nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Hlavní města pobaltí s návštěvou Helsinek a Varšavy

(Diskuse: Hlavní města pobaltí s návštěvou Helsinek a Varšavy)


Počet příspěvků v diskusi celkem 1 (poslední 18.3.2018 21:56)

Hlavní města pobaltí s návštěvou Helsinek a Varšavy | Lukáš26
18.3.2018 21:56 | Reagovat

Ahoj cestovatelé,

v termínu od 21.7. do 30.7. plánuji výlet zeměmi severovýchodu EU. Rád uvítám pohodového společníka/ci s aktivním zájmem o cestování, který by se ke mě (26 let) přidal na tuto cestu.

Cesta povede nejdříve letecky z Prahy do Helsinek, zde plánuji zůstat jednu noc, celý druhý den strávit pěší procházkou po centru města a pozdě odpoledne se trajektem přesunout do estonského Tallinnu.

V Tallinnu pobýt 2 noci a pak zamířit mezistátním autbusem do Rigy – největšího města pobaltských zemí. Zde opět 2 noci na skromném hotelu a pak stejnou autobusovou společností přejet do Vilniusu.

V hlavním městě Litvy bych rád strávil 3 noci. Jeden den prohlídka města, památek, muzeí,.. a druhý den možnost jednodenního výletu např. na Horu křížů nebo odpočinek. Po třech nocích ve Vilniusu mám zabookovanou letenku do Warszawi, kde přiletím v dopoledních hodinách, takže možnost prohlídky centra města během celého odpoledne. Druhý den návštěva parků, pamětihodností a odpolední přesun přímým mezistátním vlakem zpět do ČR (Ostrava).

Celý výlet plánuji pojmout jako aktivně poznávací (muzea, typické památky pro danou lokalitu, parky), po městech se plánuji pohybovat převážně pěšky, takže počítám cca 8–10 km denně v průměru – může se lišit (mimo dny přesunů mezi městy). Vše je ale na vzájemné domluvě a kompromisu . Cenový rámec do 20 tis.

Pokud Tě to zaujalo a láká Tě navštívit města pobaltí, ozvi se, rád Ti zodpovím případné dotazy a třeba vyrazíme společně .

LukášReklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist