nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Rady a zkušenosti


Stránkování: « 9 / 10 »nejnovější 1 ··· 4 ··· 7 8 [9] 10 nejstarší


Katev: Mašína něrabotajet

V autobusech se normálně nekouří. Tedy v normálních autobusech. Bulharská společnost Katev k nim ovšem nepatří.

V autobusech je normálně povolené konzumovat vlastní stravu. Tedy v normálních autobusech. I když igelitové sáčky na opěradlech sedadel dávaly tušit, že svačiny lze vybalit, jejich pouhé zahlédnutí vymrštilo delegátku do pozoru a chraplavým hlasem s důraznou intonací Vám zkazila jakoukoliv chuť k jídlu. Pět vymezených minut každé tři hodiny Vám prostě musí stačit na vykonání potřeby a jídlo.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 17 (poslední 30.3.2012 15:56)
20.11.2006

Reklama:


Biometrický pas aneb U nás v Kocourkově

Pro ty z vás, které by snad lákala možnost pořídit si nový výdobytek civilizace, biometrický pas, mám několik rad a postřehů.

Rezervujte si na tuto operaci minimálně půl hodinky (čím menší obec, tím více času procedura spotřebuje), já jsem strávila na pasovém oddělení hodinu a podle toho, jak zručně paní s přístrojem zacházela, řekla bych, že jsem byla první zájemce o tuto atrakci.

Rubriky: Zážitky z cestování, Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 9 (poslední 9.11.2009 23:55)
13.11.2006

Zpráva o silnicích v Tibetu

100km úsek mezinárodní silnice "friendship highway" spojující Čínu s Nepálem v Tibetu po dešti z července 2006. Bohužel v nejzajímavějších situacích jsem měl jiné starosti než focení, přecejen mám pud sebezáchovy, tak jsem měl občas foťák raději sbalený a připraven vystoupit.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
30.10.2006

Typické typy GPS

V prvním díle seriálu jsme se snažili neztratit směr v lehkém nadhledu úvodu problematiky GPS. Dnes je na řadě téma jednodušší, svým způsobem představitelnější – stručný přehled jednotlivých typů GPS přijímačů. Výčet se nám technicky zjednoduší a zkrátí, budeme-li dělit GPeSky pouze z hlediska jejich způsobu použití.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: GPS navigace
Názory k článku: celkem 2 (poslední 23.10.2006 08:49)
12.10.2006

Mongolsko pohledem skrz hledáček

Na přelomu srpna a září 2006 jsme měli během dvou týdnů, po které trvala expedice uskutečněná v rámci programu Edie, příležitost maličko nakouknout do centrální části Mongolska. Kromě mnoha zážitků jsme si z této krásné země odváželi také plné karty fotografií. Jak už to tak bývá, některé se povedly, jiné ne. Práce na úpravě vlastních fotek a prohlížení úlovků dalších účastníků naší expedice mě přiměly k zamyšlení nad tím, co a jak se dá fotit v nejvnitrozemštější zemi světa.

Rubriky: Rady a zkušenosti, Zážitky z cestování
Seriál: Mongolsko
Názory k článku: celkem 1 (poslední 13.6.2007 22:05)
27.9.2006

GPS: vím kde jsem - jsem přesně ztracen

O nepostradatelnosti korektního výběru informací dnes už pochybuje málokdo. Informací je tolik, že náhodní či neopatrní hledači lehce ztratí cestu prošláplou těžkou botou užitečnosti v hustých větvích slov temného lesa bílých stránek. A zejména těm, kteří v informačním pralese zabloudili ve snaze vyhnout se podobné ztrátě orientace v prostoru okolního prostředí, je určen tento miniseriál. Jeho hlavním tématem je GPS a hlavním cílem jednoduše podat něco tak nejednoduchého, čím GPS bezesporu je.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: GPS navigace
Názory k článku: celkem 2 (poslední 8.9.2006 18:38)
10.8.2006

Hledáme nové kolegy!

Spolucestovatel

Už jste někdy zkusili cestovat s někým, koho neznáte, s kým jste se seznámili třeba přes inzerát na konkrétní cestu? Psát o tom mě napadlo, když jsem si všiml, že velká část nových čtenářů (tzv. prvočtenářů) k nám chodí právě přes rubriku spolucestování, kdy hledá spolucestovatele na nějakou cestu.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 3 (poslední 7.11.2012 16:02)
18.7.2006

Jablka a hrušky - aneb kdo ochrání spotřebitele

Rozhodnete se pro nové auto. A protože to nejsou malé peníze, pečlivě ho vyberete podle Vašich potřeb a představ. Ukáží Vám celý štos lesklých a pestrých katalogů, náš zákazník, náš pán. Konečně vyberete krásného, červeného sporťáka. Cenu zaplatíte předem, obchod děkuje za přízeň a ujistí Vás, že Vaše volba nemohla být lepší... Za měsíc přijdete, a je Vám předán zelený pickup... Blbost? Nesmysl?

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 11 (poslední 3.1.2010 19:20)
18.5.2006

Kaňony jižního Utahu

Canyoneering is the name of the game. Vlastně se tam ani nic jiného dělat nedá. Tenhle sport je v jižním Utahu doma, kdekoliv jinde je to jen ubohá napodobenina, tečka. Najdete tu všechno, od příjemných procházek pod neuvěřitelnými skalami pres týdenní výpravy liduprázdnou krajinou jak z jiné planety, až po šílené průlezy škvírami s plaváním, nechráněným lezením a dlouhými úseky příliš úzkými pro prsa č. 3.

15.5.2006

Práce v zahraničí, aneb jak si vydělat na cestování

Cestování stojí někdy nemalé peníze, proto hodně českých cestovatelů nejprve vyrazí za prací do země, kde finančně lépe oceňují práci. Po našem vstupu do EU je práce v některých zemích legální bez nutnosti vyřizovat povolení.
Neváhejte vlastní zkušenosti připsat do diskuse.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 2 (poslední 2.3.2006 00:06)
23.2.2006

Stránkování: « 9 / 10 »nejnovější 1 ··· 4 ··· 7 8 [9] 10 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist