nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Slunečný ostrov Rhodos

Rhodos, největší z dodekanéských ostrovů ve východní oblasti Egejského moře patří mezi nejoblíbenější dovolenkové cíle v Řecku. A není divu. Pokud hledáte turistickou destinaci s nádhernou přírodou, romantickou i mytologickou atmosférou, možným sportovním vyžitím a rovněž se spoustou historických památek, jen těžko naleznete vhodnější místo.

rhodos--vod

Velkou předností tohoto nádherného ostrova je především stabilní klima. Ne nadarmo se také nazývá ostrovem slunce, neboť je zde po většinu roku slunečno. Rhodos vás zkrátka nezklame v žádném ohledu a navíc přináší pobyt v mnoha různých oblastech. Úžasné hlavní město Rhodos, které má 60 tisíc obyvatel, se může pochlubit stavbami, zapsanými na seznam chráněných památek UNESCA. Právě zde v přístavu stál jeden ze sedmi divů světa slavný Kolos rhódský. Rozkročeného boha slunce zobrazují všechny místní suvenýry - talířky, popelníky, dlaždičky, šátky i sošky.

Další zajímavou pamětihodností je Athénin chrám ze 4. stol. př. n. l. na vrcholu nad vesničkou Lindos. Autentická řecká vesnička tvořená bílými domky se nachází ve svahu u zátoky se dvěma písečnými plážemi. Má úzké a příkré uličky, kde jsou dosud jedinými dopravními prostředky kromě motorek osli a muly. Celá trasa vedoucí Lindosem strmě ke sloupům Athénina chrámu je lemovaná obchůdky se suvenýry a tradičními místními výrobky.

Pobyt na Rhodosu vyhledávají vyznavači aktivní dovolené. Má ideální podmínky pro vodní sporty. Surfaři si oblíbili západní pobřeží u letoviska Ixia anebo na nejjižnější výběžek ostrova - Prasonissi, kde jsou provozovány i známé kurzy pro vyznavače tohoto sportu. V centrech vodních sportů si můžete pronajmout i vodní skútry, vyzkoušet vodní lyžování nebo parasailing.

Večer turistická letoviska se spoustou taveren, barů a kaváren ožívají a lákají k příjemnému posezení i večerní zábavě v místních barech a klubech.

Hotely na ostrově Rhodos poskytují všestrannou nabídku, takže si bezpochyby vyberete. Dovolená Rhodos totiž nabízí pobyty v různých typech hotelů i cenových kategoriích. Rhodos je vhodným cílem jak pro rodinnou dovolenou, tak pro bezdětné páry třeba na svatební cestě. Ubytování jen pro dospělé osoby nabízí například hotel Aquagrand Deluxe Resort u vesničky Lindos.

Ostrov Rhodos proto uspokojí naprosto všechny zájemce o nevšední zážitky. Romantická atmosféra, nádherné pláže i příroda, dech dějin a úžasné počasí. Rhodos zkrátka splní všechna Vaše přání!

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
6.11.2018
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 7.51
Co je to karma a jak funguje?


Názory k článku

V diskusi zatím nejsou žádné příspěvky.

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist