nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Rady a zkušenosti


Stránkování: « 4 / 10 »nejnovější 1 2 3 [4] 5 6 7 ··· 10 nejstarší


Turistické mapy do Alp - Dolomit

Treking v Alpách a Dolomitech patří mezi nejoblíbenější aktivity mnoha Čechů. To je dáno zejména blízkostí těchto hor, ale také jejich krásou a velkým množstvím značených cest různé délky a obtížnosti. Každá alpská země má vlastní, velmi široký výběr turistických map a tak je občas těžké si vybrat toho pravého vydavatele. Zejména pokud nevíte jaký je mezi mapami rozdíl a které oblasti jednotlivá vydavatelství pokrývají.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 3.6.2009 10:56)
3.6.2009

Reklama:


Co je to Canyoning?

Canyoning se u nás dostal do povědomí veřejnosti až v polovině devadesátých let kvůli smutné události v Bernských Alpách (Švýcarsko). Zde byla totiž při provozování canyoningu smetena přívalovou vlnou skupina klientů vedená profesionálním průvodcem, který podcenil předpověď počasí. Přívalová vlna, která se po letní bouřce prohnala kaňonem, si vyžádala život hned několika lidí. Od té doby má řada lidí dojem, že tento sport je nebezpečný a lidé, kteří ho provozují, si neváží svého života. Pravda je však jiná…

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
8.4.2009

Cestování a pitná voda

Ať už cestujeme kvůli povolání, dovolené nebo příjemným zážitkům, neměli bychom zapomínat na své zdraví. Při cestování totiž vždy podstupujeme vyšší riziko onemocnění. Nejčastější příčinou akutních zdravotních komplikací na cestách je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) tzv. cestovatelský průjem, který postihuje přibližně polovinu cestovatelů.

31.3.2009

Onemocnění z pitné vody a prevence

Kontaminovaná pitná voda je nejčastějším zdrojem infekcí našeho organizmu na cestách. Příčinou problému je skutečnost, že pitná voda s níž přicházíme při cestování do styku, pochází z neznámých zdrojů, které mohou být kontaminovány malými nebezpečnými mikroorganizmy jako jsou bakterie, viry a prvoci.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: Pitná voda na cestách
Názory k článku: celkem 14 (poslední 24.3.2015 12:00)
18.3.2009

Jak fotit makro

Před mnoha a mnoha lety jsem se snažil, tenkrát ještě s filmovou zrcadlovkou, udělat dobrou fotografii hmyzu. Dnes se říká slušný makro. Možná vám přijde k duhu pár drobných rad, které jsem za svojí honbou posbíral (ne vymyslel).

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 28.8.2012 02:35)
6.2.2009

Youth Travel - mladí cestovatelé

Mladí lidé sami sebe spíše než za turisty označují za cestovatele. „Youth Travel“ sektor je v současnosti jedním z nejrychleji rostoucích v rámci světového cestovního ruchu. Velmi důležitým pojmem v souvislosti s cestováním mladých lidí je i tzv. „Gap Year“.

28.11.2008

Hledáme nové kolegy!

O turecké Evropě a evropském Turecku

O Turecku se v poslední době mluví především v souvislosti s jeho budoucím možným vstupem do Evropské unie. Několik milionů Turků však ve státech unie dlouhodobě pracuje a žije, takže v ní už vlastně jsou. Do své rodné země však stále jezdí. Přesvědčit se o tom mohl každý, kdo se někdy na přelomu června a července pohyboval na dálnicích v Maďarsku, Srbsku či Bulharsku.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 6 (poslední 26.1.2009 14:24)
1.9.2008

Bulharská mozaika

V období komunismu představovalo Bulharsko pro našince jednu z mála zemí, kde bylo možné trávit dovolenou u moře. V 90. letech Češi přirozeně objevovali dosud nepoznané destinace, ale v posledních letech se sem opět ve stále větší míře začínají vracet. Zdejší cenové podmínky jsou totiž ve srovnání s Jadranem či Středomořím více než lákavé. Bulharsko však není jen moře, ale také půvabná hornatá krajina i úrodná a zemědělsky využívaná nížina.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
25.8.2008

Cestování letadlem: balení zavazadel a cesta na letiště

Letenku máme dávno zakoupenou, čas odletu se nekompromisně blíží a zavazadla jsme již zabalili. Pojďme si povědět pár informací o tom co mít a nemít v zavazadlech, abychom se vyhnuli nepříjemnostem. O vhodném čase příchodu na letiště – aby nám nezavřeli před nosem odletovou bránu a podobně.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: Letenky, letiště
Názory k článku: celkem 1 (poslední 22.7.2011 23:35)
12.8.2008

Vlakem po Evropě

Vlakem do zahraničí? Proč platit víc za to, že se tam dostanu pomaleji, než čímkoliv jiným? Podobné reakce jsou docela časté. V tomto článku vás rozhodně nebudu přesvědčovat, že cestování vlakem je tou nejlepší a jedinou správnou možností přesunu, pouze se s vámi chci podělit o zkušenosti s cestováním železnicí, lokality, kam mohu cestu vlakem doporučit a tipy, jak neutratit za jízdenky více, než je nutné.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 7 (poslední 25.5.2014 20:44)
11.8.2008

Stránkování: « 4 / 10 »nejnovější 1 2 3 [4] 5 6 7 ··· 10 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist