nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 20 / 48 »nejnovější 1 ··· 10 ··· 18 19 [20] 21 22 ··· 34 ··· 48 nejstarší


Pražské ostrovy - Štvanice

Ostrov Štvanice leží mezi Karlínem a Holešovicemi. Traduje se, že ostrov existoval už kdysi dávno, když kněžna Libuše věštila hvězdnou slávu města Prahy. Odedávna byl celý ostrov důležitým místem pro obyvatelstvo po obou stranách řeky, protože mezi ním a dnešním bubenským nábřežím byl jediný brod v dolejším toku Vltavy. Jen tudy vedla jediná a známá cesta od Vyšehradu a Starého Města do severních Čech.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Pražské ostrovy
Názory k článku: celkem 9 (poslední 7.1.2009 21:01)
5.12.2008

Reklama:


Kouzelný vánoční čas v České republice

Rozzářené ulice a náměstí, shon vánočních trhů a všudypřítomné koledy přesvědčí i zaryté odpůrce svátků, že Vánoce v České republice patří k nejkrásnějším obdobím v roce. Staré tradice si připomínají nejen muzea a skanzeny, ale i lidé ve svých domovech. Podívat se na betlém nebo vyslechnout adventní koncert v kostele, na zámku či na náměstí patří k jedněm z nich…

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
3.12.2008

Pražské ostrovy - Kampa

Nejstarší zmínka o Kampě je z r. 1169 v zákládací listině kostela Maltézského řádu za krále Vladislava II. „Ostrov pod mostem“ – Kampa dostal svoji rozhodující podobu po obrovském požáru roku 1541, kdy sem byly naváženy zbytky stavební suti z dřívějších krásných malostranských domů. Břehy byly pevně zformovány po roce 1600.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Pražské ostrovy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 15.3.2009 23:39)
28.11.2008

Zimní české hory 8x jinak

Zimní dovolená nemusí nutně znamenat jen Alpy nebo Pyreneje. Přesvědčte se, že si skvělou zábavu na sněhu můžete užít i v Česku. Nečekejte superdlouhé sjezdovky, ale zato svahy různé náročnosti, snowparky, bobové nebo sáňkařské dráhy. Výborné podmínky tu mají běžkaři, pro které jsou pravidelně udržovány stovky kilometrů běžeckých tratí.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
26.11.2008

Pražské ostrovy - Petržilkovský a Dětský ostrov

Petržilkovský ostrov je dnes nejmenším pražským ostrovem. Jeho rozměry jsou pouhých 60 metrů délky a 10 metrů šířky. Leží na levém Vltavském břehu stejně jako ostrov Dětský. Není přístupný veřejnosti, ale jeho krásně zrekonstruovaná věž bývalé Malostranské vodárny přitáhne vaše oko už z dálky ať jdete odkudkoliv. Dětský ostrov je přístupný z Janáčkova nábřeží na Smíchově. Své dnešní jméno získal v 60. letech 20. století, kdy zde byl vybudován komplex dětských hřišť.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Pražské ostrovy
Názory k článku: zatím žádné
21.11.2008

Osvětim - Továrna na smrt

Jen těžko se hledají vhodná slova, kterými lze vyjádřit hrůzy páchané v největším nacistickém vyhlazovacím táboře. Statistiky pracují s milionovými čísly a to má za následek jakési otupění ve vnímání jednotlivce. Je však nutné si uvědomit, že v každém statistickém milionu se skrývá milion skutečných osob, které měly rodiny, pracovaly, cítily, toužily…

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 17 (poslední 25.1.2015 23:16)
20.11.2008

Hledáme nové kolegy!

Dunajec - řeka pstruhů, černých čápů a Jánošíka

„Jirko, právě jsem koukal do kilometráže a je tam peřej Jánošíkův skok, tam se na laminátkách zabijem! Půjčíme si radši raft, že jo?“
Vzpomínám jak to s tím Jánošíkem bylo a vysvětluji, že Jánošík unikl pronásledovatelům skokem PŘES řeku, takže to žádný vodopád nebude…"

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 27.10.2016 11:07)
19.11.2008

Nevšední zážitky z jižní Afriky

Ve dvou jsme se vydaly do jižní Afriky, kde jsme strávily se sestrou necelé tři týdny. Za tuto dobu jsme poznaly život místních lidí v šesti zemích. Na africké poměry bohatou Jihoafrickou republiku a Botswanu, zemědělské Svazijské království, chudý Mozambik, Zimbabwe, kde se nedá nic koupit a Zambie.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
18.11.2008

Pražské ostrovy - Střelecký ostrov

Ostrov měnil v průběhu doby svou velikost i podobu a s tím se měnily i jeho názvy. Říkalo se mu Malé Benátky, Hořejší či Malý ostrov, Ostrov pod mostem, Trávník, Vodní dvůr a také „šicinzl“ pocházející německého Schützeninsel. Po vítězství češtiny Střelecký ostrov, pro Pražany odjakživa „Střelečák“.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Pražské ostrovy
Názory k článku: zatím žádné
14.11.2008

Lázně Libverda

Lázně bývají synonymem osvobození z rodinných a manželských stereotypů. Lidé bez ohledu na svůj věk a mnohdy i zdravotní stav se pokouší zavzpomínat na nevázaná období svých životů. Ne všechna lázeňská místa však takovou míru vyžití umožňují. Patří mezi ně rozhodně i severočeská Libverda. Oč méně taškařic zde lázenští hosté mají příležitost prožít, o to více zde načerpají blahodárného klidu a osvěžení (nutno podotknout, že i zde se v jednom lázeňském domě taneční večery pořádají).

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 10.10.2011 10:27)
11.11.2008

Stránkování: « 20 / 48 »nejnovější 1 ··· 10 ··· 18 19 [20] 21 22 ··· 34 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist