nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Vychutnejte si krásnou dovolenou v Řecku

Když se chytáte na dovolenou, určitě se moc těšíte na odpočinek na pláži. I když si ho jistě dopřejete bohatě, byla by škoda nevěnovat se alespoň trošku poznávání tak krásné země, jakou Řecko beze sporu je.

dvojice-2-
Užívejte si život Všechno je nádherné. Každým kouskem svého těla přijímejte sluneční paprsky, nasajte nosem vůni moře, pozorujte krásné barvy, které vidíte kolem sebe. Přemýšlejte, co je modřejší – zda obloha nebo moře. Slastně se projděte jemným zlatavým pískem na pláži. Užijte si všechny barvy západu slunce, i to, jak se nad mořem stmívá. Noc u moře je magická. Inspirujte se od Řeků, jak si dokážou vychutnat každičkou chvíli ve svém životě. Oddejte se odpočinku, nikam nespěchejte, sledujte, jak si na hladině hrají mořské vlnky. Chcete se vám spát? Tak si prostě zdřímněte a až vás zbudí hlad, vydejte se ochutnat nějaké místní speciality. Nenechte si ujít gastronomickou exkurzi

Pozorujte a případně se optejte, kam nejraději chodí jíst místní domorodci. Takovou příjemnou tavernu si potom vyberte jak cíl své gastronomické exkurze. Ať už na promenádě u pláže, nebo třeba v malých postranních uličkách – tam, kde se scházejí místní lidé, se bude zaručeně dobře vařit. Netvařte se, že víte všechno a nechte si úsměvem poradit od obsluhy. Ráda a ochotně vám vysvětlí, co si dát. Zkuste předkrm, nezapomeňte na plody moře a ryby – čerstvě nalovené jsou nejchutnější. Aby vám nebylo příliš těžko, prokládejte jídlo chutnými saláty. Dopřejte si grilované maso, které Řekové připravují opravdu skvěle. Tečkou na odlehčení mohou být zeleninová jídla. Spokojen bude jistě i ten, kdo miluje víno. Možná jste dosud o řeckých vínech mnoho neslyšeli a o to víc vás překvapí jejich kvalita.

Nasávejte atmosféru

Toužíte se koupat v klidu, v soukromí, bez všetečných pohledů ostatních? Pokud ano, je pro vás jako stvořený romantický výlet spojený s přistáním a koupelí na některé z odlehlých a tak trochu zapomenutých a přesto krásných plážích. Rádi byste se jen tak nazdařbůh procházeli a vychutnávali si radost z přítomné chvíle? Pak se jděte projít do vnitrozemí dál od turistických letovisek. Zastavte se někde v malém kafeneiu, kde mají všichni dost času. Neopakovatelná vůně ryb v přístavu. Starobylé uličky, malé bílé domečky oživené barevnými okenicemi. Drobné obchůdky a malé zapadlé taverny. Nasávejte atmosféru každým pórem svého těla.

Zkuste si zasportovat

Sportovní nadšenci mohou zkusit jízdu na banánu, parasailing, zasurfovat si nebo se potápět. Milovníky cyklistiky nadchne, že si můžete půjčit kolo na každém rohu, a to i s helmou a dětskou sedačkou. Turisté se mohou vydat na parádní výšlap. Z letoviska Nei Pori si můžete užít výstup na Olymp. Pro toho, kdo chce spojit svůj dovolenkový pobyt s golfem, je tím nejlepším tipem ostrov Kréta, kde jsou hřiště kousek od hotelů. Například resort Costa Navarino nabízí dva golfové areálů kousek od sebe. Pro děti tu je také spousta atrakcí: aquapark, herny. Jejich maminky omládnou ve skvěle vybavených wellness centrech.

Proč se vydat právě do Řecka?

Navzdory nepříliš jednoduché ekonomické situaci si Řekové stále zachovávají pohodový pohled na svět. Právě milá atmosféra, kterou dokážou návštěvníky přivítat je důvodem, proč se tu lidé cítí tak příjemně a rádi se sem vracejí. Jste-li bezradní jakou řeckou destinaci si pro svoji dovolenou vybrat, kontaktujte cestovní kancelář Greece Tours, spolehlivého specialistu na zájezdy do Řecka už od roku 1990.

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění do 2 minut i z mobilu
Krytí koronaviru či pojištění storna zájezdu
Sjednat
2.4.2018
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 10.18
Co je to karma a jak funguje?

Cestovatel
TOPlist