nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Do startu 10. ročníku Vehicle Cupu zbýbá 35 dnů

Témata: Technické zajímavosti, Moravský kras a okolí

Již desátý ročník přehlídky malotraktorů a dalších užitkových vozidel domácí výroby Vehicle Cup se uskuteční v Rudici na Blanensku dne 15. 9. 2007.

Cestovatel.cz je i letos mediálním partnerem akce. Upoutávku na loňský ročník a krátkou fotoreportáž najdete v článcích Vehicle Cup 2006 a Jak dopadl Vehicle Cup 2006

Na začátku tohoto závodu byla myšlenka uspořádat přehlídku místních výtvorů, kterých v roce 1996 jezdilo v Rudici 42. Na start prvního závodu se postavilo 19 strojů a vítěze tehdy zvolili sami diváci. Na druhý ročník přijelo 26 závodníků, z nich byla polovina přespolních. Během tohoto závodu musel po nehodě zasahovat i vrtulník, ale vše naštěstí dopadlo bez vážnějších následků. Od třetího ročníku byla přestavěna trať tak, že samotný závod se jede na menším prostoru s více zatáčkami a v těžším terénu, což je i divácky atraktivnější.

Kromě závodu je v Rudici k vidění mnoho zajímavostí, o některých z nich se dočtete v našem starším článku Rudice Letošní novinkou je naučná stezka Rudické doly

V rámci akce je k vidění poměrně velké množství různých kutilských vynálezů od elektrického minitaktůrku, přes stroje obsahující i něco na způsob linky na zpracování klestí a drobného dřeva až po bugginy a těžko posatelné samohyby.

logo Vehicle Cup Rudice

Vehicle Cup má nové logo a web:

http://www.ve­hiclecup.cz/

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění do 2 minut i z mobilu
Krytí koronaviru či pojištění storna zájezdu
Sjednat
11.8.2007
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 14.81
Co je to karma a jak funguje?


Názory k článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Cestovatel
TOPlist