nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se
Slovinsko

Slovinsko - Stát

  • Název anglicky: Slovenia
  • Hlavní město: Lublaň / Ljubljana
  • Rozloha: 20273 km²
  • Nevyšší bod: Triglav (2864 m)
  • Počet obyvatel: 2010347
  • Měna: SIT - tolar
  • Internetová doména: .si
  • Další informace: Wikipedie (cz), Wikipedia (en)
  • Zdroj CIA Factbook (en)

Články z oblasti Slovinsko

Slovinské zajímavosti: víno, sýry, zvonky, solné květiny i draci

Žádný cestovatel si neodpustí zakoupení suvenýru v zemi, kterou navštívil, kde trávil úžasné chvilky a čas, na který nezapomene. Tento předmět nebo předměty mu pak tyto krásně prožité chvíle připomínají kdykoliv na nich spočine cestovatelův zrak

25.2.2015

Krasové jeskyně Slovinska

Slovinský kras je tvořený především vápencem a nachází se v blízkém sousedství Jaderského moře. Jelikož vápenec je vcelku „tvárnou“ horninou, vzniklo na tomto území za několik miliónů let nespočet skal, jeskyní, děr, podzemních pramenů a řek. Právě jeskyní zde bylo doposud napočítáno přes šest tisíc!

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
27.1.2014

Kamnicko-Savinjské Alpy

Nakonec jsem to nevydržel a dal jsem se do běhu, dokud jsem ho nenašel. Nechal jsem tam batoh a běžel jsem zpátky a pomohl našemu poslednímu. Běžel jsem pak s jeho batohem zase dopředu. Není nic lepšího, než když běžíte ve dvou tisících metrech, vedle vás zuří blesky, ovčí hovínka vám kloužou pod nohama a každou chvíli můžete spadnout do údolí, protože si sotva vidíte pod nohy.

21.7.2009

Karavanky "natěžko"

Nápad jet do Slovinska vznikl totiž na poslední chvíli a příliš jsme cestu neplánovali; podle toho to také vypadá. Tato země na pomezí Alp a Jadranu nepatřila k našim velkým cestovatelským snům, avšak pouhý týden času a jízdenky na vlak do Lublaně za 29 € nás přesvědčily. Trochu předběhnu a rovnou prozradím, že jsme rozhodně nelitovali a do Slovinska se rádi vracíme.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 3.4.2015 12:19)
24.3.2009

Obrovské jeskyně a dračí embryo ve Slovinsku

Jeskyně Jama Postojna jsou jedny z největších jeskyní na světě. Jeskynní systém je dlouhý 25 kilometrů a je starý 2 miliony let. Vnitřní prostory jeskyně byly poprvé prozkoumány až v roce 1818, jen několik dní před příjezdem císaře Františka I. A hned v následujícím roce byla povolena první organizovaná prohlídka pro skupinu návštěvníků, v níž byl arcivévoda Ferdinand.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 7.3.2008 09:03)
3.3.2008

Postojnska Jama - největší jeskyně ve Slovinsku

Postojenská jeskyně je největší jeskyní ve Slovinsku a druhou největší zpřístupněnou jeskyní v Evropě. Kromě toho je také jedinou zpřístupněnou jeskyní na světě, ve které je zavedena železnice.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 4 (poslední 10.3.2010 11:50)
20.7.2006

Reklama:

Kréta Korfu Kos Lefkada Mykonos Rhodos Santorini Karpathos
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist