nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Havaj - Oblast

Havajské ostrovy.


Články z oblasti Havaj

Speciality havajského menu

Havajské ostrovy mohou na neznalce působit jako monotónní místo k cestování. Jen samé pláže a válení. Ale opak je pravdou. Hned první ostrov, který jsme navštívili, nám nabídl výběr vskutku různorodý. Na své si přijde milovník mořských aktivit či opalování a povalování u moře, horský turista, ale i dobrodruh. Nejlepší je ochutnat od všeho trochu.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Havaj - ráj na zemi
Názory k článku: celkem 3 (poslední 5.2.2012 14:15)
6.4.2010

Havaj - 22 zapeklitých dní v ráji

Rčení „To je ale Havaj!“ nabírá po pobytu na tomto „pohodářském“ souostroví vše vysvětlující rozměr. Člověk si tady opravdu může užít božskou pohodičku, pokud ovšem nezatouží vytěžit z havajského menu co nejvíce. Stejně jako naše šestičlenná posádka.

Rubrika: Cestopisy
Seriál: Havaj - ráj na zemi
Názory k článku: celkem 10 (poslední 11.11.2015 05:05)
29.3.2010

Havajský ostrov Maui je "no ka oi"

Ostrov Maui je, jak říkají místní obyvatelé, „no ka oi“, nejlepší místo na světě. Druhý největší ostrov celého Havajského souostroví si tento superlativ určitě zaslouží. Milióny návštěvníků souhlasí s domorodci, ano, Maui je země neporovnatelné krásy. Vedle stovek kilometrů bělostných pláží nabízí tento čarokrásný ostrov vše, co si i ten nejnáročnější turista může přát.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 2.7.2014 16:59)
4.11.2009

Hawaii - Big Island

Prakticky okamžitě po příjezdu uslyšíme brnkání na ukulele, pokud patříme k movitější cestovce, dočkáme se i květin kolem krku. Zatímco květiny skutečně jsou místním zvukem, ukulele přinesli honáci z Portugalska v podobě malé kytary, ze které se brzy vyvinulo ukulele.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 2 (poslední 8.9.2009 03:19)
13.5.2009

Jak cestovat na Hawaii

Nocleh: Na Havaji platí zásada, že "všechny pláže patří lidem". Proto se s vyjímkou Hanauma Bay je přístup k nim zdarma. Někdy potřebujete pro stanovaní permit vydávaný většinou "Department of State Parks & Forest", v národních parcích v informačním centrech, či správcem pláže. Permit se vydává zdarma.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Havaj, pár informací a rad
Názory k článku: celkem 11 (poslední 10.9.2015 01:28)
25.10.2006

Hawaii: Dlouhá hora a Diamantová hlava

U chatky je opět sud s vodou. Teče pěkně žlutá - rezavá. Ale jinou bohužel nemám. Škoda že mám jen tablety a ne filtr....Noční obloha je fascinující....škoda jen že mrzne :)... Na horu jsem se škrábal s veškerou výbavou abych mohl sestoupit jinou stezkou. Dolů jsem šel po Observatory Trail dlouhé od Mauna Loa Cabin 10 kilometrů. Je o něco prudší ale pohodové to je. Od observatoře (3 399m) vede až zpět do civilizace zpevněná cesta. Problém ale je, že zde není žádný provoz. Musel jsem ujít celou třetinu z tohoto 30 kilometrového úseku, nežli mi zastavilo druhé auto co tu jelo. Ani zde není po cestě jediný zdroj vody.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Havaj, pár informací a rad
Názory k článku: celkem 2 (poslední 7.9.2011 23:41)
19.10.2006

Hawaii: Haleakala a jiné sopky

Chain of Craters Road na 30 kilometrů dlouhá silnice vede kolem několika lávových polí a kolem Pu'u Loa Petroglyphs - geometrické obrazce, zvířata i lidé ztvárnění v lávě. Hlavní atrakce je ale na "pohyblivém" konci této silnice. Pohyblivém protože toto místo se vlivem proudící lávy neustále mění. Silnice je přerušena lávou. Pod černošedou hmotou bizardních tvarů se několika proudy teče láva do moře.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Havaj, pár informací a rad
Názory k článku: celkem 3 (poslední 25.11.2006 10:36)
5.10.2006

Hawaii: Pali Coast, Waimea Canyon and Koke'e

Mark Twain nazval na kilometr hluboký kaňon "Grand Canyon of the Pacific". Stěna dávného vulkánu se během geologického pohybu sesula a umožnila řece Waimea River během pěti miliónů let vytvořit dnešní na 16 kilometrů dlouhý a jeden kilometr široký kaňon. Voda na dně kaňonu je zbarvena do červena díky velkému obsahu železa a hlíny a lávy způsobené erozí.

21.9.2006

Hawaii: ostrovy Kauai a Maui

Na jižním pobřeží lze také navštívit kávové a cukrové plantáže. Rozšířené je také pěstování tropického ovoce. Kauai je jediný z havajských ostrovů který má splavné řeky. Můžete si půjčit kajak a plout 4 kilometry po Wailua River k "kotvišti" a pak jít kilometr k vodopádů s možností koupele. Podél Na Pali Coast se doporučuje spíše letní období kdy je moře klidnější.

Rubrika: Tipy na cesty
Seriál: Havaj, pár informací a rad
Názory k článku: celkem 1 (poslední 21.1.2013 02:01)
11.9.2006

Hawaii: Big Island (Velký ostrov)

Největší a nejmladší (jeden milión let) z havajských ostrovů byl vytvořen pěti vulkány z nichž Mauna Loa, Kilauea a Hualalai se považují dnes za aktivní. Nacházejí se v Hawaii Volcanoes National Park. Rozloha ostrova je větší nežli součet zbývajících sedmi hlavních ostrovů.

30.8.2006

Hawaii, seznámení

Havajské souostroví je považováno za nejizolovanější ostrovní seskupení. K nejbližšímu kontinentu je vzdálenost větší jak 3 600 kilometrů. Odhaduje se že pouze každých 30 až 35 tisíc let se podařilo úspěšně ostrovy osídlit jedinému živočišnému či rostlinnému druhu. Flora a fauna jenž se zde nacházela před příchodem lidí je považována za původní. Na 90 % jejich zástupců se nevyskytuje nikde jinde na světě.

21.8.2006

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist