nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se
Polsko

Polsko - Stát

  • Název anglicky: Poland
  • Hlavní město: Varšava / Warsaw
  • Rozloha: 312685 km²
  • Nevyšší bod: Rysy (2499 m)
  • Počet obyvatel: 38536869
  • Měna: PLN - zloty
  • Internetová doména: .pl
  • Další informace: Wikipedie (cz), Wikipedia (en)
  • Zdroj CIA Factbook (en)

Články z oblasti Polsko

Na motorkách zo Slovenska do Kirgizska

Niekedy koncom leta 2012 Michal navrhol jazdu, ktorá sa vymyká z reality bežnej mototuristiky. Navštívili by sme miesto, kde sa odohrala najkrvavejšia bitka v ľudskej histórii, šli by sme po stopách Hodvábnej cesty, objavovali poklady zanikajúceho Aralského jazera a zdolávali pohoria „Strechy sveta“ Pamiru. Okamžite som sa pre tento nápad nadchla.

12.12.2013

Stopem po Polsku

Ráno jsme se sbalili, majitelka kempu nás ochotně hodila do rezervace zubrů, odkud jsme pěšky pokračovali do Narevky (17 km). Celou dobu nás míjeli cyklisté a ohromně se smáli, že jdeme pěšky. No není se čemu divit, v Polsku se pěší turistika pěstuje především na horách.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
7.5.2010

Osvětim - Továrna na smrt

Jen těžko se hledají vhodná slova, kterými lze vyjádřit hrůzy páchané v největším nacistickém vyhlazovacím táboře. Statistiky pracují s milionovými čísly a to má za následek jakési otupění ve vnímání jednotlivce. Je však nutné si uvědomit, že v každém statistickém milionu se skrývá milion skutečných osob, které měly rodiny, pracovaly, cítily, toužily…

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 17 (poslední 25.1.2015 23:16)
20.11.2008

Dunajec - řeka pstruhů, černých čápů a Jánošíka

„Jirko, právě jsem koukal do kilometráže a je tam peřej Jánošíkův skok, tam se na laminátkách zabijem! Půjčíme si radši raft, že jo?“
Vzpomínám jak to s tím Jánošíkem bylo a vysvětluji, že Jánošík unikl pronásledovatelům skokem PŘES řeku, takže to žádný vodopád nebude…"

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 27.10.2016 11:07)
19.11.2008

Dubnové tipy na výlety do přírody

Jarní tipy na výlety z magazínu Cestovatel.cz.
Počasí už konečně vypadá jako jarní a příroda láká k prvním výletům a vandrům. Za 10 let existence jsme v magazínu Cestovatel.cz vydali již stovky tipů na výlety. V tomto článku připomínáme některé z nich.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
11.4.2008

Na potulkách po Poľsku

Poľsko, tak ako všetky krajiny na svete, má svoje prírodné krásy, svoje klady a bez pochýb i svoje zápory. Krajina za slovensko-poľskou hranicou je mierne zvlnená, šťavnato zelená a pestrá. Popri ceste na lúkach sú akoby roztrúsené jedno- ba i dvoj-poschodové domy.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
25.9.2007

Solné doly Wieliczka - unikát pod zemí

Najdete zde sochy králů, bojovníků i zbrojnošů, nespočetné množství trpaslíků. Hlavně ale sochy svatých a patronů. Svojí monumentálností Vám vyrazí dech rozlehlý sál, kaple svaté Kingy, jehož dominantou je oltář, kříž s Ježíšem a po stěnách obrazy a plastiky i reliéfy. Vše je vytvořeno ze soli.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 4 (poslední 22.5.2007 20:11)
14.5.2007

Skalní romantika

Kdo z nás by neznal Adršpašsko-Teplické skály, nebo Broumovské stěny? Už malí školáci se v zeměpise učí, že je to pískovcový skalní masiv, táhnoucí se v délce několika desítek kilometrů podél česko-polských hranic. Ale věděli jste, že má svoji nádhernou tvář i na polské straně? Že ne? Tak přijměte pozvání k malé, virtuální prohlídce.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 4.10.2010 10:28)
9.10.2006

Pobaltí na kolech: Přes tři státy zpátky do Brna

Víte, jak se v Polsku vozí vlakem kola, jak v Estonsku opravují silnice, že v Lotyšsku nemají na každém nádraží jízdní řád a v Polsku vlaky létají?

Závěr bohatýrské cyklistické cesty po pobaltských státech. Z Estonska přes Lotyšsko a Litvu do Polska a celonoční přejezd vlakem do ČR.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pobaltí 99 (KBK)
Názory k článku: zatím žádné
9.3.2006

Bóbr - vodákuprostá polská řeka

Popisy na www.raft.cz hovořily o nenáročné řece s pěknou přírodou. Co je na Bóbru oproti českým řekám výhodou, je naprostá vodákuprázdnost. Za celou dobu jsme spatřili jedinou cizí loď. Se spaním také nejsou problémy, dá se zastanovat kdekoli v přídodě, stačí najít vhodnou louku. +fotogalerie

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 8 (poslední 25.7.2011 10:17)
12.1.2006

Pobaltí na kolech: Z Polska do Ruska

Konečně jsme zastavili a vyházeli jsme všechny naše věci včetně kol z vlaku na nástupiště. Po odjezdu vlaku jsme se začali stěhovat z nástupiště do haly. Když už jsme tam všechno měli, přišel nervní děda se stolečkem a vyhodil nás o 5 metrů vedle. Pak si rozložil stoleček...

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pobaltí 99 (KBK)
Názory k článku: celkem 2 (poslední 22.6.2007 22:00)
19.12.2005

Pobaltí na kolech: Z Brna do Polska

V roce 1998 jsme založili sdružení 137.NRS Klub bludný kořen. Bylo to volné sdružení dobrodruhů, kteří vypověděli boj plíživému zaostávání ducha a těla. S klubem jsme podnikli jsme mnohé povedené i méně povedené akce, jednou z nich byla i expedice Pobaltí `99, ze které pochází tyto dosud nepublikované zápisky.

Při cestě jsme navštívili Polsko, Rusko (resp. Kaliningradskou oblast), Litvu, Lotyšsko a Estonsko.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pobaltí 99 (KBK)
Názory k článku: zatím žádné
12.12.2005

Cesta na Suwalki

Suwalská jezera leží v nejsevernější a zárověň i nejvýchodnější části Polska. Naše cesta vedla nejprve s ČD do Waršavy…

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
8.8.2000

Malbork

Zbyde-li volný víkend někomu, jehož alespoň jeden z rodičů pracuje u dráhy, neměl by zůstávat doma. Svou cestovatelskou filozofii zde nebudu dále rozvíjet, podělím se o zážitky z jedné takové soboty a neděle na konci ledna, kdy jsme se s přítelkyní rozhodli okouknout údajně nejrozlehlejší středověký hrad v Evropě - polský Malbork, který leží asi 40 km jižně od Gdaňské zátoky na severu Polska. Vedlejším cílem zájezdu bylo poznání Waršavy, obhlédnutí Polska, našeho soupeře v mezinárodních disciplínách s početným obecenstvem jako je NATO nebo EU, všeobecně a samozřejmě prožití nějakého toho dobrodružství...
Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
1.12.1999

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist