nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 12 / 48 »nejnovější 1 ··· 6 ··· 10 11 [12] 13 14 ··· 30 ··· 48 nejstarší


Dva týdny s kajakem v Norsku

Letní pádlování v Norsku jsem si s plzeňskou partičkou užíval již mnohokrát. Kromě charakteru místních řek nás vždy láká i věčné světlo, úchvatné přírodní scenérie a hlavně nepřeberné množství toků.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
31.1.2011

Reklama:


South Downs - nejmladší britský národní park

Nejmladší britský národní park, South Downs, se rozkládá na jižním pobřeží Anglie na lehce zvlněných nížinách, které jsou tvořeny křídovým podložím. Tento národní park získal oficiálně svůj status až v roce 2009

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
29.1.2011

Přírodní ledový palác (Natur Eis Palast) na ledovci Hintertux

Každý z lyžařů buď dobře zná, nebo jistě někdy slyšel o rakouském Hintertuxu. Ne každý ale ví, že je zde možné brouzdat nitrem ledovce v obrovské ledovcové trhlině nazvané Natur Eis Palast, která byla otevřena a zprovozněna pro návštěvníky roku 2008 a je jediným přírodním ledovým palácem na světě.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 23.8.2013 21:05)
24.1.2011

Barcelona, ulice La Rambla, třída v Barri Gottic

Říká se, že kdo neprošel touto nejznámější barcelonskou promenádou, pěší komunikací mezi mořem a centrem, a nepobyl zde aspoň 5 hodin jako by ani nebyl v Barceloně. Ulice je uznána za hlavní turistickou tepnu historického centra. Vede od pobřeží moře A končí na hlavním barcelonském náměstí Plaza de Catalunya.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 3.1.2011 14:05)
29.11.2010

Barcelona - kopec Montjuïc a fontána Font Màgica

Barcelona je hlavním městem Katalánska a hned po Madridu druhým největším španělským městem. Leží na pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Kousek nad barcelonským přístavem se tyčí do výšky 213 metrů kopec Montjuic, který kdysi sloužil jako obranná pevnost přístavuDnes je protkán botanickými zahradami plnými květin. Zahrady lze vidět i při jízdě lanovkou Teleféric de Montjuïc. Jezdí od konečné stanice pozemní dráhy Montjuïc Funicular a má tři zastávky Parc de Montjuïc, Mirador a Castell. Na vršku kopce stojí hrad Castell de Montjuïc s nádhernými zahradami Jardins del Mirador, odkud je zajímavý výhled na přístav, moře i město.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
22.11.2010

Barcelonou po stopách Antonia Gaudího i Corneta

Mnozí z vás jistě už někdy byli v Barceloně a mnozí znají alespoň zběžně dílo výše jmenovaného. Mnohým z vás jistě vyrazila dech stavba stále nedostavěné katedrály Sagrada Família, která má být dokončena roku 2026, což je 100 let po smrti svého tvůrce. Zkusme si říci něco o životě a díle tohoto vskutku originálního architekta a pak se projít Barcelonou po jeho dodnes blýskavých klenotech města.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 23.4.2012 20:00)
15.11.2010

Hledáme nové kolegy!

Co nevynechat na Kokořínsku

Oblast Kokořínska je velmi atraktivní pro všechny turisty a cestovatele, protože zde najdou hustou síť turistických i cyklistických tras. Na co nezapomenout při toulkách po tomto kraji připomíná Irena.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
6.9.2010

Bulharsko - Sinemorec a řeka Veleka

Asi nejlákavější přírodní atrakcí je zde řeka Veleka, která se vlévá do moře. Pramení na území Turecka, velice blízko bulharsko-turecké hranici. Její vody se klikatí panenskou přírodou v pohoří Strandža a vlévají se do Černého moře. Obzvláště nádherné je ústí řeky, řeka musí obkroužit dlouhý pobřežní pás písku předtím, než se dostane do moře.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
30.8.2010

Bulharský Achtopol - turisty nedotknutý

Achtopol je místo, o kterém návštěvníci turistických přímořských komplexů v Bulharsku nejspíš neslyšeli. Není divu a vlastně pro ně ani škoda. Určitě by zdejší atmosféru patřičně neocenili.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 3 (poslední 6.9.2011 10:32)
17.8.2010

Nahlédněte do utajovaného soukromí šlechticů

K létu patří cestování. Už jste například objevili krásu Podyjí a kochali jste se nádherou barokních komnat zámku ve Vranově nad Dyjí? Naplánujte si sem jednu z prázdninových cest a můžete se seznámit i s neřestmi a zálibami aristokratů 18. a 19. století. Zdejší kočárovna totiž láká k nahlédnutí do pánského salonu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
19.7.2010

Stránkování: « 12 / 48 »nejnovější 1 ··· 6 ··· 10 11 [12] 13 14 ··· 30 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist