nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Tipy na cesty


Stránkování: « 29 / 48 »nejnovější 1 ··· 14 ··· 27 28 [29] 30 31 ··· 38 ··· 48 nejstarší


Pražské zahrady, zastavení třicáté osmé - zahrada a vinice vily Grébovka, neboli Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady neboli Grébovka či Gröbovka je park anglického typu. Nachází se v Praze 2 na Královských Vinohradech.

Ve druhé polovině 14. století Karel IV nechal založit na zdejších prosluněných stráních vinice. Později zde vznikly hospodářské usedlosti Horní a Dolní Landhauska. Roku 1870 koupil parcely i s usedlostmi pražský podnikatel Moritz Gröbe a na pozemku Horní Landhausky nechal vybudovat letní sídlo zvané tehdy „Villa Gröbe“.

29.2.2008

Reklama:


Přivítejte jaro v České republice!

Jaké jsou Velikonoce v České republice? Především barevné. Po zimní šedobílé je to příjemná změna: na ošatce se lesknou nabarvená vejce, ve váze rozkvétá zlatý déšť a v květináči raší zelené obilí. Připočtěme k tomu ještě vonící velikonoční cukroví a některé rozpustilé velikonoční tradice a máme pro vás zaručený tip na oslavu letošních Velikonoc 23. a 24. března.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
27.2.2008

Pražské zahrady, zastavení třicáté sedmé - Karlovo náměstí

Karlovo náměstí dnes je nejen největší pražské náměstí, ale také náměstí s největším množstvím plastik. Je to obchodní, společenské a dopravní centrum hlavního města. Díky svému parku je to i vyhledávané odpočinkové místo pro místní obyvatele, dospělé i děti. Park zároveň slouží jako průchozí pro mnoho Pražanů nebo jako nástupní část do stanice metra Karlovo náměstí z několika vchodů.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 2 (poslední 25.2.2008 18:44)
22.2.2008

Mít svět jako na dlani…

Zdolat desítky schodů, překonat závrať a pak si vychutnat svou odměnu: pohled na krajinu z ptačí perspektivy. Pokud hledáte zážitky s příchutí výšek, budete mít v České republice z čeho vybírat. Rozhledny se tu stavěly už v 19. století a dnes se v této tradici zase pokračuje.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
20.2.2008

Po stopách pyšné princezny - Dolský mlýn

Psal se rok 1952 a československý divák poprvé obdivoval dobrodružství krále Miroslava, který se stal zahradníkem a naučil květinu zpívat. To proto, aby ukázal pyšné princezně v království, kde byl zpěv zakázán, že paradoxně na něj se zákazy nevztahují. Jak to dopadlo víme všichni. Láska, útěk směrem do Miroslavova království, bitky a pohádkově dobrý konec.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
13.2.2008

Pražské zahrady, zastavení třicáté páté - park na náměstí Míru

Na náměstí Míru (dříve Purkyňovo náměstí) v Praze 2 v Královských Vinohradech. se nachází velmi exponovaný a provozem zatížený park, který slouží především jako průchozí prostor.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 1 (poslední 18.3.2008 19:41)
8.2.2008

Hledáme nové kolegy!

Dolní oblast Vítkovic - exkurze do ocelového města

Není snad u nás město, nebo vesnice, ve kterém byste nenašli most, silo nebo jinou stavbu pocházející právě z Vítkovic. To je dnes téměř minulostí. V roce 1998 byly po stosedmdesáti letech od založení nejtěžší provozy z velké části uzavřeny a výroba přesunuta dál od obytné zóny. Zůstala obrovská postupně chátrající průmyslová ruina, která byla vyhlášena za národní kulturní památku.

Tak, jako zde byla znenadání zastavena výroba, přišlo náhle i zpřístupnění pro veřejnost. V srpnu 2007 byla během pouhých tří dnů připravena prohlídková trasa a do části „ostravských hradčan“ začali proudit první návštěvníci. Ti měli na podzim unikátní možnost prohlédnout si „expozici posledního dne“, tedy v takovém stavu, v jakém byl provoz opuštěn.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
7.2.2008

Folklorní slavnosti a festivaly v ČR

Folklorní tradice v České republice stále žije. A co je důležitější, žije nejen ve skanzenech a muzeích, ale především v lidech. Dokazují to desítky folklorních festivalů a lidových slavností. Hudba, tanec, gastronomické speciality nebo ukázky řemesel totiž návštěvníkům o duši regionu poví více než nejlepší turistický průvodce.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
29.1.2008

Pražské zahrady, zastavení třicáté třetí - Kampa a Nosticova zahrada

Kampu zná dobře nejen každý Pražák, ale i mnoho návštěvníků města mimo jiné proto, že je používána jako spojnice mezi Karlovým mostem a mostem Legií. Každý, kdo se projde po Karlově mostě, většinou spočine po znavujícím cestování po historické Praze právě zde, kousek pod Karlovým mostem na Kampě.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 2 (poslední 24.2.2008 16:24)
25.1.2008

Pražské zahrady, zastavení třicáté druhé - Vojanovy sady

Vojanovy sady, dříve zvané zahrada anglických panen najdeme v ulici U Lužického semináře na Malé Straně v Praze 1, takřka v srdci města. Je to prostor uzavřený a schovaný uprostřed budov a zdí, nedaleko Karlova Mostu, na místě, kudy chodila historie. Tato oáza klidu v centru velkoměsta byla kdysi součástí někdejší ovocné zahrady, která vznikla současně se založením biskupského dvorce v roce 1248. Právě proto jsou uznány za část nejstarší částečně zachovalé zahrady v Praze.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Kouzlo pražských zahrad
Názory k článku: celkem 1 (poslední 19.1.2008 21:34)
18.1.2008

Stránkování: « 29 / 48 »nejnovější 1 ··· 14 ··· 27 28 [29] 30 31 ··· 38 ··· 48 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist