nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se
Čína

Čína - Stát

  • Název anglicky: China
  • Hlavní město: Peking / Beijing
  • Rozloha: 9596960 km²
  • Nevyšší bod: Mount Everest (8850 m)
  • Počet obyvatel: 1313973713
  • Měna: CNY - yuan
  • Internetová doména: .cn
  • Další informace: Wikipedie (cz), Wikipedia (en)
  • Zdroj CIA Factbook (en)

Články z oblasti Čína

ČÍNSKY MÚR / Velká čínská zeď

Trúfnete si odhadnúť, koľko meria Čínsky múr? Určiť jeho vek? Poznáte tajomstvo jeho vzniku? Najzaujímavejšie miesta? Mýty a fakty?
Rubrika: Cestopisy
1.2.2018

Oslavy čínského nového roku

Oslavy čínského nového roku jsou významnou rodinnou událostí. Nejlepší podívaná na vás přirozeně čeká v čínských městech. Ulice zaplaví velkolepé barevné průvody, domy jsou ozdobeny girlandami z lampionů a květin a po setmění ozáří města světla ohňostrojů.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 10.6.2015 10:28)
12.2.2015

Jihozápadní Čína: Na skok do Soutěsky skákajícího tygra

Po dvou kilometrech cesty nastává problém, který překvapuje i místní. Celý den pršelo a přes cestu se valí proud vody. Nikdo se to neodvažuje projet. Občas spadnou na cestu i nějaké kameny. Všichni čučí na proud vody, my taky. Nevypadá to vůbec bezpečně.

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: zatím žádné
15.2.2010

Míříme na posvátnou horu Emei

Nasazujeme ostré tempo a předháníme ďábelskou rychlostí všechny místní nosiče. I přes lehký náklad z nás po chvíli výstupu leje jako z konve. Vlhko dělá svoje. Nezůstává na nás ani jedna nitka suchá. Překvapuje nás, kolik málo lidí potkáváme. To nám pak vysvětluje jeden Číňan: “China no foot, China on bus.“

Rubrika: Cestopisy
Názory k článku: celkem 1 (poslední 4.1.2011 10:32)
10.2.2010

Na křižovatce u řeky Min

Reportáž popisující zemětřesení v Číně

Z Jiuzhaigou jsme vyjeli v pondělí 12.5. v 8 ráno. Cesta byla velmi příjemná a užívali jsme si výhledů na okolní hory. Více než polovina cesty byla za námi, když jsme přijeli k městečku Wenchuan. Konečně jsme se dostali na krásnou novou silnici v údolí, ale v tom se z ničeho nic vše i s autobusem mohutně zatřáslo a před námi i za námi se začaly z prudkých okolních svahů valit hromady kamenů a suti.

Rubrika: Reportáže a rozhovory
Názory k článku: celkem 5 (poslední 27.8.2008 10:58)
3.6.2008

Zpráva o silnicích v Tibetu

100km úsek mezinárodní silnice "friendship highway" spojující Čínu s Nepálem v Tibetu po dešti z července 2006. Bohužel v nejzajímavějších situacích jsem měl jiné starosti než focení, přecejen mám pud sebezáchovy, tak jsem měl občas foťák raději sbalený a připraven vystoupit.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
30.10.2006

Obrázek z Číny

Není to nic neznámého. Obrázek muže, postava ve volném šatě s širokými rukávy. Tvář pohublá, s řídkými, dlouhými vousy na bradě. V ruce tenký, dlouhý štěteček, kterým muž kreslí znaky čínského písma, ony podivuhodné symboly, mně zcela nesrozumitelné.

Rubrika: Nevážně vážně
Seriál: Dopisy příteli
Názory k článku: zatím žádné
19.4.2006

Chepamay

Byl jsem již několik dnů v Darjeelingu. Toto město mně nebylo neznámé. Mělo býti v dobách britského panství na Indii útočištěm Angličanů před vedry a malárií jižnějších rovin Indie a Calloutty. V Darjeelingu měla býti přepychová sídla a hotely, postavené na severních svazích, ve kterých se za jasných dnů otvírá pohled na hřeben Himaláje a jednu z jeho osmitisícovek Kancencongu. Na jižních svazích se zelenají nekonečné čajovníkové plantáže.

Rubrika: Nevážně vážně
Seriál: Dopisy příteli
Názory k článku: celkem 1 (poslední 13.2.2007 14:41)
13.4.2006

Do Země čistých 17

Blízkost čínské hranice nám nedává spát, a tak při dalším výjezdu svištíme minibusem po vysokohorské "Karakoram Highway" na sever k příhraniční oblasti kolem Sustu. Půldenní jízda překonává všechna očekávání a jedinečné pohledy znovu berou dech. Mohutné ledovcem obtékané horstvo chvílemi připomíná majestát Dolomit nebo scenerie ze severoamerických Skalistých hor, ale stejně jako vesničky přilepené na strmých svazích s věncem terasovitých políček nemá snad tento fantastický kout světa na planetě obdoby.
Rubrika: Cestopisy
Seriál: Do země čistých
Názory k článku: zatím žádné
10.4.2000

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist