nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k článku: St. Martin – ostrov dvou zemí


St. Martin rozhodně není nějakou oázou klidu v Karibiku. Holanská strana je klasickým příkladem masové turistiky se všemi výhodami a nevýhodami, od módních butiků, kasín, a diskoték. K tomu přidáme nějakou tu palmu, hrstku pláží a slavnou Orient Beach, kde se procházejí naháči a kam se sjíždí pohoršovat kypré Američanky z výletních lodí, a máme Sint Maarten.


Počet příspěvků v diskusi celkem 1 (poslední 6.9.2010 12:01)

Pár poznámek: | Tom
6.9.2010 12:01 | Reagovat | Sbalit

Jezdili jsme v půjčeném autě po obou stranách ostrova a žádné místní piráty silnic jsem nezaznamenal, jen je třeba být ve střehu, protože blinkry používají minimálně. Naopak oceňuji velikou ohleduplnost a vstřícnost při pouštění z parkovacích míst něbo z vedlejších cest. Je třeba počítat s velmi hustým provozem hlavně ve městech, s neoznačenými retardéry na každém kroku a s velmi špatným stavem cest hlavně na holandské straně.

Pro stravování existuje další alternativa k fast foodům nebo předraženým labužnickým restauracím – tzv. lolo, což jsou kreolské, otevřené (u nás bychom řekli zahradní) hospůdky s převážně grilovanými jídly (ale nejenom), kde se za 10–15$ slušně najíte a ještě ochutnáte místní kuchyni.

Pro ubytování doporučuji hledat v nabídkách majitelů apartmánů, kteří je mimo svou vlastní dovolenou nabízejí k pronájmu (jsou označovány také jako condos). Většinou schází některé „hotelové“ služby, ale je možnost vlastního vaření a cenově jsou přijatelnější, než klasický hotel.

A mimochodem – Orient Beach je na francouzské straně a není to jen nudistická pláž (nuda klub je na jižním konci cca 2km pláže). Na atlantické straně ostrova je třeba počítat s většími vlnami, jen pláže stíněné ostrůvky a pak ty na karibské straně jsou klidné. Krásná je odlehlá, kokosovými palmami lemovaná pláž Happy Bay (trochu komplikovaný přístup ze sousední pláže, ale stojí to za tu námahu) a samozřejmě pláž na ostrůvku Ilet Pinel (přívoz za 7$ tam i zpět z Cul-de-Sac).

A pro koho jsou největším lákadlem přistávající letadla nad pláží Maho Bay, ten by si měl s návštěvou ostrova pospíšit. Runway se prodlužuje směrem do laguny a už brzy budou letadla přistávat dále od pláže.

 NadpisVloženoAutor
Pár poznámek: 6.9.2010 12:01 Tom

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist