nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se
Litva

Litva - Stát

  • Název anglicky: Lithuania
  • Hlavní město: Vilnius
  • Rozloha: 65200 km²
  • Nevyšší bod: Juozapines Kalnas (293.6 m)
  • Počet obyvatel: 3585906
  • Měna: LTL - litas
  • Internetová doména: .lt
  • Další informace: Wikipedie (cz), Wikipedia (en)
  • Zdroj CIA Factbook (en)

Články z oblasti Litva

Hora křížů aneb ježatý kopeček

Litva, jedna z pobaltských republik, se prostírá u Baltského moře v rovinaté krajině. Motor autokaru pravidelně vrní a lidé trochu pospávají. Z hlavní silnice není vidět nic moc zajímavého kromě osamělých domků roztroušených podél cesty v severní části Litvy, ale přesto člověk tuší, že se k něčemu magickému blíží.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 27.6.2015 18:06)
14.10.2008

List z Vilniusu

Po pristátí na letisku Oro Uostas vo Vilniuse som mala pocit, že všetko v Litve musí byť malé. Malé a šťavnato zelené. Vilniuská letisková hala nie je väčšia ako polovica haly bratislavskej hlavnej stanice, odlety sa dokonca odbavujú na prvom poschodí. Zato má však Vilnius priame letecké spojenie so všetkými metropolami Európy.

Rubrika: Zážitky z cestování
Názory k článku: celkem 1 (poslední 30.6.2011 09:25)
17.1.2008

Muzeum obětí genocidy ve Vilniusu

V loňském roce jsem strávil několik dní v hlavním městě Litvy – Vilniusu. I když jsem neměl mnoho času, byla mi doporučena návštěva „Muzea obětí genocidy“, které mapuje jednu tragickou kapitolu v historii tohoto malého pobaltského národa. Je v autentických prostorách, neboť na daném místě až do roku 1991 mělo sídlo velitelství KGB. Zakladatel a provozovatel muzea tvrdí, že je jediné tohoto druhu ve státech bývalého Sovětského svazu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 3 (poslední 6.10.2012 09:12)
3.9.2007

Soutěž Scoutdoor: Cesta do Běloruska?

Třetí článek do soutěže s internetovým obchodem Scoutdoor.cz. Přečtěte a jestli se vám líbí, zvyšte mu karmu. Tento článek je na téma „Zvláštní chování jiných kultur“.

Rubrika: Zážitky z cestování
Seriál: Soutěž se Scoutdoorem
Názory k článku: celkem 1 (poslední 9.5.2008 13:30)
20.3.2007

Pobaltí na kolech: Přes tři státy zpátky do Brna

Víte, jak se v Polsku vozí vlakem kola, jak v Estonsku opravují silnice, že v Lotyšsku nemají na každém nádraží jízdní řád a v Polsku vlaky létají?

Závěr bohatýrské cyklistické cesty po pobaltských státech. Z Estonska přes Lotyšsko a Litvu do Polska a celonoční přejezd vlakem do ČR.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pobaltí 99 (KBK)
Názory k článku: zatím žádné
9.3.2006

Pobaltí na kolech: Bivak u řvoucí krávy

Ráno nás vzbudil zvuk, jako když někdo mlátí železným kladivem do kovové helmy. To jenom pán s kosou zrovna přeparkovával krávu.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pobaltí 99 (KBK)
Názory k článku: zatím žádné
3.1.2006

Pobaltí na kolech: Pod mostem v Rusku

Ráno jsem se probudil jako první, vstal jsem. Naši hostitelé se ptali, co tak brzo vstávám. Snažil jsem se vymluvit na to, že u nás je už osm hodin, to však nevyšlo, protože u nás v tu doby je hodin šest. Dostal jsem čaj, chleba, máslo, sušenky a vynadáno, že málo jím, že nechci mlíko, a že si málo mažu. Když jsem skoro dosnídal začali vstávat ostatní a taky snídali. Po té co opravdu bohatýrsky posnídali i oni rozloučili jsme se, slíbili, že až budem příště v Kalinigradu, že se určitě stavíme.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Pobaltí 99 (KBK)
Názory k článku: zatím žádné
26.12.2005

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist