nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Reportáže a rozhovory


Stránkování: « 1 / 7 »nejnovější [1] 2 3 4 5 6 7 nejstarší


Rozhovor s Alešem Hámou

Ti, kteří se dlouhodoběji zajímají o cestování už možná postřehli projekt letošního podzimu, na kterém spolupracuje s Alešem Hámou cestovní kancelář VIVA travel. Herec, moderátor a komik se vydává s celou svojí rodinou do Austrálie a díky tomuto projektu může být široká veřejnost po celou dobu jejich cesty s nimi.

15.11.2016

Reklama:


Ferdinand Stolička (Stoliczka) a Malý Tibet

„Málo jest našinců, kteří stáli ve vědeckých službách indické vlády. Nejpřednějším byl zajisté moravský rodák Ferdinand Stolička. Jeho zásluhy o přírodovědecký výzkum asijských krajů jsou tak významné, že by jméno slavného Moravana mělo žíti i v paměti české mládeže“.

6.9.2016

Člověk v tísni pomáhá na východě Mongolska pastevcům, které zasáhly extrémní mrazy dzud

Při letošním dzudu se teploty přes den pohybovaly okolo mínus 25 °C a v noci klesaly až na mínus 40 °C. Velké množství sněhu a silné vrstvy ledu pokryly většinu pastvin.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 1 (poslední 20.10.2020 17:29)
21.4.2016

Jak to chodí na zakládce v Keni

Děti jsou i přes nedostatek vybavení a nevyhovující podmínky šťastné a vděčné, že mohou vůbec do školy chodit. Jejich nadšení bylo veliké, když se dozvěděly, že jejich fotky budou na českých stránkách. Mnoho dětí stále nemá příležitost chodit do školy.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 2 (poslední 30.3.2017 15:58)
13.4.2016

Rozhovor s Libanoncem Yaseenem

Tak, když zavřu oči a slyším Libanon, představím si jako první moji rodinu samozřejmě, dále krásu Libanonu, zelené údolí, vysoké hory se sněhem a lyžováním, moře, starou část města Bejrút, kde jsou úzké uličky, obchody z obou stran, kde se prodává vše možné libanonské výroby. Dále libanonské jídlo, to je nejlepší jídlo na světě.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 4 (poslední 22.2.2016 17:01)
14.1.2016

Co možná nevíme o muslimech

Ano, většina muslimek se zahaluje a v naprosté většině tak činí zcela dobrovolně. Záleží, v jaké oblasti lidé žijí. Afghánistán je proslulý svými modrými burkami jen s mřížkou pro oči. V Saúdské Arábii se preferuje černá burka, ale obličej je většinou odhalen. V zemích severní Afriky se ženy oblékají benevolentněji. Často nosí evropské oblečení a k tomu šátek.

23.11.2015

Hledáme nové kolegy!

Projekt "Mapy bez bariér"

Projekt Nadace Charty 77 ‐ Konta Bariéry „Mapy bez bariér“ si klade za cíl zmapovat do konce roku 2015 přístupnost bezmála 600 objektů po celé České republice. Lidé s omezenou možností pohybu, ale i rodiny s kočárkem se dozví, které hrady a zámky, muzea, divadla a další místa mohou bez problémů a obav navštívit. Mezi objekty je i více než 200 muzeí.

2.11.2015

Nezaměstnanost - Smutné dědictví Namibie

Slunce už se ukázalo nad obzorem. Všude je jen písek, prach a horko. Kam oko dohlédne, chatrče stlučené ze všeho možného. Slum ještě spí, protože většina jeho obyvatel stejně nemá kam pospíchat.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 1 (poslední 22.6.2018 00:01)
26.9.2014

Kyjev v době války

Za nenápadnými dveřmi do starého činžáku zastíněnými zahrádkou sousední restaurace bych hostel nečekal. Adresa z webového portálu ale mluví jasně, hostel se nachází v této ulici nedaleko centra Kyjeva v domě číslo 25.

10.9.2014

Rozhovor: "Stačily dvě cesty do Keni a byla jsem ztracená."

Hana Hindráková, spisovatelka, která se narodila v Trutnově, předsedkyně neziskové organizace Fair, má vydaných již šest knížek. Nejen o dobrovolnické práci v Keni v rozhovoru s Michaelou Volákovou.

8.9.2014

Čeští dobrovolníci pomáhali dětem z Malého Tibetu

V průběhu druhé poloviny července pomáhala skupina 32 dobrovolníků organizace Brontosauři v Himálajích dětem z Malého Tibetu. Po čtrnáct dní vyučovali děti a opravovali halu ve škole Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh.

27.8.2014

Sýrařem v rakouském Vorarlbersku

Jestliže máte rádi hory a dobré jídlo, ve Vorarlbersku, nejzápadnější spolkové země Rakouska, se vám nemůže nelíbit. Během pár dní, které jsem tu strávila, jsem si užila nejen krásné výhledy na Alpy, ale také zjistila a vyzkoušela, jak si vyrobit sýr.

22.5.2014

Stránkování: « 1 / 7 »nejnovější [1] 2 3 4 5 6 7 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist