nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Tip na výlet k mechovému jezírku

Témata: Přírodní zajímavosti, Jeseníky

Rejvíz

Jeli jsme nazdařbůh do Jeseníků. Po víkendu stráveném na výletě na Praděd, jsme v neděli zkusili jít přes Velké mechové jezírko do Jeseníku. Ráno jsme si přivstali a za slunečného počasí vyrazili na přibližně 17 kilometrů dlouhou procházku.

První, co nás čekalo, byla osada Rejvíz. Nečekaně zajímavá vesnice, která je tvořená převážně penziony podél silnice mezi Jeseníkem a Zlatými Horami. Přičítal bych svému regionálnímu ignorantismu, že jsem o tom ještě nikdy neslyšel. O to víc se mi tam líbilo. Ideální místo pro základnu na víkendové pěší nebo cyklistické výlety. Ideální hlavně proto, že se tam kříží několik turistických značek a i nějaká ta cyklostezka.

Mokro přibývá

Rejvíz samotný leží v nadmořské výšce 780 m a má 65 obyvatel (wiki). Je to vlastně taková malá náhorní plošina, odkud je to všude jen z kopce (návraty jsou asi trochu horší).

Velké mechové jezírko

My pokračovali dál a Rejvíz si nechali na doby pozdější, až se bude chtít méně spát ve stanu a více tahat nadbytečných věcí. Nedaleko vesnice je vstup do národní přírodní rezervace. Platí se vstupné, dostanete za to pohled s razítkem skřítka. Dospělí 20,– a děti a studenti 10,–. Stezka vede převážně po dřevěných chodnících, neboť se pohybujete po promočené krajině, která se směrem k jezírku postupně mění v rašeliniště. Rašelina dosahuje hloubky několika metrů. Oblast je velmi bohata na rostliny i drobné živočichy. Vyskytují se zde vzácné masožravé rosnatky a z živočichů nemůžeme nezmínit pavouky, kteří si lokalitu obzvláště oblíbili. Obojí je jen „prý“, protože ani rosnatku, ani pavouky jsme nepotkali.

Potok tekoucí z rašeliniště

Rejvíz má za maskota skřítka a opravdu má člověk pocit, že se prochází pohádkovým lesem. Být ještě mlha, jeden by se i bál.

Od jezírka jsme po modré turistické značce pokračovali do Jeseníku. Postupně jsme scházeli, potok tekoucí z rašeliniště měl zajímavou hnědou barvu. Poslední část, přes Dětřichov na nádraží v Jeseníku, byla už dost namáhavá a jen málo zajímavá.

Vodopády na cestě
Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
15.6.2010
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 16.89
Co je to karma a jak funguje?


Galerie k článku

Rejvíz
Rejvíz
Vstup do Národní přírodní rezervace
Vstup do Národní přírodní rezervace
Stále po chodníčku
Stále po chodníčku
Mokro přibývá
Mokro přibývá
Autoportéty nad rašelinou
Autoportéty nad rašelinou
Velké mechové jezírko
Velké mechové jezírko
Fotogalerie k článku Tip na výlet k mechovému jezírku
Zobrazit všechny obrázky — celkem 12 obrázků

Názory k článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist