nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 15 / 48 »nejnovější 1 ··· 7 ··· 13 14 [15] 16 17 ··· 31 ··· 48 nejstarší


St. Wolfgang – perla Solné komory

Stojím na břehu Wolfgangského jezera a za svými zády mám jedno z nejromantič­tějších městeček Salzkammergutu (Solná komora) – St. Wolfgang. Toto místo je oblíbeným centrem letní i zimní turistiky a množství návštěvníků sem přijíždí i v čase adventním, kdy městečko získá neopakovatelnou vánoční atmosféru a na hladinu jezera Wolfgangsee vypluje obří lucerna.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
8.9.2009

Reklama:


Neuschwanstein – bavorská perla

Cáry těžkých mraků a mlha vystupující z promočených lesů nás vítají, když vstáváme v uplakaném sobotním ránu v bavorské vesničce Schwangau. Čeká nás setkání hned se dvěma podobami rozporuplného panovníka Ludvíka II. Bavorského. Na zámku Hohenschwangau totiž prožil své mládí, zatímco na sousedním Neuschwansteinu působil již v roli vládce a panovníka.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
1.9.2009

Po stopách krále Šumavy

Již několikrát jsem četl o lidech, kteří tady, před desítkami let, za každého počasí přecházeli státní hranici. Snad každý z nich měl svou převaděčskou trasu, svůj kanál, z nichž většina měla své vlastní číslo v evidenci Státní bezpečnosti. Byla to celá řada mužů, kteří povětšinou pocházeli z oblasti Šumavy a již v předválečném období si přivydělávali nějaký ten peníz pašováním povětšinou sacharinu přes „zelenou“ hranici.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 3 (poslední 23.2.2011 19:10)
24.8.2009

Příjemné Rakousko

Je pochopitelné, že turistický boom zažívá celá oblast především v zimě, kdy se sem hrnou turisté po desetisících. Chybu ale neuděláme ani v případě, že se sem vypravíme uprostřed léta. Sníh sice uvidíme jen na špičkách těch nejvyšších hor a za lyžováním se budeme muset vypravit na ledovec, ale i letní Tyrolsko toho může nabídnout víc než dost.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 4 (poslední 21.8.2009 21:59)
20.8.2009

Pivní slavnosti přinášejí zábavu pro všechny

Češi mají k svému pivu velmi blízký vztah a příležitost k společným oslavám si nenechají ujít. Pít a ochutnávat se má ale rozumně, proto v programu pivních slavností nechybí koncerty, netradiční prohlídky pivovaru nebo soutěže. Jen pro zajímavost: pokud byste chtěli každý den v České republice ochutnat jiné pivo, návštěva by se vám pěkně protáhla. Loni se ho tu uvařilo více než 400 druhů!

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
19.8.2009

Linderhof, zámek v srdci hor

Nepolevující déšť zalévá Bavorsko. Míjíme Kufstein a Innsbruck, který nám téměř mizí v těžkých dešťových mracích. Strmá, klikatící se horská silnice spěchá ke Garmisch – Partenkirchenu, ze kterého nám však dovolí jen letmo zahlédnout zdejší světoznámé skokanské můstky. Spěcháme, abychom mohli ještě za denního světla navštívit místo, které je nesmazatelně spojeno se jménem a životem Ludvíka II. Bavorského. Romantický zámeček Linderhof.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
17.8.2009

Hledáme nové kolegy!

Krajem Oty Pavla

Naším prvořadým cílem byla Skryjská jezírka. Snadnější přístup sem je od hájovny Slap a proto jsme také místo na Skryje zamířili na Podmokly. Lesní silnička s četnými serpentinami se přikroutila ke Zbirožskému potoku, kde na zdejším parkovišti začalo naše putování krajem Oty Pavla.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 26.8.2009 07:39)
11.8.2009

Vypuštěná Brněnská přehrada

Posledních pár let připomínala Brněnská přehrada málem už od jara něco jako celosvětové úložiště špenátové polévky. Padlo tedy rozhodnutí přehradu vyčistit. Na jaře letošního roku proto začalo velké vypouštění a hladina byla nakonec snížená o deset metrů pod normální stav. I přes to, že návštěvníků vypuštěné přehrady zvlášť od jarních měsíců ubylo, stojí za to se sem zajít podívat.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
7.8.2009

Cesta života Rabiho Löwa

Letos 7. září uplyne 400 let od úmrtí věhlasného rabína Jehudy Levy (Löwa) ben Becalela, zvaného v židovském prostředí Maharal. Správa Pražského hradu a Židovské muzeum v Praze při této příležitosti připravily v Císařské konírně velkou reprezentativní výstavu Cesta života.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
5.8.2009

Herrenchiemsee – památka na Ludvíka II.

Jen těžko budeme v evropských i světových dějinách hledat kontroverznějšího, záhadnějšího a podivnějšího panovníka, než Ludvíka Bavorského. Dějiny ho znají jako muže, o jehož zdravém rozumu by se dalo s úspěchem pochybovat, ale i jako panovníka, po němž zůstala řada stavebních skvostů. Prvním zastávkou na našem putování je zámek Herrenchiemsee v kouzelném prostředí Bavorska, na jezeře Chiemsee.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
30.7.2009

Stránkování: « 15 / 48 »nejnovější 1 ··· 7 ··· 13 14 [15] 16 17 ··· 31 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist