nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k článku: Zákupy, cíl jednodenního výletu


O osídlení místa, kde jsou dnešní Zákupy jsou první zprávy už ze 14. století. V okolí dnešního kostela bývala německá obec a v okolí dnešního zámku česká obec. Časem splynuly obě dvě a staly se městem. Česky se nazývalo Zákupy a německy Reichstadt. Tehdy patřily rytířskému roku Pancířů ze Smojna. Na místě dnešního zámku stával už koncem 14. století na skále hrad.

Když r. 1848 odstoupil císař Ferdinand V., vládl v letech 1835 až 1848, zvolil si Zákupy (spolu s Ploskovicemi) za své letní sídlo. Měl epilepsii, na kterou tehdy neznali lék a obávali se jí. Lékaři doporučovali jen klid a neměnnost.


Počet příspěvků v diskusi celkem 1 (poslední 19.9.2008 21:51)

Zákupy | Pavel Wolf Kadaň
19.9.2008 21:51 | Reagovat | Sbalit

Stále obdivuji články a fotografie Ivany.Ženy mají patrně pozorovací schopnost větší,zejména ty, které hodně fotografují,malují a mají koníčka v módě a ladění barev.Články Ivany jsou pro mnohé lidi doučováním znalostí z vlastivědy,která patrně teď mladým lidem chybí.Stačí sledovat soutěže/Pět proti pěti/ a nestačíme se divit,jaké mezery ve znalostech má mladá generace.Zejména ze zeměpisu v naší republice.Těším se na pokračující náměty Ivany a očekávám,že se objeví někde i její konkurence.Zatím je k mání jen konkurence z 80.let.Foto­grafové mají patrně dost jiné práce,své fotografie dávají do množství časopisů/i bul­várů/a tím se rozptylují.Vím,že se musejí živit.Tím se ale opotřebovávají a nedělají špičková díla. Pavel Wolf,Kadaň

 NadpisVloženoAutor
Zákupy 19.9.2008 21:51 Pavel Wolf Kadaň

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist