nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Rady a zkušenosti


Stránkování: « 8 / 10 »nejnovější 1 ··· 4 ··· 6 7 [8] 9 10 nejstarší


Jak psát článek

Krátká metodická příručka pro všechny, kdož chtějí přispívat do našeho časopisu, případně nám poslat nějaký text k publikaci.

26.5.2007

Reklama:


Tipy na zajímavé mapy na internetu – 2. díl

V dnešním druhém a závěrečném díle bych se rád věnoval mapám historickým. Jejich praktické využití pro běžné cestování a výlety je sice prakticky nulové, ale jsou ukázkou nádherné a pečlivé práce našich předků.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 3 (poslední 2.4.2015 10:18)
24.5.2007

Využití přístroje GPS v praxi, díl 2

Zastaví nás zákaz vstupu? Najdeme jinou cestu? Ochrání přístroj GPS v náprsní kapse naše srdce před ráží 120 mm raketometu vz. 70 se čtyřicetihlavňovou reaktivní zbraní s maximálním dostřelem až 20 kilometrů? Neválčíme přeci jenom s obřími mravenčími gongy? Máme smůlu? Proč jsme na vrcholu nenašli mrtvou žirafu? Proč ležela necelý kilometr pod ním? Dozvíte se v tomto dílu.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: GPS navigace
Názory k článku: celkem 6 (poslední 1.4.2015 15:16)
29.4.2007

Využití přístroje GPS v praxi

Po prvních dvou dílech seriálu GPS víme dost na to, abychom přestali chodit kolem horké kaše a šli rovnou k praktickému použití turistických „ruček“. Teorie jsme si užili dost v minulých dílech a dnes si na praktickém příkladu ukážeme, co s takovou ručkou ruku v ruce získáme, o co přijdeme.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: GPS navigace
Názory k článku: zatím žádné
19.4.2007

Tipy na zajímavé mapy na internetu – 1. díl

Mapy mám rád a rád je používám v praxi. Níže uvádím přehled mých oblíbených map, které využívám při svých výletech, výpravách a toulkách po vlastech českých.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
3.4.2007

Geocaching - sport se srdcem GPS

Geocaching je celosvětová hra založená na využití technologie GPS a vlastní základně hledačů "pokladů". Celá hra je závislá na vtipu a vynalézavosti jednotlivých hráčů, protože právě oni vyrábí jednotlivé cache, umístí je na zajímavé místo někde v přírodě a jejich souřadnce či indicie vedoucí k jejímu nalezení zveřejní na Internetu.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 4 (poslední 6.7.2008 20:53)
28.2.2007

Hledáme nové kolegy!

Začínáme na sněžnicích

Když se pohybuju po horách, většina lidí po mě pokukuje jako bych spadl někde z Marsu. A já si pokaždé říkám, proč? Co je na mě divného? Nebo jen nevědí co to mám připnuté na na nohou a proč se pohybuju jako kachna? Za všechno můžou sněžnice.

Rubriky: Tipy na cesty, Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 5 (poslední 22.1.2014 16:10)
26.2.2007

Máte už svého sponzora?

Přemýšlíte, že si na cestu seženete sponzora? Někoho, kdo vám zaplatí kapesníčky nebo i víc? Že vás to nikdy ani nenapadlo? Jestli vám to příjde jako dobrý nápad, Martin se tomuto tématu věnuje trochu víc a vy si jeho postřehy můžete přečíst

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 7 (poslední 20.12.2010 18:36)
9.2.2007

Malárie a antimalarika. Malarone, Lariam a ti druzí

V našem bazaru se objevuje dost inzerátů na nákup a prodej antimalarik. Stanovisko naší redakce je takové, že nebudeme tyto inzeráty nijak řešit, ale upozorňujeme, že se jedná o přípravky na lékařský předpis, s poměrně velkým vlivem na tělo. Doporučujeme vhodnost daných antimalarik vždy konzultovat s lékařem.

Obecné informace o malárii Malárie je závažné a někdy až fatální onemocnění způsobené parazity. Rozlišují se 4 druhy malárie, které mohou postihnout člověka: Plasmodium falciparum, Plasmodium vivax, Plasmodium ovale, Plasmodium malariae.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 115 (poslední 8.1.2015 19:01)
20.12.2006

Sběračem vína v Argentině

Hned ráno následující den po příjezdu jsme se byli na jedné vinici zeptat na práci. Řekli, že dnes bohužel ne, ať přijdeme zítra. Nechtěl jsem ztrácet celý den čekáním a šel jsem se zeptat na další. Tam to dopadlo o poznání lépe. Že když si seženu nůžky, tak mohu hned začít sbírat. Nastoupil jsem v jednu hodinu odpoledne. Jak má práce probíhala? Do výbavy každého sběrače hroznů "cosechadora" patří "tach", což je nejčastěji plechová nádoba obdélníkového tvaru, do níž se vejde asi dvacet kilogramů hroznů, nůžky, láhev pitné vody (i na začátku jihoamerického podzimu tu bývá v poledne více než 30 °C) a nějaké starší oblečení, u kterého nevadí, když se potřísní šťávou z hroznů. Když je tach plný, což v mém případě ze začátku trvalo téměř tři čtvrtě hodiny, umístí se na rameno a jde se vyklopit do připravených nádob, nebo častěji do kamionu. U kamionu čekají jeden nebo dva pomocníci "segundos", kteří kontrolují kvalitu hroznů a dávají dělníkům "fecha". Fecha je plíšek na němž je vyražen název vinného sklepu, který se později, nejčastěji v pátek odpoledne, vymění za peníze.

17.12.2006

Stránkování: « 8 / 10 »nejnovější 1 ··· 4 ··· 6 7 [8] 9 10 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist