nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Rady a zkušenosti


Stránkování: « 5 / 10 »nejnovější 1 2 3 4 [5] 6 7 ··· 10 nejstarší


Dark Tourism - temné cestování na místa katastrof a neštěstí

„Dark Tourism“ neboli v překladu temný turismus přivádí návštěvníky na místa, kde se v minulosti – ať již dávné či poměrně nedávné – udála nějaká tragédie, neštěstí.
Místa spojená se smrtí či utrpením mají zvláštní schopnost přitahovat davy turistů.

7.8.2008

Reklama:


Cestování letadlem: Objednáváme letenku

Po předcházejících dílech již máme úspěšně vybranou letenku, víme kdy a za kolik chceme letět. Nyní je ale potřeba letenku rezervovat a proto si projdeme rezervačním procesem a zároveň si uvedeme časté chyby, které se při rezervacích stávají.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: Letenky, letiště
Názory k článku: celkem 2 (poslední 13.8.2008 11:59)
5.8.2008

Cestování letadlem: od výběru letenky po bezpečné přistání

Začínáme sérii článků o tom jak ušetřit při koupi letenky, jaký je proces při rezervaci letenek, co je výhodou, na co si naopak třeba dát pozor a nakonec jak se chovat na letišti tak aby byl Váš odlet a přílet byl bez zbytečných nedorozumění.

22.7.2008

Diaspora tourism - cestování do bývalé domoviny

Pád železné opony a rozšíření Evropské unie směrem na východ měly za následek zvýšený pohyb obyvatel do zemí západní Evropy. Lidé, kteří kdysi emigrovali, se vracejí do svých mateřských zemí jako turisté. Tento trend nese název „Diaspora tourism“ a projevuje se i v České republice.

16.7.2008

Asketická dovolená

Dovolená pro někoho představuje především odpočinek, pro jiného poznávání či dobrodružství. Někteří lidé však o dovolené hledají možnost, jak rozbít stereotypy, které ovládly jejich všední život. Zažít nedostatek, deprivaci nebo dokonce bolest může být pro ně osvobozující.

3.7.2008

Vrátí se ještě zlatá doba kempinku?

Počet turistů přijíždějících do českých kempů rok od roku klesá. Zatímco v roce 2004 se jich tu ubytovalo 1,3 milionu, loni to bylo už o 300 000 méně. Jak to bude s kempy dál? Bude jejich návštěvnost nadále stagnovat, nebo naopak dojde k opětovnému rozmachu? Vzrůstající zájem o ekoturistiku a venkovský turismus rozvoji kempinku nahrává, hodně ale záleží na tom, jak se zlepší poskytované služby a marketing.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 6.4.2010 05:11)
18.6.2008

Hledáme nové kolegy!

CouchSurfing - bezplatné ubytování cestovatelů

Více než milion lidí na celém světě dnes využívá komunikační sítě, které jim umožňují sdílet po čas dovolené domov zdarma s jinými nadšenci. Projektů, založených na konceptu bezplatného sdílení ubytování a pohostinnosti, je několik, asi nejznámějším je CouchSurfing.com. Proklamovanými cíly těchto projektů jsou – kromě minimalizace cestovních nákladů – také navázání nových přátelství, šíření tolerance a zlepšení mezikulturního porozumění.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: Světové trendy v cestovním ruchu
Názory k článku: celkem 3 (poslední 9.8.2013 21:47)
10.6.2008

Právě kvete: Pomněnka lesní

Co je malé, to je milé. To platí i o blankytně modré pomněnce, která vešla nejen do říkanec a herbářů, ale i do divadelní hry. Odkaz na zapomínání najdeme nejen v její slovenském názvu nezábudka (zabudnout – zapomenout), ale i „cimrmanovském“ Vyšetřování ztráty třídní knihy…

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 26.5.2011 20:01)
31.5.2008

Léčebný turismus - putování za léčivými vodami či zázračnými léčiteli

Léčebný turismus, z anglického „Medical Tourism“, je spojení původně vytvořené cestovními kancelářemi a sdělovacími prostředky. Nejlépe vystihuje účel podniknuté cesty, kterým je podstoupení léčebného či zkrášlovacího zákroku v jiné zemi, než v té, v níž je turista rezidentem. Jde o fenomén 21. století, své kořeny má však, stejně jako poutní turistika, již ve starověku, kdy Řekové a poté Římané putovali stovky kilometrů za léčivými vodami či zázračnými léčiteli.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: Světové trendy v cestovním ruchu
Názory k článku: celkem 2 (poslední 15.2.2014 03:51)
21.5.2008

Právě kvete: Lýkovec jedovatý

Lýkovec je z hlediska určení velmi příjemný druh. Zejména na jaře, kdy jeho silně vonící fialové květy vyrazí dříve, než listy, takže záměna s jiným keříkem je takřka nemožná. Jde o 30 – 150 cm vysoký keř rostoucí na lesních světlinách.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
12.5.2008

Stránkování: « 5 / 10 »nejnovější 1 2 3 4 [5] 6 7 ··· 10 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist