nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 22 / 48 »nejnovější 1 ··· 11 ··· 20 21 [22] 23 24 ··· 35 ··· 48 nejstarší


Chicago – město hříchu a gangsterů?

Po generace bylo Chicago důležité místo pro indiány, kteří ho využívali jako přístav pro svá kanoe. Toto místo bylo porostlé obrovským množstvím divoké cibule, která vydávala svůj charakteristický zápach. V domorodém jazyce „chicagou“.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 16.7.2009 00:29)
30.9.2008

Reklama:


Istanbul

Ke vzniku Istanbulu se váže krásná legenda – Řek jménem Byzás se rozhodl najít místo pro nový městský stát. Když cestou procházel Delfami, obrátil se na věštce s otázkou, kde má tento městský stát založit. Věštec ovšem odpověděl v hádance: „Založ jej naproti země slepých“.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
29.9.2008

Hrad – zámek Frýdlant

Pokud zavítáte do těchto kouzelných míst, jistě nezůstanete u pouhé kávy, nebo dobrého piva. Vaši pozornost bezesporu upoutá hrad – zámek. Naleznete ho nedaleko centra města a dojdete k němu pohodlně pěšky z náměstí. Jak bývalo v minulosti zvykem, stojí na vysokém čedičovém ostrohu nad říčkou Smědou, jejíž břehy byly slovanským obyvatelstvem osídlovány již velmi záhy v ranném středověku.

26.9.2008

Idylické Lucembursko

Romantické hrady a malebná městečka, krásné hory i skalní útvary, zelené louky, husté lesy, čistý vzduch a pohodoví lidé, kteří působí dojmem, že nikam nespěchají. Takovýto obraz skýtá Lucembursko pro turisty a tato idyla rychle pronikla i do nás

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
23.9.2008

Poetický zámek Duchcov, pozdní domov Giacoma Casanovy

Město Duchcov najdeme v Severních Čechách na úpatí Krušných hor. Leží v okrese Teplice a je od nich vzdáleno 8 km. První písemná zpráva pochází z roku 1207. Zámek se do širšího povědomí dostal mimo jiné i proto, že tu jako správce knihovny pracoval Benátčan Giacomo Casanova. Byla to spíše úloha čestná, ale finančně odměňovaná. V zámku je dosud k vidění křeslo, ve kterém umělec života a lásky zesnul.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 23.9.2008 08:51)
22.9.2008

Hrad Grabštejn

Budete-li mít někdy cestu do okolí Liberce, nebo ještě lépe Hrádku nad Nisou, nenechte si ujít jednu z velmi zajímavých památek, která zde ukryta v hlubokých lesích, stojí již téměř osm století. Hrad Grabštejn. Hrad s bohatou historií byl po druhé světové válce zkonfiskován a od roku 1953 zde sídlila vojenská posádka. Po roce 1989 jeho rekonstrukci kromě státu pomohly i občanské iniciativy a o jeho další zvelebení bojují místní nadšenci bezmála dvacet let.

19.9.2008

Hledáme nové kolegy!

Zákupy, cíl jednodenního výletu

O osídlení místa, kde jsou dnešní Zákupy jsou první zprávy už ze 14. století. V okolí dnešního kostela bývala německá obec a v okolí dnešního zámku česká obec. Časem splynuly obě dvě a staly se městem. Česky se nazývalo Zákupy a německy Reichstadt. Tehdy patřily rytířskému roku Pancířů ze Smojna. Na místě dnešního zámku stával už koncem 14. století na skále hrad.

Když r. 1848 odstoupil císař Ferdinand V., vládl v letech 1835 až 1848, zvolil si Zákupy (spolu s Ploskovicemi) za své letní sídlo. Měl epilepsii, na kterou tehdy neznali lék a obávali se jí. Lékaři doporučovali jen klid a neměnnost.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 19.9.2008 21:51)
15.9.2008

Víno chutná nejlépe s přáteli

Povzneste sklenici proti světlu a pozorujte, jak v ní víno jiskří. Lehce si přivoňte a dopřejte si doušek. Jak vám chutná? Ne, nikdy asi nerozeznáte tolik nuancí jako zkušený sommeliér. To ale není při ochutnávce vína to nejdůležitější. O víně a nad vínem se má mluvit, nejlépe s lidmi, se kterými je vám dobře. V přátelské atmosféře také probíhají slavnosti vína.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
12.9.2008

Jablonné v Podještědí – dominikánský klášter a bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy

Kdysi dávno, v dobách zahalených závojem ranného středověku, vedla již ve dvanáctém století severními Čechami jedna z důležitých obchodních cest. Po celé její délce vznikala rušná a rozlehlá sídliště, která se mnohdy stávala centrem tehdejšího duchovního i obchodního života. Jedním z takových míst bylo i Jablonné v Podještědí.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Hrady a církevní památky severních Čech
Názory k článku: celkem 1 (poslední 12.9.2008 11:36)
12.9.2008

Pražské zahrady, dovětek - moje Praha

Během více než roku jsme prošli mnoha pražskými zahradami a parky, jejich historií i současností. O Praze a jejích památkách nejen o zeleni, která dělá Prahu Prahou by se dalo psát velmi a velmi dlouho. Seriál by mohl mít klidně dílů jednou tolik. Ale všeho do polosyta, je staré známé pořekadlo. Je alespoň volný prostor pro vás samotné, projít se pražskými uličkami a pražskou zelení a najít si to své místečko srdci nejbližší a svůj zelený koutek, kde se dá spočinout a jen tak dlouze sedět a rozjímat.

Prošli jsme se spolu již mnoha stoletími Prahy, nejen jejími zahradami, ale i jejich historií i současností. Pro mnohé Praha vzdálená stala se tak Prahou blízkou, romantickou a měnící se s časem. Snažila jsem se ukázat stavební i kulturní minulost míst, najít bohatství pražských zákoutí, jejich netušené detaily stejně tak jako dané architektonické základy odvíjející se od zpracování každé jednotlivé lokality v kontextu s dobou, ve které zahrada či park původně vznikaly. Pokoušela jsem se nalézt vývojovou kontinuitu života Prahy jako takové. Město je živý organismus, rostoucí a měnící se s věkem svých více jak tisíc let.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 33 (poslední 2.3.2009 13:17)
5.9.2008

Stránkování: « 22 / 48 »nejnovější 1 ··· 11 ··· 20 21 [22] 23 24 ··· 35 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist