nepřihlášený uživatel · Registrovat se · Přihlásit se

Příjemné radovánky zajistí dlouhověkost

Ostrov Ikaria s rozlohou asi 255 km2 leží ve východní části Egejského moře, poblíž známějšího Samosu.

ikarie

Ikaria má úžasné pláže i hornatý terén vhodný i pro turistiku. Ostrov byl pojmenován po Ikarovi, který tu podle řeckých mýtů ztroskotal. Daidalův syn se vznesl k nebi za pomoci křídel, přilepených voskem, který se roztavil.

Kam se na Ikarii vypravit?

Zdejším centrem je živý přístav na severovýchodním pobřeží Agios Kikiros. Překvapí vás tu zejména krásné zahrady a spousta zeleně v ulicích. Milovníci historie zde najdou zajímavé Archeologické muzeum. Mladé lidi potěší pláž Tsoulka kousek od nočních klubů. Pěkná je rovněž úzká oblázková pláž Xilosirtis obklopená skalami – vede k ní na okraji města schodiště. Fantastická pláž je Seychelles na jihu ostrova s tyrkysovou vodou – s balvany připomíná Seychelské pláže v Indickém oceánu. Na ostrově najdete divoké kaňony s vodopády, kde se dá i koupat, nejdelším a nejkrásnějším je vodopád Chalares poblíž půvabné vesničky Christos Raches. Ikarie se pyšní i nejstarším lesem v Egejském moři.

Jak se na Ikarii dopravíte

Na ostrov zatím nelétá mnoho turistů, z České republiky nejsou ani přímé lety. Díky tomu má ale Ikaria autentickou atmosféru a můžete tu relaxovat na klidných plážích, daleko od shonu a ruchu. Pokud uvažujete o pobytu v Řecku a neláká vás masová turistika, je pro vás tento ostrov skvělou volbou. Nejvýhodnější možností dopravy je letět na Samos, odkud je na Ikarii pravidelné lodní spojení.

Sjednejte si cestovní pojištění online!
Sleva 50% při sjednání online
Cestovní pojištění od 11 Kč na den
Přehledné srovnání nabídek
VYPOČÍTEJ
5.9.2018

Cestovatel
Sponzorované odkazy: · nejkrásnější fotky z Čech
Teambuilding · Bond, James Bond
TOPlist