nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Rubrika: Cestopisy


Stránkování: « 26 / 52 »nejnovější 1 ··· 13 ··· 24 25 [26] 27 28 ··· 39 ··· 52 nejstarší


Z našich blogů: Treky v Nepálu: pod Everest

Modrozelený ledovec stékal z hor a v údolí se měnil v šedou pokroucenou hmotu, do toho svítilo sluníčko a modrala se obloha. A nejkrásnější bylo, že tam dole je ubytovna kde shodím ten 100 kilovej batoh, najím se a odpočinu si. Byly otevřené jen dvě ubytovny, takže jsem kluky rychle našel, pokoj byl zadarmo, a splnil veškerá má očekávání. Nabral jsem si tři deky aby mi bylo fajn, najedl se a šel na hodinu spát. Nejhorší věc, je sundat si boty, při předklonu se vám nažene krev do hlavy a je to bolest, že byste si nejradši utrhli hlavu a naplivali si do krku.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
9.6.2009

Reklama:


Santorini – perla Řecka

Fotografie z tohoto ostrova plní dobrou polovinu všech řeckých kalendářů, což mne na jedné straně velice lákalo, na druhé straně jsem se nemohl zbavit pochybností o tom, jestli to tak krásné opravdu je.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 6 (poslední 26.10.2011 18:21)
4.6.2009

Na "fish and chips" do Brightonu

Brighton, přímořské město na jižním pobřeží Anglie, je z mnoha různých důvodů velmi oblíbené letovisko. Za hezkého počasí se tam sjíždí Angličané i turisté ze všech koutů Spojeného království, aby si tu užili prodloužený víkend, nebo jen jeden jediný den.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
26.5.2009

Réunion: K návštěvě stačí občanka

Máte-li pocit, že už vás Evropská unie nemůže ničím překvapit, že jste sedmadvacítku procestovali křížem krážem a napříště už chcete zamířit do exotických končin, ještě to s Unií nevzdávejte. Po dvanácti hodinách letu z Paříže, poté co přeletíte velkou část Afriky a minete Madagaskar, dosednete s obrovským Boeingem na provinční letiště Rolanda Garrose na ostrově Réunion.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
22.5.2009

Chavín de Huántar, odkaz staré peruánské kultury

Chavínská kultura existovala na území dnešního Peru téměř dva tisíce let před slavnou říší Inků a uctívala především kočkovité šelmy – jaguára či pumu. Její pozůstatky se zachovaly právě na místě zvaném Chavín de Huántar.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
18.5.2009

Z našich blogů: Na břehu Niagary

Stojíme ve svých žlutých plastikových pláštěnkách u zábradlí terasy, obklopeni běsnícím vodním živlem. V mysli se mi vybavuje písnička „Na břehu Niagary“, kterou jsem zpíval jako náctiletý tremp. Tenkrát, před mnoha lety, jsem snil o tom, že se sem jednou podívám a představoval jsem si, jak asi vodopády vypadají. Nyní je mám přímo před očima a do sytosti si vychutnávám pocit, že se můj klukovský sen právě naplnil.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
14.5.2009

Hledáme nové kolegy!

Hawaii - Big Island

Prakticky okamžitě po příjezdu uslyšíme brnkání na ukulele, pokud patříme k movitější cestovce, dočkáme se i květin kolem krku. Zatímco květiny skutečně jsou místním zvukem, ukulele přinesli honáci z Portugalska v podobě malé kytary, ze které se brzy vyvinulo ukulele.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 8.9.2009 03:19)
13.5.2009

Víkend v Paříži

Paříž je jednou z nejkrásnějších evropských metropolí, každý Pařížský bulvár má v sobě kus francouzské historie. Dějiny, které hýbaly celou Evropou a politickým děním celého světa, nemohly zanechat Paříž bez viditelných stop, které nám její slávu, velkolepost, bohatství a moc monarchie připomínají dodnes.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 7.10.2013 18:39)
12.5.2009

Mauricius, nejen známka a vyhynulý pták

Když už jsme u toho blbouna (správný název je Dronte mauricijský) – dnes na světě neexistuje žádný kompletní pozůstatek. Rozkládající se zbytky posledního uchovávaného exempláře byly roku 1755 spáleny v Oxfordu. Donekonečna se traduje, že nelétajícího ptáka, který se lidí nebál, vymlátili námořníci pro maso. Většina dokladů tomu nenasvědčuje, blboun chutnal značně nelibě a od holandských usedlíků si proto vykoledoval jméno „odporný pták.“

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 5.7.2011 18:20)
7.5.2009

Quimper – kolébka bretaňské kultury

Klidné centrum bretaňské kultury, sídlo hrnčířů, město starobylých brázděných domů na soutoku řek Odet a Steir – tak lze v krátkosti charakterizovat město, které sice většina cestovních kanceláří zařazuje do programu svých zájezdů, ale na jeho prohlídku vymezuje jen minimum času.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
6.5.2009

Stránkování: « 26 / 52 »nejnovější 1 ··· 13 ··· 24 25 [26] 27 28 ··· 39 ··· 52 nejstarší


Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist