nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Večírek v evropské metropoli

Téma: Ubytování

Apartmán pro šest osob

V létě naše cesty směřují hlavně do přírody a za dobrodružnějšími cíli. Když se ochladí, mnohem častěji obracíme pozornost k městům. V muzeích, galeriích nebo klubech se plískanicím čelí přece jen lépe. Jaké ubytování volíte při návštěvě měst? Připadají vám hotely neúměrně drahé? Zažili jste v hostelech krádeže nebo „hygienickou“ kalamitu? Napadlo vás, že si můžete jednoduše pronajmout byt? V poslední době popularita apartmánů strmě roste. Poskytnou vám soukromí, dostatek prostoru a ceny na úrovni hostelů.

Apartmán i pro batůžkáře

V západní Evropě už kouzlo apartmánů dávno objevili a momentálně jsou asi nejrychleji rostoucím segmentem v oblasti ubytování. Ceny letenek spadly na dno (zvláště mezi evropskými městy), a tak není problém vyrazit si třeba jen na víkend a uspořádat večírek v sousední metropoli. Apartmány jsou k tomu jako stvořené. Najdete zde vše potřebné od fénu, internetové připojení zdarma až po zařízený obývák s televizí – v duchu a stylu konkrétního města. Dříve majitelé vyžadovali dlouhodobé pronájmy, dnes se touto formou můžete ubytovat třeba na jediný den.

Kuchyně

Obliba apartmánů není dána jen komfortem, ale také cenou. Pokud cestujete sami a nejste zrovna businessman, který potřebuje v klidu přijímat návštěvy, apartmán se vám nevyplatí. Jakmile vyrazíte s přáteli nebo s rodinou, těžko budete hledat lepší nabídku. Průměrný apartmán třeba v Barceloně stojí pro čtyři osoby 130 eur na den (lze najít levnější i dražší). Na osobu tak vychází 32,5 eur.

V Římě, který patří mezi nejdražší města Evropy, se ubytujete za podobnou cenu. Částky jsou konečné včetně všech daní a lokálních poplatků, pouze se jednorázově připočítává suma několika eur za konečný úklid.

Jak s apartmánem ještě více ušetřit?

Kolik utratíte na cestách za jídlo? Vždycky si lze vypomoci různými bufety, ale není to ono. V apartmánu máte lednici a zařízenou kuchyni se vším potřebným nádobím. Není nic jednoduššího, než si připravit vlastní jídlo. Apartmány jsou navíc situovány v centrech a turisticky zajímavých lokalitách. Nebudete to mít daleko, když si budete chtít dát doma siestu a něco zakousnout.

Velikost podle vašich požadavků

Vzpomínáte si, jak byly velké hotelové a hostelové pokoje, ve kterých jste naposled nocovali? I ten nejmenší jednoložnicový apartmán má oddělenou ložnici a obývací pokoj, je to takový byteček 1+ 1. Jede vás velká parta? Není problém si pronajmout tříložnicový apartmán, který má 130 metrů čtverečních. Když se na cestu vypraví tři páry, každý může mít svůj vlastní pokoj a k tomu navíc zázemí v podobě obývacího pokoje a kuchyně. Apartmány této velikosti navíc často mají dvě koupelny, takže ani zde se nebudete tlačit. Pohodlně se ubytují až desetičlenné skupiny – přičemž při tomto počtu lidí pořídíte ubytování skutečně za hubičku.

Jak najít apartmán?

Pokud jste si už někdy rezervovali přes internet hotel, nebude mít problém ani s apartmánem. Vše probíhá v podstatě podobnými rezervačními systémy. Jednoduše si může zvolit lokalitu ve městě, velikost bytu, dozvědět se vše o jeho vybavení a prohlédnout si fotky. Výhodou je, že při rezervaci neplatíte žádnou zálohu, pobyt uhradíte až na místě.

Na ubytování v apartmánech v evropských metropolích se již několik let specializuje česká společnost Suricata (www.suricata­.cz).

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
Rubrika: Zprávy
Téma: Ubytování
Galerie: 4 obrázky
Názory k článku: zatím žádné
8.11.2009
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 16.59
Co je to karma a jak funguje?


Galerie k článku

Jednoložnicový apartmán
Jednoložnicový apartmán
Zimní zahrada
Zimní zahrada
Apartmán pro šest osob
Apartmán pro šest osob
Kuchyně
Kuchyně

Názory k článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist