nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Cestopisy


Stránkování: « 4 / 52 »nejnovější 1 2 3 [4] 5 6 ··· 28 ··· 52 nejstarší


Korab a Šar planina - poslední evropská divočina

Hledáme-li v Evropě místa, kde se dá bezmyšlenkovitě toulat po kopcích, lesích a zelených loukách, postavit stan, kde se zachce, užít si samotu a klid rozlehlých a liduprázdných hor, zamíříme na Balkán. Před nedávnem nás toulavé boty zavedly také do Makedonie, země neuvěřitelně pohostinných lidí, sladkých rajčat a řízné rakije.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
20.7.2015

Reklama:


Accra - město slunce v Ghaně

„Dámy a pánové, právě jsme přistáli na mezinárodním letišti Kotoka v Accře. První pocit po opuštění letištní haly bude vlhkost. Tropické vlhké podnebí vás bude provázet po celý pobyt. Nejlepší měsíce, kdy navštívit Ghanu jsou od listopadu do dubna.“

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 11.7.2015 20:35)
29.6.2015

Marakéš - město mnoha tváří

Co vás však nadchne ze všeho nejvíce, jsou sami Maročané. Za každých okolností usměvaví, příjemní, projevující skutečný zájem o Vás, nikdy nikam nespěchají a ochotně poradí, pokud potřebujete.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
22.6.2015

Visoćica a Bjelašnica - pohodové toulky v horách Bosny

Jaro je dávno za dveřmi, z hor konečně slézá sníh a jeho místo pomalu vyplňují pestrobarevné koberce květin. To je ten pravý čas sbalit batoh a vyrazit. Kam? Samozřejmě, že na Balkán! Třeba do Bosny a Hercegoviny.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
18.6.2015

Modrá laguna - perfektní konec cesty

Všechno musí jednou končit a tak i moje cesta kolem Islandu se blížila ke konci. Po více než třech tisících kilometrech jsem se dostal opět do blízkosti Reykjavíku. Celá planina je v podstatě kombinací několika gigantických lávových polí, ostatně během 50 kilometrů z letiště do hlavního města moc jiného neuvidíme.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Island - země ohně i ledu
Názory k článku: celkem 1 (poslední 30.5.2015 13:12)
25.5.2015

Marocké hory – tajemný Ríf

O marockých horách už snad snil každý. Vysoké, pusté skály se zelenými údolími, protkané malými pevnůstkami, kasbami. Atlas, oddělující zelené pláně od nekonečných pustin Sahary, je Evropanům známý už od starověku. Málokdo ale slyšel o jeho menším a severnějším bratříčkovi, pohoří Ríf.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
20.5.2015

Hledáme nové kolegy!

Ledovce a gejzíry Islandu

Islandská cesta se neúprosně blíží ke konci, takže honem vychutnat maximum. Vík by bez hotelů za zastávku nestál, ale co můžu dělat. Pobřeží je ale dramatické, severní Atlantik doráží s maximální silou a chvílemi je obtížné udržet foťák. Dlouhá černá pláž si o fotografie přímo prosí, na konci jsou Reynisdrangur, prsty čnící z moře. K moři není radno se přibližovat, kdo zaváhá, je po kolena mokrý.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Island - země ohně i ledu
Názory k článku: celkem 1 (poslední 21.8.2015 08:54)
18.5.2015

K vodopádům na Islandu

Ještě, než jsem se dostal k hlavnímu městu severu, spokojeně jsem minul záliv s ostrůvkem Drangey. O něm se říká, že kdo chce být skutečným Islanďanem, musí být schopen k němu doplavat. A aby to bylo složitější, musí být přitom nahý, mít v ruce hořící pochodeň a ještě nahlas zpívat islandskou hymnu.

11.5.2015

Todra – soutěska obklopená krajem palmárií

Co je vlastně tak skvělé na Maroku? Především to, že si často připadáte jako uprostřed příběhů pohádek tisíce a jedné noci. Vůně orientu na vás dýchá skrz naleštěné konvice na čaj, tajemné oči místních žen, skrz hedvábné deky a šátky i skrz mohutné velbloudy, líně se procházející po dunách Sahary.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
8.5.2015

Severní část Islandu

Okružní cesta se konečně dostala na severní stranu ostrova. Cestou si dosytosti užíváme místní silniční speciality: mosty jsou téměř vždy výrazně užší nežli silnice. Sice nás předtím značka upozorní, i tak je to ale nepříjemné zpomalení. A pokud máme smůlu, protijedoucí auto potkáme právě zde. Sice platí známé „kdo dřív přijede, ten dřív mele“, ale ani to nemusí být vždy pravdou. Přesvědčil mne o tom snad nejdelší most na Islandu, na který jsem sice vjel s vědomím, že jsem první, ale brzy mne protijedoucí audinka donutila k zaváhání a zastavení.

30.4.2015

Stránkování: « 4 / 52 »nejnovější 1 2 3 [4] 5 6 ··· 28 ··· 52 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist