nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Řecko – biotop vzácných živočichů

Řecko je plné přírodních krás a zajímavostí. Největší předností Řecka je samozřejmě členité pobřeží, dlouhé téměř 14.000 km, kouzlo mají ale i dramatické hory, úrodná údolí s olivovníky a možná překvapivě také vzácné živočišné druhy. Dovolená v Řecku a na řeckých ostrovech je skvělou příležitostí pro jejich poznávání. Prostě si vyberte ubytování v Řecku na místě, které je zajímavé právě pro vás.

monachus-monachus

Třeba na ostrově Samos se daří vzácným středomořským tuleňům. Poblíž pláže Mikro Seitani, o níž se tvrdí, že je nejkrásnější na ostrově, lze pozorovat skupinky druhu Monachus Monachus. Středomořští tuleni byli v minulosti cílem nekontrolovatelných odstřelů, kvůli kterým jejich stav klesl z několika desítek tisíc až na odhadovaných 500 kusů, které žijí především ve východním Středomoří. Tulení samice Argyro je natolik ochočená, že se dokonce nebojí uložit k odpočinku na pláži mezi turisty.

Na Samosu se vyskytují i nádherní pelikáni a další zajímavé ptactvo.

Panenská příroda ostrova Zakynthos je zase biotopem vzácné mořské želvy karety obrovské Caretta caretta. Kvůli jejich ochraně byl v roce 1990 zřízen v zálivu Laganas Národní park. Za letních nocí se želvy z moře vydávají na souš, aby si vybudovaly hnízdo, kam nakladou svá vejce. Ochránci přírody proto pláže, které želvy využívají ke kladení vajec, označují a jejich návštěvníky informují, aby tu nezapichovali slunečníky, nevyhrabávali hnízda a nerušili želvy provozováním motorizovaných sportů. Díky jejich ochraně mohou turisté vidět vzácné želvy, proplouvající mořem poněrně blízko pláže.

Horské masívy, oddělující Národní park Samaria od východní části Kréty, napomohly zachování původního přírodního života této oblasti. Pokud budete mít štěstí, můžete při své dovolené na Krétě během túry soutěskou zahlédnout divokou kozu Kri Kri, krétskou ještěrku, stromovou žábu a vzácné druhy ptáků jako Bonelliho orla (Hieraaetus fasciatus) nebo orla zlatého (Aquila chrysaetos).

Zátoka Skala Kallonis na ostrově Lesbos je díky okolní krajině s bohatou vegetací tranzitním bodem a domovem více než 130 druhů stěhovavých ptáků. Pro milovníky přírody je tu i pozorovatelna, odkud ptáky, hnízdící ve zdejších biotopech, pozorují profesionální i amatérští ornitologové z celého světa.

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
1.9.2017
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 9.61
Co je to karma a jak funguje?

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist