nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Reportáže a rozhovory


Stránkování: « 3 / 7 »nejnovější 1 2 [3] 4 5 6 7 nejstarší


Na trajektech Koperník a Polonia

Když jsem byl malý kluk, hltal jsem u dědy předválečné časopisy „Letem Světem“, s dobrodružnými povídkami od Otakara Batličky i jiných spisovatelů. Už tehdy ve mě zrála touha, poznávat cizí světy a prožít spustu dobrodružství. No a konkrétně snímek Kopernika v přístavu těsně před bouří mi velice připomíná doprovodnou ilustraci k jedné z takových povídek. Dnes už jsem starý pardál, ale duchem jsem, bohudík, pořád ten mladý dobrodruh a snílek. Nikdy mi tyhle pohledy nezevšední a jsem rád, že je mohu předávat dál.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 5 (poslední 1.2.2010 08:46)
6.8.2009

Reklama:


Žigulík projel Gruzii, Ázerbajdžán a Turkmenistán

Dva studenti, jeden kameraman a stará Lada se vydali z Brna do Mongolska. Projeli Gruzii, Ázerbajdžán a Turkmenistán. Sledujte reportáž z cesty.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Seriál: Žigulíkem do Mongolska
Názory k článku: celkem 1 (poslední 24.7.2009 12:49)
24.7.2009

Trajektem přes vlny Baltu

Na velkých trajektech se mi podařilo udělat několik exkluzivních reportáží. Díky tomu vám budu moci přiblížit nejen život na palubách, které si komfortem mnohdy nezadají s nejluxusnějšími hotely, ale i do míst, kam se běžný pasažér jen tak nedostane. Podíváme se spolu na kapitánský můstek i hluboko do podpalubí, do strojoven, kde tlučou obrovská srdce těchto námořních kolosů.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 3 (poslední 21.10.2009 14:10)
23.7.2009

Lada vyjela z Brna do Mongolska

Po rodinných problémech jsme odjeli z Brna směr Mongolsko až 21. v neděli kolem 12 hodiny… Přinášíme úryvky z cestovního deníku expedice Žigulíkem do Mongolska.

Student pedagogiky, student práv a béžová Lada 2104 se vydali na východ, aby poznali krásy a nástrahy států bývalého sovětského bloku. V závěru cesty podpoří budoucí školáky v Mongolsku.

1.7.2009

Výstup na Gašerbrum I

Pohoří Karákoram na severozápadě Pakistánu, ležící mezi dvěma dalšími velehorami Pamírem a Himálajem, je druhé nejvyšší pohoří světa. Jedná se o odlehlý region zaledněných sedmi a osmitisícovek na hranici Pakistánu, Číny a Indie. Vyniká divokou krásou a byl vždy výzvou pro mnohé horolezce a dobrodruhy.

21.5.2009

Koala, maskot Austrálie

Koala je národním maskotem Austrálie. Toto milé zvířátko je milováno všemi bez rozdílu věku. Její vzhled je nezaměnitelný, protože vypadá jako plyšová hračka ve výkladní skříni. Její charakteristický nápadně velký šedomodrý nos a kouzelné „plyšové“ uši z ní učinily jedno z nejmilovanějších zvířátek na matičce Zemi.

27.3.2009

Hledáme nové kolegy!

Karibik – ano nebo ne?

Současná globální krize se podepisuje i na cestování. S několika vzácnými vyjímkami začínají padat ceny hotelových pokojů, které ještě nedávno začínaly připomínat stratosférické výše. I tak začínají některé oblíbené destinace být tak prázdné, že procházky prázdnými městy začínají být depresivní. Rozhodnutí, zda máme letět do Karibiku právě teď, je nejednoduché.

25.3.2009

Turín – metropola čokolády a médií

Matka talianskych riek, rieka Pád, vydala v priebehu stáročí mnoho skvostov. Starobylých a jedinečných. K nim sa určite radí aj mesto Turín, metropola regiónu Piemont, prvé hlavné mesto zjednoteného Talianska.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 1 (poslední 17.12.2010 23:40)
7.1.2009

Mamuti na Donu

Většina z vás v dětství jistě četla Štorchovy “Lovce mamutů” a potom společně s Kopčemem a Veverčákem prožívala ty dobrodružné příběhy znovu a znovu. My jsme letos v létě dostali možnost navštívit jedno z největších nalezišť lovců mamutů na světě. Protože nás naprosto okouzlilo svou přitažlivostí a vyzařující energií, rozhodli jsme se o tom napsat, a podělit se tak s vámi.

6.1.2009

Panna Marie Guadalupská - Virgen de Guadalupe

Nevím už, jak téma vzniklo, každopádně jsem podotkla, že oslavy Dne mrtvých jsou mexickým nejdůležitějším svátkem. Manžel mě pohoršené ujistil o tom, že jsem na omylu, že něco jiného je nejznámější svátek a něco jiného nejdůležitější. Přiznávám. Z pohledu cizince je asi všechno trošku jinak, než z pohledu rodilého Mexičana. Den mrtvých je sice dokonce uznán UNESCO jako kulturní dědictví a Mexičané ho slaví s velkým zápalem (jako ostatně všechno), ale svátek, který každoročně obrátí celé Ciudad de México vzhůru nohama, které donutí tisíce a tisíce obyvatel nejen Mexika, ale i Střední Ameriky a možná i Ameriky Jižní, vyrazit směr Guadalupská bazilika, aby jejich patronce společně zazpívali a vzdali hold, jsou ve skutečnosti „narozeniny“ Svaté panenky Guadalupské, které se slaví 12. prosince.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 5 (poslední 1.7.2013 00:54)
9.12.2008

Stránkování: « 3 / 7 »nejnovější 1 2 [3] 4 5 6 7 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist