nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Zprávy


Stránkování: « 10 / 20 »nejnovější 1 ··· 5 ··· 8 9 [10] 11 12 ··· 15 ··· 20 nejstarší


Diashow turné: Slovensko

Země našich nejbližších sousedů – Slovensko – je tématem celovečerního diashow, které pro letošní podzim připravil cestovatel a fotograf Martin Loew. A protože Slovensko je Česku blízké nejen geograficky, je tato nová diashow příjemným balzámem na každou cestovatelskou duši.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
7.11.2009

Reklama:


Tip na kino: Na sever (recenze)

Jaký máme dojem z filmu? Váháte, jestli do kina jít nebo nejít? Přečtěte si naši recenzi.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
4.10.2009

Afrikou od severu k jihu

Rozhodli jsme se projet celou Afriku vlastním autem od severu – Tunis, přes státy východního pobřeží dolů na nejjižnější místo Cape Agulhas v JAR. Protože celá trasa je cca 15 tisíc km přímo a se všemi zajížďkami a návštěvami zajímavých míst, se tachometr přetočí o možná i 35 tisíc km, k tomu nějaká prácička, odhadujeme celý pobyt na 5–7 měsíců. Možná i déle.

Rubrika: Zprávy
Seriál: Afrikou od severu k jihu
Názory k článku: zatím žádné
28.9.2009

Trabantem napříč Afrikou 09

6.září 2009 vyráží pětice cestovatelů dvěma trabanty napříč Afrikou. S minimálním technickým zázemím hodlají urazit přes 20 000 kilometrů od severu k jihu a vzdát tak hold českým předválečným motonomádům.

Nepotřebujeme offroadový speciál, nemusíme mít na palubě satelitní navigaci ani satelitní telefon. Naopak. Je možné, že nedojedeme? Ano, je. Opravdové dobrodružství jde však najít jen tam, kde máte naději na neúspěch. A my hodláme ukázat, že když se chce, tak to jde. (Už podruhé.)

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 2.9.2009 16:17)
31.8.2009

FotoLéto - fotosoutěž o zajímavé ceny

Letos vlastní fotosoutěž nepořádáme, ale stali jsme se partnery soutěže FotoLéto . V této letní fotosoutěži můžete vyhrát i fotoaparát, tiskárnu, poukázky na věci do přírody, knihy a průvodce…

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
3.8.2009

Malo ni o Tokelau – vítejte na Tokelau!

Představení knihy 200 dní na Tokelau: „Zvykli jsme si na hledání civilizací nepostižených národů v džungli nebo v nepřístupných horách. Ale co takhle tichomořský ráj?“ Tomáš, redakce

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 13.7.2011 13:52)
25.7.2009

Hledáme nové kolegy!

Finalisté ankety Strom roku 2009 jsou známí

V úterý 23. června zvolila porota dvanáct stromů, které postupují do celostátní ankety Strom roku 2009 vyhlašované programem Strom života Nadace Partnerství a Ministerstvem životního prostředí. Oblíbenost ankety, v níž se setkávají příběhy stromů a lidí, rok od roku stoupá. Anketu podporuje společnost Skanska.

O vítězi celorepublikové ankety Strom roku 2009 již bude rozhodovat sama veřejnost od 1. srpna do 10. října prostřednictvím dárcovských SMS zpráv nebo zpoplatněných hlasovacích archů. Vybrané peníze poputují do veřejné sbírky a budou přerozděleny na výsadby stromů a pokácených alejí nebo zvelebování veřejných prostranství.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
29.6.2009

Nekuřácké restaurace

Také vám vadí, když po návštěvě restaurace po zbytek dne větráte z oblečení nezaměnitelné „aroma“ cigaretového kouře? Současná podoba protikuřáckého zákona bohužel kouření v restauracích nezakazuje a Sněmovnou schválené znění jej skoro podporuje. Server Cestovatel.cz se rozhodl podpořit ty, kteří provozují nekuřáckou hospodu, restauraci, kavárnu, cukrárnu, kiosek, či bar zejména v menších městech a na vesnicích.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 8 (poslední 4.6.2012 20:19)
26.6.2009

Gasherbrum 2009: Průběh příprav

Do odletu expedice, který byl stanoven na 9.7., zbývá přesně měsíc, což znamená, že přípravy vrcholí. Dáváme dohromady lezecký materiál, stany a lana. Sháníme instantní potraviny, které by bylo obtížné v Pakistánu obstarat, a dáváme dohromady věci, které pošleme cargem v předstihu. Doufáme, že se s nimi v Islamabádu opět šťastně shledáme.

14.6.2009

Brněnské ohňostroje se rozzáří nad polovypuštěnou přehradou

Maraton festivalů Brno, město uprostřed Evropy pokračuje již jedenáctým ročníkem přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis. Letošní ročník festivalu bude probíhat za ztížených podmínek. Brněnská přehrada se totiž čistí od sinic a její hladina je o několik metrů snížená.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
23.5.2009

Stránkování: « 10 / 20 »nejnovější 1 ··· 5 ··· 8 9 [10] 11 12 ··· 15 ··· 20 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist