nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 28 / 48 »nejnovější 1 ··· 14 ··· 26 27 [28] 29 30 ··· 38 ··· 48 nejstarší


Orebič - Pelješac - Jižní Dalmácie Chorvatsko

Orebič je největším a nejrušnějším letoviskem poloostrova Pelješac. Rozkládá se na jižním úpatí horského hřebene pod jeho nejvyšší horou Sveti Ilja. Středem města prochází pelješacká transverzála, která je jeho hlavní dopravní tepnou. Na obě strany z ní vedou úzké odbočky, často slepé, končící mezi apartmánovými domy. Převážná část staveb v Orebiči slouží turistickému ruchu jako ubytovací zařízení. Tím je také určen celkový kolorit města.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
31.3.2008

Reklama:


Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté druhé - Sady Svatopluka Čecha

Park je zde už od dob parcelace usedlosti Nigrinka, ke které došlo koncem 80. let 19. století. Půdorys parku téměř stejný, jako je dnes, byl poprvé zaznamenán roku 1890 na plánu města Prahy pod názvem Růžové sady. Vznikly zřejmě podle návrhu architekta Františka Thomayera. Nesou jeho rukopis, ale není nikde skutečného záznamu o tom, kdo park skutečně vybudoval.

Po desetiletí nesl park jméno Sady Svatopluka Čecha. Na současných oficiálních mapách je uváděn jako Čechovy sady. O přejmenování, ani kdy k němu došlo, není nikde ani zmínka.

28.3.2008

Moravská gobelínová manufaktura ve Valašském Meziříčí

Moravskou gobelínovou manufakturu najdete téměř v centru Valašského Meziříčí. Jakmile se ocitnete před vchodem, neváhejte cinknout na zvonek, neboť se Vám doslova otevřou dveře rovnou na počátek minulého století a dýchne na Vás atmosféra staré dobré umělecké rukodělné tvorby.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
26.3.2008

Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté první - Riegrovy sady, duše Vinohrad

V prostoru vymezeném ulicemi Polská, Italská, Chopinova, Vozová a U Rajské zahrady leží už více než celé století park Riegrovy sady. Místo s kouzelným výhledem na Hradčany a Malou Stranu, místo, které je považováno za duši celých Vinohrad. Sady nesly od svého vzniku jméno českého politika Františka Ladislava Riegra, jen během války byly dočasně přejmenovány na Smetanovy sady. Pak se jim vrátil název původní.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 5 (poslední 7.6.2010 21:52)
21.3.2008

Pražské zahrady, zastavení čtyřicáté - Čelakovského sady

Čelakovského sady leží těsně vedle Národního muzea, mezi ulicemi Vinohradská, Mezibranská a Škrétova na Praze 1 Nové Město. Rozloha původní zeleně byla značně omezena stavbou metra a magistrály, která sady lemuje z východní a ze západní strany. Právě díky stavbě metra a magistrály byl park rozdělen na dvě části, jeho původní koncept změněn a z původní kompozice parku se nezachovalo prakticky nic.

14.3.2008

Brána Čech

Na exkurse sem chodí studenti i poučení chtiví laici z řad botaniků, zoologů i geologů. Romantiku a krásné rozhledy na sluncem prohřátých skalách tady nalézají milenecké dvojice. Já osobně jsem se ke třem křížům vysápal s lahvinkou vína z místních vinohradů a foťákem. Porta Bohemica má totiž své kouzlo takřka pro každého.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 3 (poslední 12.3.2008 22:32)
12.3.2008

Hledáme nové kolegy!

Pražské zahrady, zastavení třicáté deváté - Vrchlického sady

Před budovou Hlavního, dříve Wilsonova nádraží, v prostoru mezi ulicemi Opletalova, Wilsonova, Bolzanova a Washingtonova leží park Vrchlického sady, dříve zvaný Velký park. Po výstavbě nové odbavovací haly z bývalé koncepce parku mnoho nezbylo, síť cest je podřízena vstupům do metra a nádraží. V devadesátých letech se do těchto míst začaly stahovat kriminální živly a prostranství si vysloužilo nelichotivou přezdívku Pražský Sherwood.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 1 (poslední 7.3.2008 19:26)
7.3.2008

Bojnice lákají

Na Bojnicích je skvělé, že se tady člověk nenaběhá, protože vše je pěkně pohromadě v dosahu pěší chůze. To ocení určitě nejlépe rodiče s dětmi a také lidé, jejichž nohy už nemají tu mladickou svěžest. Uprostřed Bojnic stojí zámek, který jako by vyrostl na travertinové skále.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 3 (poslední 23.2.2012 10:47)
5.3.2008

Brněnská kostnice je druhá největší v Evropě

V roce 2001 probíhal na Jakubském náměstí archeologický průzkum, při kterém byly pouhých 30 cm pod asfaltovým povrchem nalezeny hroby pocházející ze 13. – 16. století. Největší překvapení však čekalo na opačné straně kostela. V hloubce asi čtyř metrů narazila sonda na cihlovou zeď, po jejímž proražení se začaly vysypávat lidské kosti…

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 4 (poslední 6.3.2008 09:18)
4.3.2008

Obrovské jeskyně a dračí embryo ve Slovinsku

Jeskyně Jama Postojna jsou jedny z největších jeskyní na světě. Jeskynní systém je dlouhý 25 kilometrů a je starý 2 miliony let. Vnitřní prostory jeskyně byly poprvé prozkoumány až v roce 1818, jen několik dní před příjezdem císaře Františka I. A hned v následujícím roce byla povolena první organizovaná prohlídka pro skupinu návštěvníků, v níž byl arcivévoda Ferdinand.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 7.3.2008 09:03)
3.3.2008

Stránkování: « 28 / 48 »nejnovější 1 ··· 14 ··· 26 27 [28] 29 30 ··· 38 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist