nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 17 / 48 »nejnovější 1 ··· 8 ··· 15 16 [17] 18 19 ··· 32 ··· 48 nejstarší


Územím tetřeva hlušce

V letošním roce se poprvé otevírá hraniční přechod Poledník, který umožní přechod z Modravy do Buchenau, rovněž tak nejdiskutovanější přechod Modrý sloup, který povede turisty novou cestou přes Špičník a po hraně Luzenského údolí. Oba přechody jsou otevřeny od 15. července do 15. listopadu. Některá místa zůstanou však nepřístupná i letos. Zůstávají vyhrazena jen tetřevu hlušci.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
2.7.2009

Reklama:


Nový Zéland – NP Nelson Lakes

Uprostřed jižní zimy (srpen 2007) se nám naskytla možnost navštívit Národní park Nelson Lakes na Novém Zélandu. Tento výlet jsme měli v plánu delší dobu, jen jsme čekali na dobré počasí, protože vydat se do hor za nepříznivého počasí ve většině případů nemá smysl ani očekávaný efekt.

Rubriky: Cestopisy, Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
25.6.2009

Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada se rozkládá na území mezi Jindřichovým Hradcem, Novou Bystřicí, Slavonicemi, Českým Rudolcem a Kunžákem. Hluboké lesy s osamocenými žulovými útvary, louky zpestřené borovicovými remízky, nespočet rybníků, plno historických skvostů, čistého vzduchu a mnoho dalšího, jí dává magické kouzlo, které vás zaručeně uchvátí.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
23.6.2009

Dětenice

Znáte ten příběh z hlubokých divokých lesů první poloviny 11. století, kdy opuštěné děti bloudily lesem, plakaly a hledaly slunce a něčí dlaň, když tu se lesem přihnala družina přemyslovského knížete Oldřicha, muže dobrého srdce. Děti nejen že k sobě vzal ale hned obec v lesích jim postavit dal a na jejich počest Dětenicemi ji pojmenoval. Dnes tady najdete zámek s parkem a zámeckým pivovarem, ve kterém se vaří místní proslulé Pivo lásky. Neméně proslulá je i zdejší středověká krčma.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 17.6.2009 21:41)
17.6.2009

Londýn – procházka britskou metropolí

Londýn – hlavní město Spojeného království, či chcete-li Velké Británie, pýcha všech Angličanů, obdivovaný turisty a vyhledávaný emigranty, město mnoha uskutečněných snů, bouřlivé historie, oslavující moc králů, přihlížející jejich pádům.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 6 (poslední 17.6.2009 09:05)
15.6.2009

Na zámek Vranov nad Dyjí za liliemi a keramikou

Vranov nad Dyjí, který v celé své kráse ční na velké skále nad městem, láká v červnu hned na dvě zajímavé výstavy. Na zámku, jenž patří k nejpozoruhod­nějším světským stavbám středoevropského baroka, lze zhlédnout expozici Vranovská kamenina. Milovníky květin pak jistě potěší již devátý ročník Vranovské lilie.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
12.6.2009

Hledáme nové kolegy!

Celodenní výlet: Pustevny – Radegast – Radhošť

Vydejte se na 4 km dlouhou procházku, na které uvidíte krásné Jurkovičovy stavby na Pustevnách, vyfotíte se u sochy pohanského boha Radegasta a rozhlédnete se po kraji z vrcholu hory Radhoště. Pak vás ovšem čekají opět 4 km zpátky na parkoviště.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 3 (poslední 22.2.2010 14:35)
29.5.2009

Výprava na Kolínsko a zámek Kačina

Zámek je nejvýznamnější a nejkvalitnější stavbou v empírovém architektonickém slohu u nás. Najdete tu i muzeum prezentující význam českého venkova, které je skutečně unikátní a svou odborností podtrhuje nevšednost a výjimečnost celého zámku.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
22.5.2009

Plavba jachtou po ostrovech Whitsundays

Že jste o těchto ostrovech nikdy neslyšeli? Vezmu Vás na výlet do Austrálie, přesněji řečeno nedaleko Velkého bariérového útesu, kde se nachází 74 tropických ostrůvků Whitsundays. Tyto ostrůvky jsou oblíbenou destinací Australanů a turistů z celého světa, ale nenechte se zmást, na pravý turistický ruch zde nenarazíte.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 16.1.2012 10:53)
19.5.2009

Stříbrné Kutnohorsko - triumf architektury

Přehlídka historických klenotů, jako je Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr nebo unikátní kaple Kostnice, se nám tu nabízí jako na dlani ve své velkoleposti. Stačí jen krátká procházka po náměstí, aby na nás vší silou dýchla bohatá a nevšední historie tohoto města, korunovaná každoročními oslavami “Královského stříbření“ a široce obsáhlá v mnoha podobách slohů architektury v rozmezí deseti století.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 3 (poslední 14.7.2009 15:07)
5.5.2009

Stránkování: « 17 / 48 »nejnovější 1 ··· 8 ··· 15 16 [17] 18 19 ··· 32 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist