nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se
Česko

Česko - Stát

  • Název anglicky: Czech Republic
  • Hlavní město: Praha / Prague
  • Rozloha: 78866 km²
  • Nevyšší bod: Snezka (1602 m)
  • Počet obyvatel: 10235455
  • Měna: CZK - Czech koruna
  • Internetová doména: .cz
  • Další informace: Wikipedie (cz), Wikipedia (en)
  • Zdroj CIA Factbook (en)

Články z oblasti Česko

Rodinný zábavní park Fábula

16.1.2017

Svatá Hora v Příbrami - tip na výlet

Je to jak sama cesta do nebe, schodů je zde opravdu značné množství. Pokud se vám v průběhu výstupu bude zdát, že cesta je příliš náročná, pak vězte, že po těch samých schodech v minulosti poutníci stoupali často po kolenou.

26.1.2015

Rožmberk nad Vltavou - tip na výlet

Rožmberk je jedním z mnoha jihočeských turistických cílů, za kterými se můžete vydat. Z Prahy zde budete za dvě a půl hodiny a ujedete 198 kilometrů. Pokud se ovšem do těchto míst dostanete, bylo by rozhodně škoda, zamířit pouze sem. Míst, kterých je hodno vaší pozornosti, je mnohem víc. Český Krumlov, Vyšší Brod a další. V tomto článku bych se však ráda zaměřila na Rožmberk.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
19.1.2015

Český Krumlov – tip na výlet

Láká Vás jízda na voru po řece Vltavě, ochutnávka piva v místním pivovaru nebo noční toulání městečkem protkaném hospůdkami s kulinářskými specialitami? Chcete, se navrátit do starých časů, do města, kde se od 19. století krom zrušení městských hradeb a bran nezměnilo téměř nic a město si zachovalo svou historickou podobu?

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 5.10.2018 12:05)
12.1.2015

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ opět v Brně na veletrhu Bike Brno/Sportlife ve dnech 12.-13.11.2011

I letos se v rámci prestižních sportovních veletrhů na brněnském výstavišti uskuteční oblíbený a úspěšný festival Cyklocestování, jehož hosté-promítající nás zavedou do všech koutů světa a společně s nimi budeme putovat v sedle kola, poznávat svět a cestovat.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
29.10.2011

Pivní slavnosti přinášejí zábavu pro všechny

Češi mají k svému pivu velmi blízký vztah a příležitost k společným oslavám si nenechají ujít. Pít a ochutnávat se má ale rozumně, proto v programu pivních slavností nechybí koncerty, netradiční prohlídky pivovaru nebo soutěže. Jen pro zajímavost: pokud byste chtěli každý den v České republice ochutnat jiné pivo, návštěva by se vám pěkně protáhla. Loni se ho tu uvařilo více než 400 druhů!

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
19.8.2009

Finalisté ankety Strom roku 2009 jsou známí

V úterý 23. června zvolila porota dvanáct stromů, které postupují do celostátní ankety Strom roku 2009 vyhlašované programem Strom života Nadace Partnerství a Ministerstvem životního prostředí. Oblíbenost ankety, v níž se setkávají příběhy stromů a lidí, rok od roku stoupá. Anketu podporuje společnost Skanska.

O vítězi celorepublikové ankety Strom roku 2009 již bude rozhodovat sama veřejnost od 1. srpna do 10. října prostřednictvím dárcovských SMS zpráv nebo zpoplatněných hlasovacích archů. Vybrané peníze poputují do veřejné sbírky a budou přerozděleny na výsadby stromů a pokácených alejí nebo zvelebování veřejných prostranství.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
29.6.2009

Nekuřácké restaurace

Také vám vadí, když po návštěvě restaurace po zbytek dne větráte z oblečení nezaměnitelné „aroma“ cigaretového kouře? Současná podoba protikuřáckého zákona bohužel kouření v restauracích nezakazuje a Sněmovnou schválené znění jej skoro podporuje. Server Cestovatel.cz se rozhodl podpořit ty, kteří provozují nekuřáckou hospodu, restauraci, kavárnu, cukrárnu, kiosek, či bar zejména v menších městech a na vesnicích.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: celkem 8 (poslední 4.6.2012 20:19)
26.6.2009

Cyklocestovatelský festival CYKLOCESTOVÁNÍ 2009

Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
23.1.2009

Silvestr podle vašich přání…

Poslední den v roce si zaslouží něco speciálního. Projížďka na lodi, návštěva divadla nebo prohlídka hradu, velkolepý ohňostroj na náměstí, večerní lyžování… Vyberte si a přijeďte strávit nevšedního Silvestra v České republice!

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
22.12.2008

Kouzelný vánoční čas v České republice

Rozzářené ulice a náměstí, shon vánočních trhů a všudypřítomné koledy přesvědčí i zaryté odpůrce svátků, že Vánoce v České republice patří k nejkrásnějším obdobím v roce. Staré tradice si připomínají nejen muzea a skanzeny, ale i lidé ve svých domovech. Podívat se na betlém nebo vyslechnout adventní koncert v kostele, na zámku či na náměstí patří k jedněm z nich…

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
3.12.2008

Zimní české hory 8x jinak

Zimní dovolená nemusí nutně znamenat jen Alpy nebo Pyreneje. Přesvědčte se, že si skvělou zábavu na sněhu můžete užít i v Česku. Nečekejte superdlouhé sjezdovky, ale zato svahy různé náročnosti, snowparky, bobové nebo sáňkařské dráhy. Výborné podmínky tu mají běžkaři, pro které jsou pravidelně udržovány stovky kilometrů běžeckých tratí.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
26.11.2008

Víno chutná nejlépe s přáteli

Povzneste sklenici proti světlu a pozorujte, jak v ní víno jiskří. Lehce si přivoňte a dopřejte si doušek. Jak vám chutná? Ne, nikdy asi nerozeznáte tolik nuancí jako zkušený sommeliér. To ale není při ochutnávce vína to nejdůležitější. O víně a nad vínem se má mluvit, nejlépe s lidmi, se kterými je vám dobře. V přátelské atmosféře také probíhají slavnosti vína.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
12.9.2008

Zážitky s vůní starých časů

Zářivá nádhera historického průvodu, nebezpečné rytířské souboje, veselá vystoupení kejklířů a divadelníků, dávno zapomenuté lahůdky staročeské kuchyně… Zážitky jako žádné jiné na vás čekají na podzimních historických slavnostech v České republice.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
24.8.2008

Nejzáhadnějším turistickým místem v Česku zvolen hrad Houska

Na www.kudyznudy.cz návštěvníci hlasovali o nejzáhadnější, nejmystičtější a pověrami nejvíce opředené místo v ČR. S přehledem zvítězil pověstmi opředený hrad Houska, následován čarodějnickými Petrovými kameny v Hrubém Jeseníku a Starým Městem pražským.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
10.8.2008

Fotosoutěž a výstava Domov objektivem cestovatelů

V prvním kole 2. ročníku fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů se právě hlasuje. Na váš hlas čeká celkem 77 fotografií. Do druhého kola můžete stále zasílat své snímky doplněné popisy a GPS souřadnicemi.
Od soboty 19. 7. vystavíme fotografie z loňského finále v Rudici u Blanska.

15.7.2008

Prázdninová pohoda na festivalech pod širým nebem

Kde jinde se vám podaří vidět hned několik hudebních hvězd za skvělou cenu? Jedině na letních open-air festivalech! Vyberte si oblíbené interprety a ponořte se na pár dnů do světa, kde vládne uvolněná atmosféra a především hudba všech žánrů.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
9.7.2008

Magická přitažlivost stříbrného plátna

Festivaly mění i průměrného filmového fanouška v maratonce. Stojí ve frontě na akreditaci, vstává na první projekci a snaží se neusnout při té poslední. Pokud nesedí v kině, je na koncertě nebo v divadle. Ten týden, který stráví na mezinárodním festivalu v Karlových Varech nebo Letní filmové škole v Uherském Hradišti, je sice pořádně nabitý, ale jen tak se na něj nezapomíná.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
26.6.2008

Vrátí se ještě zlatá doba kempinku?

Počet turistů přijíždějících do českých kempů rok od roku klesá. Zatímco v roce 2004 se jich tu ubytovalo 1,3 milionu, loni to bylo už o 300 000 méně. Jak to bude s kempy dál? Bude jejich návštěvnost nadále stagnovat, nebo naopak dojde k opětovnému rozmachu? Vzrůstající zájem o ekoturistiku a venkovský turismus rozvoji kempinku nahrává, hodně ale záleží na tom, jak se zlepší poskytované služby a marketing.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 6.4.2010 05:11)
18.6.2008

Festivaly židovské kultury v ČR

Festival pro židovskou čtvrť s názvem Boskovice 2008 už šestnáctým rokem propaguje jedinečnou urbanistickou památku v tomto jihomoravském městě.
Zachránit objekt Staré synagogy v Plzni pomáhá projekt Hudba v synagogách plzeňského regionu.
Na pátý ročník festivalu židovské kultury Šamajim zve město Třebíč.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 25.7.2008 11:15)
11.6.2008

Právě kvete: Pomněnka lesní

Co je malé, to je milé. To platí i o blankytně modré pomněnce, která vešla nejen do říkanec a herbářů, ale i do divadelní hry. Odkaz na zapomínání najdeme nejen v její slovenském názvu nezábudka (zabudnout – zapomenout), ale i „cimrmanovském“ Vyšetřování ztráty třídní knihy…

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 1 (poslední 26.5.2011 20:01)
31.5.2008

Aktuální tipy na cestu: parky se otevírají

V rámci Evropského dne parků, který se slaví 24. května probíhá celá řada akcí. Nezahálejí ani hrady a jiné památky, které se snaží přilákat na výstavy a netradiční prohlídky.
Výběr tipů na výlety

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
15.5.2008

Česká hudba - Rodinné stříbro, které nestárne

„Kde domov můj?“ zpívá se trochu posmutněle v české hymně. Česká hudba si podobnou otázku klást nemusí: zdomácněla po celém světě. Když maďarský orchestr hraje Dvořáka a čeští sólisté zpívají italskou operu, je více než jasné, že hudba hranice zrušila už dávno. Přehlídku toho nejlepšího z české i mezinárodní hudební scény představují každoročně festivaly klasické hudby.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
14.5.2008

Právě kvete: Lýkovec jedovatý

Lýkovec je z hlediska určení velmi příjemný druh. Zejména na jaře, kdy jeho silně vonící fialové květy vyrazí dříve, než listy, takže záměna s jiným keříkem je takřka nemožná. Jde o 30 – 150 cm vysoký keř rostoucí na lesních světlinách.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
12.5.2008

Právě kvete: Modřín opadavý

Pamatuju dobu, kdy šerif trampské osady ukázal na statný strom, evidentně jehličnan bez jehličí, a se slovy „tohle je souška, to bude dobře hořet“ ho porazil. Byl únor a slušný „jehličnan“ by jehličí mít měl. Ovšem to neplatí pro modřín.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 2 (poslední 1.4.2015 15:14)
18.4.2008

Dubnové tipy na výlety do přírody

Jarní tipy na výlety z magazínu Cestovatel.cz.
Počasí už konečně vypadá jako jarní a příroda láká k prvním výletům a vandrům. Za 10 let existence jsme v magazínu Cestovatel.cz vydali již stovky tipů na výlety. V tomto článku připomínáme některé z nich.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
11.4.2008

Právě kvete: Bledule jarní

Jedním ze symbolů jara jsou babičky postávající na nárožích a nabízející k prodeji sněženky a bledule. Byť tím porušují zákon (a to dokonce i v případě, že si je natrhaly na vlastní zahrádce) jsou bílé květy jasným důkazem, že jaro je tu. Občas dokonce vykoukne bledule zpod zbytků sněhu.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
4.4.2008

České lázně: osvědčené spojení lékařské vědy a přírody

Několikasetletá tradice, více než třicet lázeňských míst v zemi, stovky léčivých pramenů a bohatá naleziště peloidů – to vše dělá z České republiky jednu ze světových lázeňských velmocí. A jako každá velmoc, i tato má na svém kontě několik prvenství.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 27.12.2010 12:53)
2.4.2008

Přivítejte jaro v České republice!

Jaké jsou Velikonoce v České republice? Především barevné. Po zimní šedobílé je to příjemná změna: na ošatce se lesknou nabarvená vejce, ve váze rozkvétá zlatý déšť a v květináči raší zelené obilí. Připočtěme k tomu ještě vonící velikonoční cukroví a některé rozpustilé velikonoční tradice a máme pro vás zaručený tip na oslavu letošních Velikonoc 23. a 24. března.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
27.2.2008

Mít svět jako na dlani…

Zdolat desítky schodů, překonat závrať a pak si vychutnat svou odměnu: pohled na krajinu z ptačí perspektivy. Pokud hledáte zážitky s příchutí výšek, budete mít v České republice z čeho vybírat. Rozhledny se tu stavěly už v 19. století a dnes se v této tradici zase pokračuje.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
20.2.2008

Začala sezóna terénních a městských šifrovacích her

Letošní sezónu týmových terénních a městských her spojených s luštěním šifer zahájila o minulém víkendu hra Zimoc, která proběhla v ulicích Brna. V chladném předjarním období se luštiči přesunou do tepla ke svým internetovým přípojkám ke hře Sendvič, jejíž pátý ročník proběhne 1. 3. 2008. Hra Sendvič neprospívá jenom mozkovým závitům hráčů. Probíhá totiž v rámci kampaně „30 dní pro neziskový sektor“ a účastnický poplatek každého týmu je věnován přímo ve prospěch neziskové organizace, kterou si hráči sami zvolí. Sezóna pak skončí v listopadu dvěma nejnáročnějšími akcemi, legendární TMOU a rozsáhlou Octoginta Octo.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
17.2.2008

Programy mobility mládeže umožňují práci v Kanadě

Kanada a Česká republika pro rok 2008 zvyšují kvóty pro pracovní pobyty mladých lidí na 600 osob z každé země. Smlouva umožňuje Čechům a Kanaďanům ve věku 18 – 35 let pobývat v druhé zemi až 12 měsíců a získat tam krátkodobé zaměstnání nebo pracovní stáž související se studiem či příležitostně pracovat během cestování po navštěvované zemi.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: zatím žádné
11.2.2008

Folklorní slavnosti a festivaly v ČR

Folklorní tradice v České republice stále žije. A co je důležitější, žije nejen ve skanzenech a muzeích, ale především v lidech. Dokazují to desítky folklorních festivalů a lidových slavností. Hudba, tanec, gastronomické speciality nebo ukázky řemesel totiž návštěvníkům o duši regionu poví více než nejlepší turistický průvodce.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
29.1.2008

Domov objektivem cestovatelů na festivalech a veletrzích

Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů skončila loni v říjnu na veletrhu Invex, kde byli vyhlášení vítězové. Snímky z finálového kola jsme vytiskli na formát A3+ a vystavili na několika cestovatelských akcích. Z prostorových důvodů ale nebylo vždy možné vystavit všechny fotografie. Připravili jsme proto i menší prezentační variantu výstavy.

23.1.2008

Historické tramvaje budou i letos brázdit ulice našich měst

Tramvaj, elektrika, šalina či lokalka jsou různé názvy pro vozidla pouliční dráhy, bez nichž bychom si dopravu v řadě našich měst už ani nedovedli představit. Bohatou historii své kolejové dopravy si budou města připomínat i letos jízdami historických tramvají, které sice nejsou tak rychlé a pohodlné, jako současná velkokapacitní monstra, ale dokáží připomenout dobu, kdy i stroje mívaly lidštější rozměry. Mnohdy se nebude jednat jen o ojedinělé jízdy a někde historické tramvaje vyrazí do ulic i v zimních měsících.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 2 (poslední 17.1.2008 00:47)
16.1.2008

Masopust, nejbláznivější svátek roku

Ať už mu říkáme masopust, fašank nebo karneval, je to vždy jeden z nejveselejších a nejbujařejších svátků roku. V současných oslavách masopustu v ČR se odráží inspirace benátského karnevalu i osobité folklorní tradice. Jedno mají ale společné: před nekonečným půstem se lidé chtěli pořádně najíst a pobavit, a to s chutí děláme dnes stejně jako před staletími.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 1 (poslední 3.2.2009 14:33)
2.1.2008

Kam o zimní dovolené? Přece na hory!

Loňská zima sněhem šetřila, a tak lyžaři doufají, že si letos vše vynahradí. Při dobrých sněhových podmínkách totiž mohou v České republice využít stovky kilometrů udržovaných běžeckých tratí, sjezdové svahy různé náročnosti, snowparky či sáňkařské a bobové dráhy. Na českých a moravských horách se navíc v posledních letech hodně investuje: zlepšuje se kvalita sjezdovek, v provozu jsou nové lanovky a rozšiřuje se také nabídka volnočasových aktivit v zimních střediscích (aprés-ski).

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
13.11.2007

Vítězové fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů

Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů skončila v sobotu na výstavě Invex, kde bylo divákům představeno 30 finálových snímků. Z těchto snímků redakční porota vybrala 3 vítěze. Dalšího vítěze jste zvolili zvyšováním karmy vy – návštěvníci Cestovatele. Vytištěné finálové snímky zdobily stánek Zoneru a mezi návštěvníky stánku o ně byl velký zájem.

Rubrika: Zprávy
Seriál: Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů 2007
Názory k článku: celkem 9 (poslední 21.11.2007 13:21)
30.10.2007

Páté kolo fotosoutěže má již své vítěze

V prozatím posledním kole naší fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů se sešlo 108 opravdu dobrých snímků, takže hlasování nebylo vůbec lehké. Nakonec jste zvyšováním karmy vybrali tyto vítěze. Redakce opět doplnila jednoho postupujícího do finále. Nyní se karta otáčí a ve finálovém kole hlasujete o vítězi divácké ceny, medailová místa vybere redakce.

23.10.2007

Fotosoutěž objektivem cestovatelů se blíží do finále

V naší fotosoutěži nyní můžete hlasovat o vítězech 5. kola, do kterého cestovatelé fotografové zaslali přes 100 snímků s popisem a GPS souřadnicemi. Hlasování bude ukončeno v pondělí

20.10.2007

Ve 4.kole naší fotosoutěže opět obhájeno vítězství

Ve čtvrtém kole fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů obhájila Petra Slámová první místo z minulého kola. Nejen oceněné fotografie jsou hodně dobré a v jejich popisech naleznete mnoho tipů na výlety.


Seriál: Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů 2007
Názory k článku: celkem 1 (poslední 8.10.2007 22:01)
7.10.2007

Podzimní jazzové festivaly v České republice

Léto s koncerty pod širým nebem je už za námi. To ale neznamená, že byste měli zůstávat doma. Melancholickou podzimní náladu můžete zahnat na jazzových festivalech v České republice. Překonat hranice žánrů, států a generací se tu budou snažit světoznámí jazzmeni i začínající hudebníci.

Rubriky: Tipy na cesty, Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
18.9.2007

Oslavy dobrého vína

Vinařství v České republice rozhodně nemíní zůstat ve stínu světoznámého piva. Dobrou sklizeň vinné révy je třeba oslavit, a proto jsou podzimní slavnosti vína velkou přehlídkou kulturní a vinařské tradice regionu.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
7.9.2007

Kurz fotografování v podzemí

Pro zájemce o tuto specifickou fotografickou disciplínu připravujeme kurz fotografování v podzemí. Akce se uskuteční ve dnech 9. – 11. 11. 2007 v Moravském krasu.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
4.9.2007

Jak dopadlo 3. kolo fotosoutěže?

Ve třetím kole naší fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů nebylo vůbec snadné vybrat vítěze. V tomto kole o vaši přízeň soutěžilo 133 snímků. Velmi dobrých snímků bylo opravdu hodně a tak jsme se rozhodli, že za redakci do finálového kola pošleme místo jednoho tři snímky.

3.9.2007

Dny evropského dědictví proběhnou v letošním roce ve znamení tradičních řemesel.

Dny evropského dědictví (EHD) se konají každý rok v září. Jejich cílem je zpřístupnit nejširší veřejnosti nejzajímavější památky všech druhů. V České republice proběhnou Dny evropského dědictví 8. – 16. září 2007 ve znamení tradičních řemesel.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
1.9.2007

Dva lidé zaslouženě obhájili vítězství v druhém kole naší fotosoutěže

Vítězství ve 2. kole naší fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů zaslouženě obhájili dva soutěžící, které již znáte z kola prvního. O dalším postupujícím se v redakci chvilku diskutovalo. Kvalita snímků totiž neustále roste a tak je rozhodování opravdu těžké.

1.8.2007

Vyberte vítěze 3. kola fotosoutěže ze 133 snímků

Do třetího kola fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů prošlo 133 snímků s popisky a GPS údaji! Hlasovat je možné pomocí galerie s tlačítkem pro zvyšování karmy u každého snímku.

31.7.2007

Hlasujte v 2. kole fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů

Vítěze prvního kola fotosoutěže již znáte. Nyní je možné hlasovat v druhém kole. Sešlo se 30 fotografií s popisky a GPS souřadnicemi, takže každá fotografie je takový malý tip na výlet s fotoaprátem. Pokud při vašich toulkách po domovině pořídíte pěkný snímek, tak neváhejte a zašlete ho do naší soutěže.

2.7.2007

Historické slavnosti vyprávějí nevšední příběhy minulosti

Z hodin školního dějepisu vám v hlavě možná uvízly jen letopočty a fakta. Ale jsou to lidé a jejich příběhy, které vytvářejí historii. Příběhy o životě králů, měšťanů či řemeslníků, o událostech svátečních i každodenních vyprávějí historické slavnosti v českých městech, na hradech a zámcích.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
20.6.2007

Tipy na zajímavé mapy na internetu – 2. díl

V dnešním druhém a závěrečném díle bych se rád věnoval mapám historickým. Jejich praktické využití pro běžné cestování a výlety je sice prakticky nulové, ale jsou ukázkou nádherné a pečlivé práce našich předků.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Názory k článku: celkem 3 (poslední 2.4.2015 10:18)
24.5.2007

Fotosoutěž: Domov objektivem cestovatelů

Rádi fotografujete, nejen na svých cestách, ale i na toulkách po České republice? Právě pro Vás jsme připravili fotosoutěž „Domov objektivem cestovatelů“. Kromě radosti ze hry, vítězství a atraktivních cen se můžete účastí v soutěži zviditenit.

Rubrika: Zprávy
Seriál: Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů 2007
Názory k článku: celkem 36 (poslední 16.9.2007 22:29)
8.5.2007

Využití přístroje GPS v praxi, díl 2

Zastaví nás zákaz vstupu? Najdeme jinou cestu? Ochrání přístroj GPS v náprsní kapse naše srdce před ráží 120 mm raketometu vz. 70 se čtyřicetihlavňovou reaktivní zbraní s maximálním dostřelem až 20 kilometrů? Neválčíme přeci jenom s obřími mravenčími gongy? Máme smůlu? Proč jsme na vrcholu nenašli mrtvou žirafu? Proč ležela necelý kilometr pod ním? Dozvíte se v tomto dílu.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: GPS navigace
Názory k článku: celkem 6 (poslední 1.4.2015 15:16)
29.4.2007

Beltine 2007 - keltské čarodějnice ve velkém stylu

V některých oblastech čech a moravy se v noci z dubna na květen „pálí čarodějnice“, tedy pořádají oslavy u ohňů. Tento zvyk pochází od Keltů, kteří těmto oslavám jara říkali Beltine. Stejně tak se jmenuje každoroční festival pořádaný Bratrstvem Keltů.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 3 (poslední 5.5.2007 11:43)
24.4.2007

Využití přístroje GPS v praxi

Po prvních dvou dílech seriálu GPS víme dost na to, abychom přestali chodit kolem horké kaše a šli rovnou k praktickému použití turistických „ruček“. Teorie jsme si užili dost v minulých dílech a dnes si na praktickém příkladu ukážeme, co s takovou ručkou ruku v ruce získáme, o co přijdeme.

Rubrika: Rady a zkušenosti
Seriál: GPS navigace
Názory k článku: zatím žádné
19.4.2007

133 tipů na výlet po zemích českých a moravských

Jedním z projektů agentury na podporu cestovního ruchu CzechTurism je katalog 133 premiér v České republice 2006, který se ke mě dostal na brněnském Regiontouru. Katalog nese loňské datum, ale mnoho tipů v něm je stále aktuálních.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
5.4.2007

Spolupráca slovenských a českých jaskyniarov pri prieskume podzemia

Je málo míst, kde můžete zažívat pocity, které poznali Cook, Kolumbus a další. Překvapivě však taková místa nemusejí být příliš vzdálená od našich domovů. Je možné vydat se za nimi pod zem a začít odhalovat tajemství a skrytou krásu jeskyní.

Rubrika: Zprávy
Názory k článku: zatím žádné
14.2.2007

Má srdeční záležitost - řeka Vydra

Jezdívala jsem na ni už jako malá holka a vesele a nespoutaně poskakovala z kamene na kámen. Byly hladké, bílé a horké, když se do nich opíralo slunce. Ráda jsem je hladila malýma buclatýma ručkama.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: celkem 15 (poslední 13.5.2015 22:43)
1.2.2007

Překvapení nebývají daleko

Tušíc poklady skryté před chodci putujícími po cestách vyznačených, pustil jsem se přímo do nitra vojenského prostoru. Nejprve míjím polorozpadlou vojenskou nemocnici, kterou už odcházející sovětská armáda nestačila dokončit. Za ní mizím v lese a ztrácím se v zajetí stromů a vysokých křovin. Slunce přes mrazivý vzduch nemá sílu zahřát zkřehlého poutníka, ale svým jasem mu dodává radost a chuť pokračovat dál. Občas mám pocit, že nejsem v Čechách, ale někde uprostřed širé Rusi. Nevím zda je to možné, ale jakoby krajina přejímala ráz a charakter, který si přivezli ve svých srdcích vojáci srpu a kladiva.

19.12.2006

Opuštěné Jizerky

Jindy přeplněné turistické trasy zejí prázdnotou a vzdychají opuštěností. Skoro aby se v té prázdnotě člověk bál. Jen zvuky lesa a zažloutlých mýtin doléhají k osamělým uším. Zpěv letních ptáků je natolik nezvyklý, že nejde přeslechnout. Cesty, které bývají buď prašné, nebo zasněžené, jsou blátivé a nutí Vás k tolika skokům a úhybným manévrům, že po chvíli se prostě smíříte s jejich přítomností na svých botách.

Rubrika: Tipy na cesty
Názory k článku: zatím žádné
5.12.2006

Reklama:

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist