nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 23 / 48 »nejnovější 1 ··· 11 ··· 21 22 [23] 24 25 ··· 35 ··· 48 nejstarší


Pražské zahrady, zastavení šedesáté čtvrté - botanická zahrada v Troji

Když vstoupíte do jižní části areálu botanické zahrady, dýchne to tu na Vás nejen vůní a barvami ale i jasnou představou a záměrem. Nenajdete tu žádné staré vzrostlé stromy, stín, chlad ani bujnou vegetaci. Uvidíte naopak posečené louky, spousty trsů nízkých květin a skalniček a tújí, které narostly do výšky svých 16 let. Je vidět, že zahrada je zbudována koncem tisíciletí. Dominantou je unikátní skleník Fata Morgana, který se nachází mimo vlastní areál botanické zahrady.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 1 (poslední 7.9.2008 19:31)
29.8.2008

Reklama:


Ploučnice - Na kánoi divočinou a tunelem

Ploučnice vás rozhodně nenadchne peřejemi, sjízdnými jezy a hospůdkami u vody. Avšak pokud vás už otravují známé řeky s davy vodáků a láká liduprázdná divočina, zkuste se podívat na sever. Střední tok od Stráže do České Lípy je sjízdný téměř celoročně, dále k Labi je potřeba vyšší vodní stav. Oficiální tábořiště není u vody jediné, avšak hezkých míst na postavení stanů je dostatek. Potraviny a pitnou vodu je nutné mít s sebou, u řeky nic neseženete. Nejlepším plavidlem je laminátová či plastová kánoe, případně kajak. Na raft či pramici zapomeňte, v některých místech by se nevešly na šířku.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 4 (poslední 22.6.2015 16:04)
27.8.2008

Zážitky s vůní starých časů

Zářivá nádhera historického průvodu, nebezpečné rytířské souboje, veselá vystoupení kejklířů a divadelníků, dávno zapomenuté lahůdky staročeské kuchyně… Zážitky jako žádné jiné na vás čekají na podzimních historických slavnostech v České republice.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
24.8.2008

Pražské zahrady, zastavení šedesáté třetí - Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze

Vstoupíte a omámí Vás tisíce vůní. Roku 1845 pozemky zakoupila společnost pro zvelebování zahradnictví Böhemische Gartenbaugese­llschaft za finančního přispění hraběte Rohana a právě zde založila Společenskou zahradu. Po velké povodni roku 1890 odkoupil zahradu stát pro pražskou univerzitu.

Zahrada slouží nejen jako zdroj demonstračního materiálu pro studenty biologie a přidružených oborů jak z Karlovy univerzity, tak ze sesterských fakult, ale i pro studenty středních a žáky základních škol. Částečně slouží i k relaxaci návštěvníků zejména z řad obyvatel Prahy 2.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 1 (poslední 10.9.2008 13:07)
22.8.2008

Klokočské skály a hrádek Rotštejn

Písek z Klokočských skal se dostane i do zavřené konzervy. Tvrdí to alespoň čeští trampové, kteří svého času uskutečnili pokus, za jehož provedení by se skoro nemusela stydět ani renomovaná vědecká laboratoř.

Klokočské skály spolu s nedalekými Betlémskými skalami tvoří od roku 1985 základ přírodní rezervace. Je zde k vidění množství pseudokrasových jevů včetně jedné z největších jeskyní Českého ráje, Postojny. Významnou památkou zdejší oblasti je skalní hrad Rotštejn, ze kterého se nám do dnešní doby zachovala pouze zřícenina. K hrádku Rotštejnu i Klokočským skalám se váže i množství pověstí. Povídá se o pokladech ukrytých ve skalách, tajné chodbě vedoucí z Rotštejna do Postojny a mnoho dalších.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 7 (poslední 21.6.2014 10:07)
21.8.2008

Pražské zahrady, zastavení šedesáté druhé - zahrada Kramářovy vily

Vedle Letenských sadů, v místě kde stávaly pražské Mariánské hradby leží pečlivě pěstěná zahrada. Obklopuje vilu, kterou nechal postavit v roce 1914 první československý premiér Karel Kramář. Od 18. prosince 1998 slouží jako oficiální rezidence českých premiérů.

15.8.2008

Hledáme nové kolegy!

Hruboskalsko, místo, kde Bajaja bojoval s drakem

Filmová pohádka o princi Bajajovi je jeden z filmů, který patří do období české kinematografie, které by se s trochou nadsázky dalo nazvat pískovcovým. Podstatná část filmu o statečném princi se natáčela na zámku Hrubá skála, na Kopicově statku a ve skalách mezi Hrubou skálou a Valdštejnem. Nejrozsáhlejší skalní město Českého ráje je od roku 1998 vyhlášeno přírodní rezervací. Určitou protiváhu Hrubé skále tvoří hrad Valdštejn, který je nejen jedním z nejstarších hradů Českého ráje, ale také jednou z prvních památek zpřístupněných veřejnosti. Zdejší měkké a dobře opracovatelné pískovcové skály také ode dávna sváděly k vytváření různých sochařských děl přímo v terénu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
13.8.2008

Pražské zahrady, zastavení šedesáté první - park na náměstí Svatopluka Čecha

Náměstí leží mezi ulicemi Moskevská, Tolstého, Madridská a Slovinská v Praze 10 ve Vršovicích. Park na náměstí Svatopluka Čecha je veřejnosti přístupný bez omezení. Lidé ho využívají často jako spojnici pro pěší stejně tak jako shromaždiště před kostelem, ale i k běžné relaxaci na lavičkách a k procházce mezi zelenými plochami v celém okolí kostela.

8.8.2008

Vodárenské muzeum ve Vrutici

Jeden z výkladů odvozuje název obce Vrutice od staročeského slova označující vření nebo víření. Tento výklad by odkazoval na silné prameny, kterými byla tato obec odedávna proslulá. Největší zajímavostí, kterou ve Vrutici najdete, je vodárenské muzeum Severočeské vodárenské společnosti. Ve své době byl vodovod zásobující Litoměřice vrutickou vodou natolik významnou stavbou, že byl se svolením císaře Františka Josefa I. pojmenován jeho jménem „Franz Josef Wasserleitung“.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
6.8.2008

Pražské zahrady, zastavení šedesáté - Heroldovy sady

Heroldovy sady najdete v Praze 10 ve Vršovicích v prostoru mezi ulicemi Kodaňská, Holandská a Vršovickým náměstím. Je de facto rozdělen na parky dva. Jeden je udržovaný s dětským hřištěm a krásnými prostornými travnatými plochami, uzavíratelný a ohraničený železným plotem. Druhý je v okolí bývalého zámečku ve stavu výrazně horším.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 2 (poslední 6.8.2008 10:57)
1.8.2008

Stránkování: « 23 / 48 »nejnovější 1 ··· 11 ··· 21 22 [23] 24 25 ··· 35 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist