nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se
Řecko

Řecko - Stát

  • Název anglicky: Greece
  • Hlavní město: Athény / Athens
  • Rozloha: 131940 km²
  • Nevyšší bod: Mount Olympus (2917 m)
  • Počet obyvatel: 10688058
  • Měna: EUR - euro
  • Internetová doména: .gr
  • Další informace: Wikipedie (cz), Wikipedia (en)
  • Zdroj CIA Factbook (en)

Články z oblasti Řecko

Rhodos – ostrov slunce

Největší dodekanéský ostrov Rhodos své návštěvníky rozhodně nezklame. Na své si tu přijdou jak vyznavači plážové rekreace, tak milovníci historie, ale i sportovně založení klienti, kteří plánují aktivní dovolenou. Na ostrově panuje krásné počasí od poloviny dubna do začátku listopadu, více než tři sta dní v roce je slunečných. Nejlepší je ovšem pobyt koncem září, kdy je moře krásně vyhřáté, už tu není tolik lidí jako v plné sezoně a dají se podnikat zajímavé výlety.
14.7.2017

Vyzkoušejte potápění v Řecku!

Chystáte se na dovolenou do Řecka? Pevnina i ostrovy této středomořské země nabízejí nádherné a velmi členité pobřeží. Byla proto velká škoda trávit svoji řeckou dovolenou jenom poleháváním pod slunečníkem a několika tempy v teploučké vodě. Seberte odvahu a vyzkoušejte potápění. Získáte jedinečnou příležitost poznat krásu řeckého pobřeží i pod mořskou hladinou.
14.7.2017

Ráj Windsurfingu: Kde vám v Řecku povane dobrý vítr?

Rubrika: Cestopisy
14.7.2017

Navštivte sídlo bohů, bájnou horu Olymp

Rubrika: Cestopisy
14.7.2017

Golf na Peloponesu: Na dovolené můžete do sportu zapojit i rodinu

Odpalování míčků do jamek se pro spoustu lidí stalo vášní, od které si nechtějí odpočinout ani na dovolené. Proto při výběru dovolenkové destinace hledají takovou, kde by se mohli oddat chození po greenu. Možnosti jsou stále širší. Chcete-li spojit koupání v teplém moři, slunění na pláži, pochutnání na vynikající kuchyni a příjemnou relaxaci se zlepšováním golfového handicapu, vynikající destinací pro výběr dovolené je Pelopones.
Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
25.1.2017

Ideální dovolená? Řecko Vás rozhodně nezklame!

Pokud rádi cestujete, ale zatím jste se nepodívali do Řecka, možná je načase to změnit. Vždyť v Evropě byste nalezli jen málo tak populárních destinací, které lákají turisty z celého světa.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
24.10.2014

Kláštery Meteora – pohádkové místo Evropy

Kláštery Meteora mě přitahovaly, protože jsem nikdy nechápal, jak se člověk může dostat až nahoru na nedostupné hladké skály. Věděl jsem, že mniši se nahoru dopravovali v koši (eventuálně síti) a na rumpálu. Když jsem pak z verandy jednoho z klášterů Meteory shlédl dolů do propasti a snažil se představit si tento středověký způsob přepravy, přepadla mě závrať.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
25.8.2014

Zařiďte si dovolenou v Řecku už dnes!

Málokteré místo v Evropě vyvolá tolik asociací jako Řecko. Někdo si představí panenskou přírodu, jiný nádherné pláže, další místa spojená s historií a poslední oblasti známé z antické mytologie.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
11.12.2013

Rhodos: Ostrov slunce

Řecký ostrov Rhodos je často nazývaný Ostrov slunce a právem patří mezi vrcholné turistické atrakce celého Řecka. Na důkladnou prohlídku těch nejznámějších budeme potřebovat nejméně týden, a to ještě budeme muset zapomenout na známý Kolos rhodský, patřící mezi základní divy světa. Ten totiž neuvidíme – monumentální socha postavená k poctě boha Helia totiž po zemětřesení spadla a dožila se tak pouhých 56 let.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
8.7.2009

Santorini – perla Řecka

Fotografie z tohoto ostrova plní dobrou polovinu všech řeckých kalendářů, což mne na jedné straně velice lákalo, na druhé straně jsem se nemohl zbavit pochybností o tom, jestli to tak krásné opravdu je.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 6 (poslední 26.10.2011 18:21)
4.6.2009

Rila, Pirin a Soluň (III.): slunné Řecko

Za cedulí Golden Sand se nachází písečná pláž, kde si za pár euro můžeme postavit stany ve stínu stromů. Víc jsme si těžko mohli přát. Odhazujeme batohy a běžíme se ochladit do moře. Paráda!

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Rila, Pirin a Soluň
Názory k článku: zatím žádné
10.11.2008

Kréta – ostrov slnka, olív a nekonečného vzdoru

Kultúrna verejnosť považuje najväčší grécky ostrov Kréta, ležiaci v Stredozemnom mori, za duchovnú vlasť Európy. A právom. Dvetisícšesto rokov pred Kristom sa na ostrove zrodila jedna z najstarších svetových civilizácií – minojská kultúra, ktorú si vysoko cenili už starí Gréci. Za dejisko svojich mýtov a bájí si nezvolili Peloponézsky poloostrov, lež Krétu. I samotný najmocnejší boh gréckych bájí, Zeus, mal po zrodení matkou Gaiou nájsť útočište v jaskyni na malom krétskom ostrove.

Rubrika: Cestopisy
26.11.2007

Až tam, kde sídlí bohové...

Staří Řekové věřili, že na jejich posvátné hoře – na Olympu – sídlí bohové. Rozhodla jsem se vyzkoumat, co je na tom pravdy, a v červenci 2007 podnikla výstup na nejvyšší vrchol tohoto pohoří – na Mytikas, 2 918 m.n.m.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 21.8.2007 08:09)
12.8.2007

Olymp - hora bohů

Mnohé legendy vážící se k tomuto tajemnému vrcholku lákají zvídavé turisty, aby překonali své síly a pokořili tuto "horu bohů". Cesta k ní však není jednoduchá...

Rubrika: Nevážně vážně
Názory k článku: zatím žádné
27.7.2006

Reklama:

Kréta Korfu Kos Lefkada Mykonos Rhodos Santorini Karpathos
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist