nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Rady a zkušenosti


Stránkování: « 6 / 10 »nejnovější 1 ··· 3 4 5 [6] 7 8 ··· 10 nejstarší


Dovolená na venkově je levná a ekologická

Požadavek na zodpovědné chování k životnímu prostředí dnes ovlivňuje cestovní ruch více než kdy předtím. Hotely a cestovní kanceláře bojují o „zelený“ certifikát, který garantuje jejich ekologické chování, a z ekologie se tak postupně stává nejen dobrá věc, ale i dobrý byznys. Přirozenou formou trvale udržitelného cestovního ruchu je přitom odjakživa venkovská turistika.

6.5.2008

Reklama:


Responsible Travel - zodpovědné cestování

Druhý díl seriálu o světových trendech v cestovním ruchu se věnuje tomu, jak cestovat zodpovědně ve vztahu k životnímu prostředí. Ve světě turismu se nyní stále častěji objevuje spojení „Responsible Travel“. Zodpovědné cestování vyjadřuje snahu minimalizovat negativní dopad tohoto odvětví nejen na životní prostředí; má aspekt ekologický, sociokulturní a ekonomický.

28.4.2008

Volunturismus - dobrovolnická turistika

V prvním díle seriálu o světových trendech v cestovním ruchu vám představíme tzv. volunturismus. Termín (z anglického „Voluntourism“) vznikl spojením slov volunteer (dobrovolník) či voluntary (dobrovolný) a turismus. Česky bychom tedy mohli říci: dobrovolnická turistika. Jednoduše řečeno, jde o spojení dovolené s aktivní pomocí navštíveným oblastem.

21.4.2008

Právě kvete: Modřín opadavý

Pamatuju dobu, kdy šerif trampské osady ukázal na statný strom, evidentně jehličnan bez jehličí, a se slovy „tohle je souška, to bude dobře hořet“ ho porazil. Byl únor a slušný „jehličnan“ by jehličí mít měl. Ovšem to neplatí pro modřín.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 2 (poslední 1.4.2015 15:14)
18.4.2008

Používáte cykloprůvodce?

Začíná jaro a spolu s ním cyklistická sezóna. Většina cyklistů používá (zejména v Česku) v drtivé většině při svých cestách běžné turistické mapy, příp. specializované cyklomapy, zatímco cykloprůvodce jsou vidět málokdy.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
10.4.2008

Právě kvete: Bledule jarní

Jedním ze symbolů jara jsou babičky postávající na nárožích a nabízející k prodeji sněženky a bledule. Byť tím porušují zákon (a to dokonce i v případě, že si je natrhaly na vlastní zahrádce) jsou bílé květy jasným důkazem, že jaro je tu. Občas dokonce vykoukne bledule zpod zbytků sněhu.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
4.4.2008

Hledáme nové kolegy!

Tibet aktuálně

Tibetský exilový duchovní vůdce dalajláma Tändzin Gjamccho 18. 3. 2008 na tiskové konferenci v Dharamsále vyzval k uklidnění situace v Tibetu. Zároveň zde pohrozil, že se vzdá funkce politického vůdce Tibetu, neuklidní–li se násilné protesty v Tibetu. Dalajláma také vyzval k uklidnění nepokojů a k pokusu o soužití těchto dvou odlišných národů.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 20.3.2008 09:45)
20.3.2008

Cestovatel pomáhá organizovat kurzy fotografování

Protože obrázky tvoří podstatnou část obsahu našeho serveru, rozhodli jsme se podpořit snahu o zvýšení úrovně pořizovaných fotografií v naději, že se pak dostane více těch dobrých i na Cestovatel.

Pro začátečníky je určen fotokurz zaměřený na základy fotografování. Pro pokročilejší fotografy opakujeme úspěšný kurz věnovaný fotografování v podzemí.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 2 (poslední 1.4.2015 15:14)
1.3.2008

Programy mobility mládeže umožňují práci v Kanadě

Kanada a Česká republika pro rok 2008 zvyšují kvóty pro pracovní pobyty mladých lidí na 600 osob z každé země. Smlouva umožňuje Čechům a Kanaďanům ve věku 18 – 35 let pobývat v druhé zemi až 12 měsíců a získat tam krátkodobé zaměstnání nebo pracovní stáž související se studiem či příležitostně pracovat během cestování po navštěvované zemi.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
11.2.2008

Hraniční kontroly nejen v bývalém SSSR

Celní a pasové odbavení na hranicích bývalého Sovětského svazu vyžaduje od cestujícího značnou trpělivost. Především starším lidem připomene naši předrevoluční dobu. Celníci a policisté na hranicích jsou si vědomi své moci a zároveň musí (asi dle instrukcí) být slušní a vstřícní. Výsledkem je jakási schizofrenie celého odbavování.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 2 (poslední 14.8.2008 09:14)
4.2.2008

Stránkování: « 6 / 10 »nejnovější 1 ··· 3 4 5 [6] 7 8 ··· 10 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist