nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Podyjí, Lednicko - Valtický areál / Pálava - Oblast

Turistická oblast č.35

Články z oblasti Podyjí, Lednicko - Valtický areál / Pálava

Pálava a Pohansko - fascinující krajiny jihu Moravy

Vápencová skaliska Pálavy s nekonečnými řádky vinic na úbočích. Osamělé staré duby tyčící se ze zaplavovaných luk, mračna komárů zahalených mlhou a šerem lužního lesa na soutoku Moravy a Dyje. To jsou dvě esence nejhezčích krajin jižní Moravy, ležící nedaleko Břeclavi.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 18.10.2011 18:42)
6.10.2011

Na zámek Vranov nad Dyjí za liliemi a keramikou

Vranov nad Dyjí, který v celé své kráse ční na velké skále nad městem, láká v červnu hned na dvě zajímavé výstavy. Na zámku, jenž patří k nejpozoruhod­nějším světským stavbám středoevropského baroka, lze zhlédnout expozici Vranovská kamenina. Milovníky květin pak jistě potěší již devátý ročník Vranovské lilie.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
12.6.2009

Do Mikulova rovnou na jih

Náš poslední výlet povede k samotným rakouským hranicím, do proslulého městečka Mikulov. I zde je hodně možností, jak uspokojit vaši touhu po historii: zámek, Kozí hrádek, vrch Svatý kopeček či Židovské muzeum a hřbitov. A opět se i pěkně projedete, dnešní trasa je konečně ta pravá, vinařská, i s informačními cedulemi. Čekají vás krásné výhledy, pořádný kopec nahoru a pořádný kopec dolů.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Vinicemi křížem krážem
Názory k článku: celkem 3 (poslední 13.7.2008 22:05)
2.7.2008

Kolmo kol Nových Mlýnů

Jižní Morava patří k našim nejoblíbenějším cykloturistickým lokalitám. Zdejší krásnou krajinu plnou vinic a výhledů do okolí protíná síť dobře značených cyklostezek, které vedou k atraktivním turistickým cílům, na své si přijdou rodiny s dětmi, milovníci historie i zkušení bikeři.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Vinicemi křížem krážem
Názory k článku: celkem 1 (poslední 16.7.2014 16:33)
25.6.2008

Za nejkrásnější Lednicí na světě

Zámek Lednice a Valtice a k nim přiléhající Lednicko-valtický areál, zapsaný od roku 1996 do světového dědictví UNESCO, patří bezesporu k největším turistickým lákadlům jižní Moravy. Proč nespojit poznávání se sportem?

17.6.2008

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist