než překročíte první turistickou značku.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 29.9.2011 10:41)
29.9.2011

Jižní Bretaň: Megality Morbihanského zálivu

Na hodně lidí působí megality magickým dojmem a to především v době svítání, soumraku nebo mlhy. Je zajímavé, že řady menhirů v Karnagu jsou srovnány podle své výšky. Nejmenší kameny měří necelý metr a ty nejvyšší dosahují výšky kolem čtyř metrů.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
20.9.2011

Leonardo da Vinci v Londýně!

Nevíte co se zimními večery? Sedět doma už vás nebaví? Chce trochu kultury a cestování k tomu? Potom vyrazte do Londýna, protože právě tady budete mít šanci shlédnout velkou část děl slavného renesančního mistra malíře, sochaře, vynálezce a vědce, toskánského rodáka Leonarda da Vinciho!

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
18.8.2011

Když se řekne Strážnicko…

Vybaví se nám lidové zvyky a folklór, krása nekončících zelených vinic, vinné sklepy, tradiční košty a vinařské slavnosti. Vydejte se s námi do malebného regionu Strážnicka za krásami přírody i nevšední atmosférou zdejšího kraje.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
1.8.2011

Hledáme nové kolegy!

Yucatán – domov tajemné mayské civilizace

Mayové – tajemný národ, podle jehož předpovědi přijde v roce 2012 konec světa, národ, který v džunglích na poloostrově Yucatán vystavěl ohromné chrámy. Ty cestovatelům berou dech ještě dnes, když se jako tiší svědci dávných časů vynoří z dusného přítmí džungle.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 16.6.2014 07:08)
28.7.2011

Zámek Letovice - smutný osud památky s vyhlídkou na dobrý konec

Ti, kteří si prohlídku zámku z dětských let pamatují jako pochod ve filcových papučích skrz nekonečné sály pod dohledem průvodce, jehož výklad ve třetí komnatě pomalu přestáváte vnímat, budou na zámku v Letovicích překvapeni. Průvodkyně podá výklad na nádvoří před vstupem do zámku a dál už jdete bludištěm zámeckých komnat sami. Narozdíl od jiných zámků se zde můžete zdržet jak dlouho chcete a pokud nic nezničíte, můžete si po libosti vyzkoušet některý z nesčetných zámeckých klavírů, listovat v knihách ze zámeckých knihoven, či si do sytosti užít výhledu z balkónu v nejvyšším patře.

Že se vám to nezdá? Že tušíte nějaké ale? Máte pravdu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 1.8.2014 08:44)
25.7.2011

Petrohrad – to je slavná Ermitáž s 3 miliony děl, Jantarová komnata i bílé noci

Tři stovky výstavních sálů a tři miliony exponátů – to jsou základní čísla, která popisují slavnou petrohradskou Ermitáž, tedy galerii, která láká statisíce návštěvníků ročně. Není to ale jediné unikum, za kterým se do Petrohradu jezdí. Své příznivce má i replika slavné Jantarové komnaty v Carském selu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 2.10.2011 19:52)
21.7.2011

Rakouský Ötztal nadchne každého

Jednou z alpských oblastí, která turistům a sportovcům nabízí obrovské množství možností, je bezesporu mohutné údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku. Řeka Ötztaler Ache a její zdrojnice zde vytvořily místy širokou a rovinatou dolinu, kterou z obou stran svírají kolmé a vysoké skalní stěny.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 13.10.2011 23:08)
18.7.2011

Stránkování: « 10 / 48 »nejnovější 1 ··· 5 ··· 8 9 [10] 11 12 ··· 29 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist