nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 27 / 48 »nejnovější 1 ··· 13 ··· 25 26 [27] 28 29 ··· 37 ··· 48 nejstarší


České lázně slaví v květnu významná výročí

O dlouhé tradici českého lázeňství svědčí i významná výročí, která letos slaví dvě proslulá lázeňská města. 200 let od založení města Mariánské Lázně a 650 let od založení města Karlovy Vary jsou nejen důvodem k oslavě, ale především k návštěvě českých lázní.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 8.1.2011 15:09)
25.4.2008

Reklama:


Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté šesté - Dienzenhoferovy sady

Na tomto místě býval také Jezuitský letohrádek, který Kilián Ignác Dienzenhofer, architekt, po němž mají sady jméno, postavil rovněž na Smíchově pro Jezuity roku 1735. Původně sloužil jako ubytovna pro dočasně uvolněné členy řádu. Byla to prý krásná budova. Jednopatrová, obdélníkového půdorysu 25 krát 12 metrů a měla mansardovou střechu. Budova však musela roku 1930 ustoupit vyústění Jiráskova mostu a její existenci dnes připomíná pouze název Dienzenhoferovy sady.

25.4.2008

Dvakrát okolo Sečské přehrady – díl druhý

Druhá část putování v okolí výše jmenované přehrady byla motivována nejen poznáním krás, ale i prozaičtější nutností zbavit se alkoholických příměsí v krevním oběhu před cestou automobilem k bydlišti. Hezké počasí a sedlo kola k tomu vybízelo – tentokrát byl zvolen jižní směr a za oficiální start cyklotúry jsem vyhlásil malou vesničku ležící cca 5 km od Seče v údolí říčky Doubravy.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
22.4.2008

Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté páté - Praha 4 - Krč

Zámecký park v Krči, Michelský les, Kunratický les a údolí Kunratického potoka jsou označovány za zelené plíce Prahy 4. Na tomto rozsáhlém území najdete různorodé prostředí od chráněného území porostlého na pražské poměry poměrně divokým lesem až po udržovaný zámecký park s golfovým hřištěm.
18.4.2008

Dvakrát okolo Sečské přehrady – díl první

Sečská přehrada byla vystavěna v letech 1925 až 1934, aby ochránila dolní tok Chrudimky před povodněmi. Kolem nádrže to vypadá jako kolem každé vodní plochy v ČR, tj. je to osázené rekreačními objekty různé kapacity, stylu a stáří, nicméně – dle mého názoru – to tam není až tak moc zahuštěné a příroda má také svůj prostor.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 13.4.2014 17:33)
15.4.2008

Dubnové tipy na výlety do přírody

Jarní tipy na výlety z magazínu Cestovatel.cz.
Počasí už konečně vypadá jako jarní a příroda láká k prvním výletům a vandrům. Za 10 let existence jsme v magazínu Cestovatel.cz vydali již stovky tipů na výlety. V tomto článku připomínáme některé z nich.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
11.4.2008

Hledáme nové kolegy!

Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté čtvrté - Park na vrchu Vítkově

Vrch Vítkov je protáhlý kopec na pravém břehu Vltavy a tvoří od nepaměti přirozenou severní hranici Žižkova od Karlína. Název obce Žižkov zase vzniknul díky vítězství husitů nad křižáckými vojsky Zikmunda Lucemburského. Na památku této bitvy se Vítkov začal nazývat Žižkův vrch – Žižkov. Dnes ho Pražané nazývají oběma přízvisky.

V meziválečném období bylo rozhodnuto vybudovat zde národní památník, který se spolu se sochou Jana Žižky stal dominantou tohoto místa. V současné době prochází památník i park rozsáhlou rekonstrukcí.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 5 (poslední 2.6.2008 18:18)
11.4.2008

Do Děčína po červené

Jednodenní výlet, na kterém uvidíte kousek sopečné geologie, nenápadnou zříceninu dávno opuštěného hradu, krásnou rozhlednu a zámek – to je trasa z Těchlovic na Ústecku do Děčína. Stačí se držet červené značky.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
9.4.2008

Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté třetí - Vrch svatého Kříže a Parukářka - zelené srdce Žižkova

Když se vymotáte z žižkovských uliček, dostanete se na opačnou stranu ráje. Na tu ještě krásnější. Do srdce Žižkova, zeleně pražské. Stezkou můžete vystoupat na Vrch svatého Kříže, místo spíše známé pod obecným názvem Parukářka. Žižkováci to tady jednu dobu nazývali přízviskem Na Křížku. Údajně tu kdysi bývalo popravčí místo, ale tuto nedoloženou informaci někteří historici popírají. Nyní tu stojí svérázná hospoda s výhledem na starou Prahu, s jakým se může chlubit málokterý lokál v hlavním městě. V okolí hospůdky i přilehlém parku je spousta laviček.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 7 (poslední 27.9.2014 12:21)
4.4.2008

České lázně: osvědčené spojení lékařské vědy a přírody

Několikasetletá tradice, více než třicet lázeňských míst v zemi, stovky léčivých pramenů a bohatá naleziště peloidů – to vše dělá z České republiky jednu ze světových lázeňských velmocí. A jako každá velmoc, i tato má na svém kontě několik prvenství.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 27.12.2010 12:53)
2.4.2008

Stránkování: « 27 / 48 »nejnovější 1 ··· 13 ··· 25 26 [27] 28 29 ··· 37 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist