nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Máchův kraj - Oblast

č.16

Články z oblasti Máchův kraj

Co nevynechat na Kokořínsku

Oblast Kokořínska je velmi atraktivní pro všechny turisty a cestovatele, protože zde najdou hustou síť turistických i cyklistických tras. Na co nezapomenout při toulkách po tomto kraji připomíná Irena.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
6.9.2010

Hrad Bezděz

Krajina v okolí Mladé Boleslavi, České Lípy a Máchova jezera, příliš mnoho dominant neskýtá. Pokud byste tedy měli problémy s orientací, jedna z nich vám ji poskytne více než vrchovatě. Hrad Bezděz.

Ačkoliv zde nenajdete interiéry vybavené starobylým nábytkem a vzácným porcelánem, jistě nebudete zklamáni. Dopřejte si dostatek času na výstup na hlavní hradní věž, ze které budete moci sledovat Říp, Máchovo jezero a obdivovat rozlehlost bývalého vojenského prostoru Ralsko.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
7.7.2009

Hrad Grabštejn

Budete-li mít někdy cestu do okolí Liberce, nebo ještě lépe Hrádku nad Nisou, nenechte si ujít jednu z velmi zajímavých památek, která zde ukryta v hlubokých lesích, stojí již téměř osm století. Hrad Grabštejn. Hrad s bohatou historií byl po druhé světové válce zkonfiskován a od roku 1953 zde sídlila vojenská posádka. Po roce 1989 jeho rekonstrukci kromě státu pomohly i občanské iniciativy a o jeho další zvelebení bojují místní nadšenci bezmála dvacet let.

19.9.2008

Zákupy, cíl jednodenního výletu

O osídlení místa, kde jsou dnešní Zákupy jsou první zprávy už ze 14. století. V okolí dnešního kostela bývala německá obec a v okolí dnešního zámku česká obec. Časem splynuly obě dvě a staly se městem. Česky se nazývalo Zákupy a německy Reichstadt. Tehdy patřily rytířskému roku Pancířů ze Smojna. Na místě dnešního zámku stával už koncem 14. století na skále hrad.

Když r. 1848 odstoupil císař Ferdinand V., vládl v letech 1835 až 1848, zvolil si Zákupy (spolu s Ploskovicemi) za své letní sídlo. Měl epilepsii, na kterou tehdy neznali lék a obávali se jí. Lékaři doporučovali jen klid a neměnnost.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 19.9.2008 21:51)
15.9.2008

Ploučnice - Na kánoi divočinou a tunelem

Ploučnice vás rozhodně nenadchne peřejemi, sjízdnými jezy a hospůdkami u vody. Avšak pokud vás už otravují známé řeky s davy vodáků a láká liduprázdná divočina, zkuste se podívat na sever. Střední tok od Stráže do České Lípy je sjízdný téměř celoročně, dále k Labi je potřeba vyšší vodní stav. Oficiální tábořiště není u vody jediné, avšak hezkých míst na postavení stanů je dostatek. Potraviny a pitnou vodu je nutné mít s sebou, u řeky nic neseženete. Nejlepším plavidlem je laminátová či plastová kánoe, případně kajak. Na raft či pramici zapomeňte, v některých místech by se nevešly na šířku.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 4 (poslední 22.6.2015 16:04)
27.8.2008

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist