nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Názory k článku: Rozhovor s Vladimírem Plešingerem


Vladimír Plešinger žil léta ve Venezuele, Gambii a Středoafrické republice a dlouhé měsíce v Tádžikistánu nebo v Peru. Soustředil na psaní o světě, který poznal na svých cestách a zahraničních pobytech. Vznikla tak více než stovka časopiseckých článků a několik knih, které soukromě nazývá „pobytopisy“.


Počet příspěvků v diskusi celkem 2 (poslední 1.2.2008 14:23)

Kniha Konga | Jechort
30.1.2008 20:16 | Reagovat | Sbalit

Myslím si že je to kniha hodnotná a potřebná,kde spisovatel zhodnotil nejen celoživotní zkušenosti,ale veškeré dostupné materiály o známých i méně známých cestovatelích i cestách do této oblasti.Tyto informace tím získaly mírně řečeno chronologický statut jsakési encyklopedie a usnadnili čtenářům orientaci v celé historii objevů Konga a okolní Afriky.Jinak bych řekl ,že je to kniha spíše pro odborníky než pro laiky,protože je na celkem vysoké odborné úrovni a pisateli musela dát mnoho práce a shánění informací včetně chronologického řazení,což potvrzuje zpětně jeho celoživotní zájem a praxi v této tématice.

Re: Kniha Konga | Tereza
1.2.2008 14:23 | Reagovat | Sbalit

Jistě souhlasím, ovšem troufnu si říci že kniha je určená nejen pro odborníky. Já sama jako laik jsem z ní byla nadšená, výborné fotografie. Člověk má pocit jako by tam též byl… vřele doporučuji všem.

 NadpisVloženoAutor
Kniha Konga 30.1.2008 20:16 Jechort
Re: Kniha Konga 1.2.2008 14:23 Tereza

Reklama:

Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist