nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Krušné hory a podkrušnohoří - Hory


Články z oblasti Krušné hory a podkrušnohoří

Klášter Osek

Okolí města Duchcov asi jen málokdo pokládá za rajské území. Obrovský povrchový důl, který se zde nachází, stále ještě vyvolává dojem, že v těchto místech prostě nic krásného nalézt nelze. Ti, kteří sem někdy z jakýchkoliv důvodů zabloudili se mnou jistě budou souhlasit, že pravý opak je pravdou.

Jen asi 6 km od Duchcova, totiž leží malebná obec Osek, ve které najdete nejen malebné náměstí a uličky s obnovenými historickými domy, ale hlavně starobylý cisterciácký klášter, jehož historie sahá o rovných 800 let zpět. Jako jeden z mála klášterů unikl Osek dekretu Josefa II. o jejich zrušení.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Hrady a církevní památky severních Čech
Názory k článku: celkem 1 (poslední 21.6.2010 12:53)
10.10.2008

Poetický zámek Duchcov, pozdní domov Giacoma Casanovy

Město Duchcov najdeme v Severních Čechách na úpatí Krušných hor. Leží v okrese Teplice a je od nich vzdáleno 8 km. První písemná zpráva pochází z roku 1207. Zámek se do širšího povědomí dostal mimo jiné i proto, že tu jako správce knihovny pracoval Benátčan Giacomo Casanova. Byla to spíše úloha čestná, ale finančně odměňovaná. V zámku je dosud k vidění křeslo, ve kterém umělec života a lásky zesnul.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 23.9.2008 08:51)
22.9.2008

Katova ulička v Kadani

Opěry mezi stěnami působily romanticky, v noci až strašidelně a připomínaly nám zmenšené mosty v italských Benátkách. Nejpodobnější našim klukovským Stínadlům byl svým tajuplným vzhledem temný sklep, který byl blíže k náměstí na pravé straně při cestě od Katova domu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 24.12.2007 17:32)
1.6.2007

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist