nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Průvodce světem levných letenek: jak, kde a kdy nakupovat?

kal01
Otázka, na kterou hledá odpověď snad každý zapálený cestovatel. Jak a kde hledat letenky, které by nevysály všechny úspory a peněženka by po jejich koupi nezaplakala? Ačkoli se to může zdát jako prakticky neřešitelný problém, máme odpověď - a co víc, rozhodli jsme se o ni s vámi podělit. Prozradíme vám několik kroků, které si rychle osvojí i největší hledač letenek-začátečník a které vám otevřou dveře do ráje levných výletů. Jste připravení?

Úplným základem pro koupi levné letenky je nakupovat se správným předstihem. U cest po Evropě jde o dva až tři měsíce, u dálkových letů o šest měsíců. Právě v tu dobu máte víc než slušnou šanci koupit letenku za její nejlepší cenu - koupě dříve nebo později může ji může navýšit i několikanásobně.

Zkušenější letenkáři (odkaz https://cs.wikipedia.org/wiki/Letectv%C3%AD ) už znají i trik s vyhledáváním chybových tarifů a promoakcí, tzv. error fare a discount fare. Jak to funguje? Začněme promoakcemi: jde o oficiální slevovou akci, při níž dopravce uvolní na určitou dobu určitý počet letenek, které potom prodává za zlomek původní ceny - stačí si přihlásit odběr newsletterů, díky nimž vám akce neuniknou. Promoakce vám sice dává aspoň trochu času na rozmyšlenou, zároveň je ale počet letenek omezený, tudíž jde nakonec vždy o model “kdo dřív přijde, ten dřív mele”.

kal02

O ten jde i u chybových tarifů, akorát v mnohem vyhrocenější verzi. Při koupi chybové letenky jde často vyloženě o sekundy - k chybě v její ceně dojde obvykle tím, že zaměstnanec dané aerolinky do systému špatně zadá údaje o palivovém příplatku nebo měně, takže se cena palubních lístků rázem propadne o tisíce korun. Ačkoli jde o skutečný jackpot, i tak má své mínusy - dopravce může rezervované letenky kdykoliv zrušit a ani u koupených letenek nemáte stoprocentní jistotu, že nakonec projdou. Chybových tarifů je navíc čím dál méně, spoléhat se na ně tedy není právě efektivní cesta.

kal03

Jak tedy získat nejlevnější letenky? Kdyby to bylo jen trochu možné, vůbec nejlepší by bylo vysedávat od rána do večera u vyhledávačů a snažit se proklikat k nejnižším cenám. Nebo taky ne - zkuste ušetřit svůj drahocenný čas a použít nový kalendář nejlevnějších letenek od Letušky. Funguje jednoduše - nabídne vám cenový výhled na půl roku dopředu, přičemž nejlevnější ceny v jednotlivých dnech speciálně zvýrazní. Nastavit si můžete jak vyhledávání cesty až na 28 dní v celku, tak i požadované časy odletů a příletů. A to všechny na jedné stránce, během chvíle!

TIP: levné letenky doslova do celého světa najdete u Letušky

Pro jistotu kalendář ukáže i ceny letů z letišť v okolí, obvykle z Mnichova, Berlína a Vídně. Právě odlety z jiného města můžou s cenou letenky často zahýbat, a to vymodleným směrem dolů. Ačkoli se hledání levných letenek může zdát jako velká alchymie, nakonec to tak horké být nemusí. Vždy zvažte, zda se vám snížená cena nakonec vyplatí - letenka za pár tisíc z Osla do New Yorku (odkaz https://cs.wikipedia.org/wiki/New_York ) s návratem do Říma sice na první pohled vypadá skvěle, ale na ten druhý už to tak být nemusí. A také, máte-li po ruce takového pomocníka, jakým kalendář od Letušky zcela jistě je, všechno jde hned snáz!

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ

Galerie: 6 obrázků
18.12.2017
Hodnocení karmou
Současná karma článku: 12.16
Co je to karma a jak funguje?


Galerie k článku

kal01
kal01
kal02
kal02
kal03
kal03
kal04
kal04
kal05
kal05
kal06
kal06
Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist