nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 24 / 48 »nejnovější 1 ··· 12 ··· 22 23 [24] 25 26 ··· 36 ··· 48 nejstarší


Jak se zvoní v Rovensku pod Troskami

Ke třem zvonům zajištěným dřevěnými tyčemi v poloze srdcem vzhůru přicházejí čtyři zvoníci. Nastává chvíle ticha a očekávání. Zvoníci sešlápnou desky připevněné na krcích zvonů, odstraní dřevěné podpěry a tak jako po staletí se do kraje nese hlas tří unikátních zvonů ro-ven-sko-ro-ven-sko-ro-ven-sko…

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 27.12.2013 15:17)
31.7.2008

Reklama:


Pražské zahrady, zastavení padesáté deváté - park Přátelství aneb park Na Proseku

Park najdeme v Praze 9 Prosek mezi ulicemi Vysočanská, Jiřetínská, Jablonecká a Prosecká. Byl založen při výstavbě tehdy nové obytné čtvrti v 70. letech 20. století na severu Prahy, kdy zde vznikalo sídliště se stejnojmenným názvem Prosek. Masivní výstavba, která zde probíhá už řadu let, úplně mění vzhled tohoto sídliště. Současně s tím probíhá i revitalizace tohoto parku.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 1 (poslední 30.7.2008 14:45)
25.7.2008

Banská Štiavnica – mesto svetového dedičstva

Mesto Banská Štiavnica patrí k najpôvabnejším a historicky najzaujímavejším slovenským mestám. Mesto má neobyčajné a ťažko definovateľné čaro a charizmu, ktoré sa vytvorili azda v toku stáročí a stretom najrozličnejších národností a skupín spoločnosti v tomto meste minulosti aj dnes. V roku 1993 boli historické jadro mesta a technické pamiatky v okolí Štiavnice zapísané do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
23.7.2008

Lycijská stezka

Tureckou riviéru má nově ve svém katalogu snad každá cestovní kancelář. Jižní Turecko má určitě svým návštěvníkům co nabídnout. Nejsou to však jen luxusní hotely s bazény. Pokud nepatříte k vyznavačům téhle tvrdé turistiky, zkuste objevit krásu místního kraje prostřednictvím vlastních nohou. Pomůže vám Lycijská stezka.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 11.4.2012 22:10)
14.7.2008

Karlovy Vary – pramen krásy, zdraví a překvapení

Kdysi dávno, v dobách, kdy hluboké lesy byly ještě plné loupeživých rytířů a divoké zvěře, vládl naší zemi císař Karel. A protože panovníků téhož jména bylo více, zván byl Čtvrtým. Jeho jméno si až příliš často spojujeme pouze s Univerzitou, či hradem Karlštejn. A přesto stál podle pověsti u zrodu města, které lze dodnes obdivovat a které na rozdíl od mnoha jiných míst vzkvétá natolik, že by i sám Karel IV. byl nadmíru spokojen.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
10.7.2008

Prázdninová pohoda na festivalech pod širým nebem

Kde jinde se vám podaří vidět hned několik hudebních hvězd za skvělou cenu? Jedině na letních open-air festivalech! Vyberte si oblíbené interprety a ponořte se na pár dnů do světa, kde vládne uvolněná atmosféra a především hudba všech žánrů.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
9.7.2008

Hledáme nové kolegy!

Hořovice – zámek který překvapí

Prší? Se smutkem ve tváři pozorujete padající kapky deště a s každou z nich odplouvají vaše plány na výlet? Nevadí, jsou tu přece ještě hrady a zámky! Na ten v Hořovicích se ale můžete klidně vydat i v době, kdy je krásně a svítí slunce a obloha je zalitá jeho paprsky.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
7.7.2008

Pražské zahrady, zastavení padesáté šesté - park u Invalidovny a Kaizlovy sady

V letech 1731 až 1737 zde byla v Praze popud a za financování z nadace Petra Strozziho ze Schrattenthalu postavena azylová budova pro válečné invalidy. Ze cvičiště a střelnice v jejím okolí později vzniknul park. Při realizaci parkových úprav na přelomu devatenáctého a dvacátého století byly v těsné blízkosti založeny i Kaizlovy sady.

4.7.2008

Do Mikulova rovnou na jih

Náš poslední výlet povede k samotným rakouským hranicím, do proslulého městečka Mikulov. I zde je hodně možností, jak uspokojit vaši touhu po historii: zámek, Kozí hrádek, vrch Svatý kopeček či Židovské muzeum a hřbitov. A opět se i pěkně projedete, dnešní trasa je konečně ta pravá, vinařská, i s informačními cedulemi. Čekají vás krásné výhledy, pořádný kopec nahoru a pořádný kopec dolů.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Vinicemi křížem krážem
Názory k článku: celkem 3 (poslední 13.7.2008 22:05)
2.7.2008

Pražské zahrady, zastavení padesáté páté - parky na Lyčkově a Karlínském náměstí

Dva parky v Karlíně, které slouží jako pěší spojky a pro příležitostnou relaxaci. Oba v brzké budoucnosti čekají změny.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 1 (poslední 28.6.2008 22:09)
27.6.2008

Stránkování: « 24 / 48 »nejnovější 1 ··· 12 ··· 22 23 [24] 25 26 ··· 36 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist