nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Reportáže a rozhovory


Stránkování: « 6 / 7 »nejnovější 1 2 3 4 5 [6] 7 nejstarší


Italský ohňostroj nad Brněnskou přehradou

V sobotu 26.5. spustila v rámci festivalu Ignis Brunensis ukázku svého pyrotechnického umění italská skupina Panzera. Program začal přesně, akorát panovala značná nervozita kvůli počasí.

31.5.2007

Reklama:


Jihoafričané předvedli jediný ohňostroj bez čínských efektů

Sami pořadatelé označili tuto show jako nejluxusnější jak z hlediska použitých materiálů, tak množstvím použitých výškových efektů. Jihoafričané totiž jako jediní použili prakticky výhradně pyrotechniku od španělských výrobců. Rovněž množstvím 46 velkokaliberních efektů (nad 200mm) předčili konkurenční skupiny. Ty použily obvykle 20–30 efektů velké ráže.

29.5.2007

Indonesie - Jáva 2005

V oblasti jihovýchodní Asie se nalézají tři buddhistické monumenty. Nejznámější z nich je Angkor Wat v Kambodži. Méně známý Bagan v Myanmar. Třetím monumentem je buddhistický monument BOROBUDUR na Jávě. Prvé dva se mi podařilo navštívit, třetí nikoli a tak to nemělo zůstat.

Rubriky: Cestopisy, Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 2 (poslední 2.6.2007 22:54)
28.5.2007

Šestý ročník hry DNEM... zahájil výstřel z děla

Ke startu hry zvolili letos organizátoři jedno z oblíbených brněnských vyhlídkových míst, prostor okolo altánu pod Špilberskými děly. Hru pak odstartovali stylově, vystřelením papírků s úvodními instrukcemi nad hlavy hráčů.

12.5.2007

Krimmelské vodopády - jeden z přírodních divů Evropy

Díváme se na mohutný sloup bílé husté zpěněné vody a slyšíme její rachot a burácení a cítíme mokro. Voda se řítí přes 3 stupně do hlubin Salzašského údolí a to postupně ve třech úrovních. Na každé kaskádě je vyhlídka a člověk stojí u vody velmi blízko, někde i přímo nad ní a v uších mu burácí a hučí.
Rubriky: Tipy na cesty, Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 10 (poslední 22.4.2007 15:55)
10.4.2007

Yavapai – Lidé od Červené hory

Když jsem jako malý kluk hltal Mayovky a zakázané rodokapsy, netušil jsem, že jednou budu žít v místech, kde se osídlování amerického západu odehrávalo. Všechno. co jsem o indiánech věděl, pocházelo z pár amerických filmů a té trošky literatury, která byla tenkrát dostupná. Za mého pobytu ve státu New York, kde jsem měl poprvé možnost vidět "pravého" indiána, jsem se začal o kulturu původních obyvatel USA zajímat hlouběji. Když jsem se pak přestěhoval do Arizony, můj zájem o indiánský život a kulturu se ještě prohloubil a trvá dodnes.

Rubriky: Tipy na cesty, Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 4 (poslední 1.6.2009 16:30)
7.3.2007

Hledáme nové kolegy!

Expedice Sacha 2006

Po společné expedici do Mongolska za Olgojem Chorchojem v roce 2004 jsme se dohodli s Ivanem Mackerlem na cestě do severských lesů ruské tajgy, kde podle legend vyprávěných jakutskými lovci se nachází podivná obydlí – kotle z neznámého velice tvrdého načervenalého kovu.

12.2.2007

Divokým Hindúkušem

Teprve pod několik set metrů vysokou vrcholovou pyramidou zjišťujeme, že výstup tak snadný nebude. Místo tvrdého firnu je jedna strana pyramidy zasypána metrem nového sněhu. Při každém došlápnutí spouštíme malou, ale stále se zvětšující lavinu. Tudy výstup nepůjde!

22.1.2007

BUSHMILLS - Mekka milovníků irské whisky

V Irsku se pro destilování používá tzv. "Pot still", což je vlastně periodický destilační přístroj. Lze si to představit tak, že jsou tři destilační přístroje sériově zapojené za sebou, přičemž ten první destiluje původní tekutinu - tedy wash a další vždy destilují destilát z předešlé destilace. Tato trojitá destilace je jedním z hlavních rozdílů mezi skotskou a irskou whisky. Skotové totiž destilují svou whisky jen dvakrát. Když jsem se ptal, proč trojitá destilace, když skotům stačí pouze dvě, bylo mi odpovězeno, že si Irové "Musí být jisti, musí být jisti a musí být jisti, že tam opravdu alkohol je".

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 6 (poslední 31.1.2011 19:32)
5.1.2007

Tváře Asie

Film Tváře Asie kombinuje portréty nejrůznejších lidí z Asie s občasnými oddechovými krajinami. Původně byl vytvořen pro soutež Slideshow awards, která proběhne 11. listopadu v Praze v rámci cestovatelského festivalu www.setkanicestovatelu.cz. Film je dlouhý 5 minut a obsahuje 41 fotografií se speciálními prolínacími efekty. Krome přibližovacích záběrů na lidi uvidíte například průlet mlžným pralesem. Záběry z filmu je možné stáhnout třeba i jako šetřič obrazovky pro Windows.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 4 (poslední 13.11.2006 15:33)
7.11.2006

Stránkování: « 6 / 7 »nejnovější 1 2 3 4 5 [6] 7 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist