nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 26 / 48 »nejnovější 1 ··· 13 ··· 24 25 [26] 27 28 ··· 37 ··· 48 nejstarší


Alternativní Tibetská Olympiáda v Brně

Alternativní Tibetská Olympiáda proběhne v sobotu 7.6.2008 od 14:00 v Brně – Lužánkách na hlavní louce. Na programu budou netradiční disciplíny, face painting, mandaly, dětský program, výstava fotografií i živá hudba. Tato akce bude veselou obdobou oficiální Tibetské olympiády, která proběhla v Indii.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
27.5.2008

Reklama:


Pražské zahrady, zastavení padesáté - Park u zámečku Hanspaulka

Každá z částí Prahy má svou atmosféru i svůj rukopis. Jiný rukopis mají ulice a stavby, jiný rukopis zeleně a parky. Právě Dejvice je část města nejvíce protkaná parky a zahradami s markantním rukopisem a prolínajícím se jak architekturou, tak zelení. Jedním z nejkrásnějších míst je pražská rezidenční čtvrť Hanspaulka.

V impozantních hanspaulských vilách kdysi žili například Lída Baarová, Cyril Bouda nebo Jaroslav Seifert. Známá je i legenda, která říká, že na hanspaulském hřbitově leží muži ze Ctiradovy družiny, kteří byli pobiti v dívčí válce.

23.5.2008

Brněnské festivaly právě začínají

Soutěžní přehlídka ohňostrojů světové úrovně STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS je jen jedním z bodů nabitého kulturního, sportovního a zábavního programu festivalu BRNO – MĚSTO UPROSTŘED EVROPY, který má podtitul „festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří“. Ulice Brna během příštích týdnů oživí kejklíří, historické šaliny, sochy a mnohé další atrakce. Nebe nad Brnem bude patřit balonům a ohňostrojům.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
22.5.2008

Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté deváté - park Sacré Coeur

Park Sacré Coeur najdeme na Praze 5 na kopci proti Mrázovce.
Na území mezi dnešní Holečkovou a Kartouzkou ulicí bývala kdysi usedlost Kanclirzska, obecně nazývaná Kanclířka. Dnes tady najdeme ještě pozůstatky sadu, velké množství hrušní, které jsou tady mezi stromovím dominantní. V minulých čtyřech letech ale prošel park velkými změnami. Nedaleko parku je kaple Sacre Coeur, která je v dnešní době odsvěcená a slouží k pořádání společenských událostí.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 2 (poslední 2.6.2008 17:33)
16.5.2008

Aktuální tipy na cestu: parky se otevírají

V rámci Evropského dne parků, který se slaví 24. května probíhá celá řada akcí. Nezahálejí ani hrady a jiné památky, které se snaží přilákat na výstavy a netradiční prohlídky.
Výběr tipů na výlety

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
15.5.2008

Česká hudba - Rodinné stříbro, které nestárne

„Kde domov můj?“ zpívá se trochu posmutněle v české hymně. Česká hudba si podobnou otázku klást nemusí: zdomácněla po celém světě. Když maďarský orchestr hraje Dvořáka a čeští sólisté zpívají italskou operu, je více než jasné, že hudba hranice zrušila už dávno. Přehlídku toho nejlepšího z české i mezinárodní hudební scény představují každoročně festivaly klasické hudby.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
14.5.2008

Hledáme nové kolegy!

Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté osmé - vrch a park Mrázovka

Park Mrázovka je příjemný a klidný upravený prostor v terasovitých blocích nad sebou, které jsou propojeny cestami a schodišti. Je vhodný především pro pejskaře a maminky s dětmi, které touží po nových hřištích a vyžití.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 1 (poslední 2.6.2008 10:40)
10.5.2008

TOURPROPAG a EUROREGIONpropag bude hostit Písek

Město Písek ve spolupráci s agenturou CzechTourism pořádají ve dnech 20. až 21. května 2008 soutěžní přehlídky propagačních materiálů a tiskovin TOURPROPAG a EUROREGIONpropag. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihočeského kraje RNDr. Jan Zahradník.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
7.5.2008

Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté sedmé - náměstí 14. října

Park najdete v Praze 5 na Smíchově. V podstatě jde o plochu před smíchovským Národním domem a kdysi Smíchovskou tržnicí, dnes pobočkou Městské knihovny a okolo kostela sv. Václava. Park není velký, pouhých 0,36 hektaru a nachází se v nadmořské výšce 192 až 194 metrů. Veskrze jde o relaxační plochu obestavěnou z několika stran typickými smíchovskými domy, jejichž krásná okna, průčelí, sošky mi často berou dech.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 1 (poslední 11.5.2008 21:35)
2.5.2008

Objevte krásy Králického Sněžníku

Kladský, Špiklický nebo také Velký. Taková přízviska měla kdysi hora Sněžník. Poté, co ji v roce 1884 Alois Jirásek nazval „Králickou Sněžkou“, vžilo se pro toto kouzelné místo pojmenování Králický Sněžník. Ne náhodou byl Králický Sněžník zvolen odbornou veřejností hlavním tématem cestovního ruchu v roce 2008 v Pardubickém kraji.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 30.4.2008 23:55)
29.4.2008

Stránkování: « 26 / 48 »nejnovější 1 ··· 13 ··· 24 25 [26] 27 28 ··· 37 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist