nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Orlickoústecko - Oblast

Oblast se oficiálně jmenuje Ústecko - č.29, ale Pardubický kraj ji uvádí jako Orlické hory a podorlicko...

Články z oblasti Orlickoústecko

Slunovrat – Oslavy probuzení léta v dobách dávno minulých

Šestý ročník Festivalu živého pravěku v experimentálně archeologickém centru Křivolík, poblíž České Třebové, se letos bude odehrávat o víkendu 21. – 22. června 2014. Tématem letošního festivalu je oslava letního slunovratu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
29.5.2014

Pravěk versus Kralický Sněžník

Psal se rok 2008, když jsme se 20. prosince vydali na Kralický Sněžník. Nebyl to ale jen tak ledajaký výstup. Já a pár mých přátel jsme měli na sobě pouze pravěké oblečení. Chtěli jsme otestovat, jestli vydrží i v kruté zimě, která tady na Kraličáku panuje.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 3 (poslední 2.3.2009 14:27)
27.2.2009

Objevte krásy Králického Sněžníku

Kladský, Špiklický nebo také Velký. Taková přízviska měla kdysi hora Sněžník. Poté, co ji v roce 1884 Alois Jirásek nazval „Králickou Sněžkou“, vžilo se pro toto kouzelné místo pojmenování Králický Sněžník. Ne náhodou byl Králický Sněžník zvolen odbornou veřejností hlavním tématem cestovního ruchu v roce 2008 v Pardubickém kraji.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 30.4.2008 23:55)
29.4.2008

Plačtivá skála v Orlických horách

„Mokrá fylitová skála…“, tak to se dočtete v kdejakém turistickém průvodci o tomto přírodním jevu. Většině lidí se při tom nic nevybaví, někteří se možná i vyděsí. Ničeho se neobávejte a pokud jste na zimní dovolené v Orlických horách nepropásněte možnost navštívit tuto přírodní zajímavost.
Aktualizovaný první tip na cestu – 10 let Cestovatel.cz

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 13.11.2008 17:18)
9.1.2008

Za betlémy do podhůří Orlických hor

Beltlémářská tradice má v podhůří Orlických hor velmi dlouhou tradici. Můžete se o tom přesvědčit při návštěvě více měst Podorlicka. Letos největší výstavu betlémů naleznete v Rychnově nad Kněžnou. Jsou zde nejen betlémy z Čech, ale i zajímavá sbírka jihoamerických betlémů. Další známou a stálou výstavu betlémů naleznete o kousek dále v Třebechovicích pod Orebem.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 27.12.2007 09:43)
27.12.2007

Smyslově naučná stezka Údolím skuhrovského potoka

Naučnou stezku znáte - většinou se jedná značenou cestu doplněnou o informační tabule, na kterých se dočtete o zajímavostech a možná se i něco přiučíte. Na první české smyslově naučné stezce zapojíte do procházky všechny smysly, například pomocí čichária, dendrofonu nebo hmatové cestičky, a také spolucestovatele - pro všechny věkové kategorie jsou zde připraveny hry a úkoly. Cesta není nijak náročná a lze ji bez problému projet i na kole.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
19.4.2006

Brána do Čech

Takto je nazýváno především severočeské město Ústí nad Labem. Ale i v okrese Ústí nad Orlicí takovéto místo existuje a nese dokonce oficiální název - Zemská brána. Leží mezi Kláštercem nad Orlicí a vrchem Čihák.
Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
23.11.2000

Do Ousti jezdívá se housti...

Své putování začneme v okresním městě Ústí nad Orlicí, ležícím na soutoku dvou řek - Tiché Orlice a Třebovky...
Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
6.3.2000

Třebovské stěny na kole

Jestli seš z blízkýho okolí měst Ústí nad Orlicí nebo České Třebové a máš rád hoský kolo tak neváhej a ještě dneska na něj sedni...
Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
1.12.1999

Cesta Jana Amose Komenského

Tento výlet začíná v Brandýse nad Orlicí, kam se snadno dostanete vlakem. Rychlíky tam ale nestaví, takže musíte jet do Ústí nad Orlicí nebo do Chocně a někde přestoupit na osobák...
Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
18.11.1999

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist