nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názor: Led, déšť ... prostě Rysy

(Diskuse: Názory k článku: Zasněžené Rysy dobyty!)

Rysy, zrádný to vrchol Vysokých Tater. Nejeden vysokohorský turista nevyšplhá až do výše 2503 m. Chata pod Rysmi praská ve švech a málokomu se chce po polívčičce a teplém čaji šplhat ještě někam nahoru. Rysy, ta hrouda kamení s vrcholovým patníkem, dokáže být pořádně zrádná a turistovi, který má ještě dost sil a chuti vyšplhat se až úplně nahoru, často přichystá nejedno překvapení.


Počet příspěvků v diskusi celkem 3 (poslední 2.4.2015 13:47)

Led, déšť ... prostě Rysy | Anonym
28.11.2007 08:45 | Reagovat

Taky jsem byl na Rysech .. je to pěkný kopeček a dokonce jsem se nechal vyhecovat, že jim něco nahoru přineseme. V dolní části jsme si rozebrali pytel brambor (10kg na osobou) a čaj taky dostali. V té době byla totiž podmínka na čaj zdarma 10kg, kdo chtěl i rum, musel přibalit celkem 30kg navíc. Pamatuji se, že cestou nebyl problém nalézt pohozené pytle s pískem od turistů, jenž přecenili své síly.

Kopce jsou to ale zrádné. Se svoji skupinkou jsem se na kopec koncem srpna dostal celkem v pohodě, ale o týden později s jinou skupinkou jsme bohužel byli nuceni směr obrátit hned na prvních řetězech – byly pod ledem a zamrzlé do skály. Nebyly jsme jediní, kdo to vzdali.Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist